Michał Sołowow

br>

Michał Sołowow to jeden z najpopularniejszych polskich biznesmenów i przedsiębiorców. Magazyn Forbes ogłosił go najbogatszym Polakiem w 2020 i 2021 roku. Zobacz, czym zajmuje się Michał Sołowow i jakie nagrody oraz odznaczenia otrzymał. Jaka jest jego pasja?

Imię: Michał

Nazwisko: Sołowow

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 11.07.1962 r.

Znak zodiaku: rak

Zawód: kierowca rajdowy, biznesmen

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Barbara Sołowow i Andrzej Sołowow

Dzieci: Karolina Sołowow

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Michał Sołowow to polski przedsiębiorca, inwestor i kierowca rajdowy. Urodził się 11 lipca 1962 roku w Kielcach. Ukończył tam IV Liceum Ogólnokształcące im. Hanki Sawickiej oraz Politechnikę Świętokrzyską. Karierę biznesową rozpoczął w 1988 roku, zakładając firmę budowlaną Mitex. W 1993 roku otworzył też znaną sieć supermarketów budowlanych o nazwie Nomi, którą 7 lat później sprzedał koncernowi Kingfisher. W latach 90. zainteresował się również branżą chemiczną i stworzył firmę Synthos SA, zajmującą się produkcją kauczuku syntetycznego. Sołowow działał też w branży budowlanej i łazienkowej. Był największym akcjonariuszem w spółce Cersanit. Mężczyzna zarządza ponadto sklepami Komfort S.A. oraz firmą Barlinek S.A.Od 1996 do 2015 roku zajmował się deweloperką. Jego spółka była największym inwestorem na rynku mieszkaniowym, biurowym i handlowym w Polsce. Michał Sołowow jest również właścicielem lub udziałowcem w spółkach handlowych Homla, North Food, Komfort Łazienki, Corab, WP Systems, New Era Materials, 3DGence, GeniCore, OncoArendi, ExploRNA Therapeutics, LifeFlow, Tikrow i GETCAR. Mężczyzna działał na dodatek w branży medialnej, m.in. przy czasopiśmie "Przekrój", dzienniku "Życie Warszawy", "Echu Dnia" czy "Słowie Ludu". Sołowow znany jest szczególnie ze swojej działalności charytatywnej. Wraz z córką, Karoliną Sołowow, prowadzi Fundację "Fabryka Marzeń", która oferuje zdolnym uczniom stypendia i zajmuje się renowacją domów i mieszkań ubogich rodzin.Inwestycje i liczne biznesy to nie jedyne zajęcie Michała Sołowowa. Mężczyzna jest też trzykrotnym wicemistrzem Europy, dwukrotnym wicemistrzem Polski, dwukrotnym II wicemistrzem Europy oraz dwukrotnym II wicemistrzem Polski w...rajdach samochodowych! Swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2001 roku, chociaż startował już w wieku 17 lat. Nie było go jednak stać na zakup auta rajdowego, dlatego zrezygnował wtedy ze swojej pasji. Karierę kierowcy rajdowego zakończył po wielu sukcesach w 2015 roku.

Znany z: licznych inwestycji. W 2010 roku zajął 973 miejsce w rankingu światowych miliarderów. W 2018 roku zajął pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Polaków tygodnika Wprost. Od 2018 roku jest też najbogatszym Polakiem magazynu Forbes. W 2021 roku zajął natomiast 494 miejsce w rankingu światowych miliarderów.Michała Sołowowa znamy również z jego kariery sportowej. Mężczyzna odnosił znaczące sukcesy w rajdach samochodowych w latach 2004-2006, 2008-2010 i 2012.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: - "Człowiek rynku kapitałowego z okazji 25-lecia przemian ustrojowych" w konkursie redakcji gazety "Parkiet" i CFA Society Poland (2014); - Odznaka Honorowa Województwa Świętokrzyskiego (2014); - Perła Honorowa Polskiej Gospodarki w konkursie redakcji "Polish Market" (2015); - "Medal z okazji jubileuszu 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej (2015); - "Człowiek Roku" w konkursie portalu "Money.pl" (2019); - Medal "Zasłużony dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach" (2021).

LINK Instagram: brak

LINK Facebook: brak
Advertisement MPU index