Marta Juras

Marta Juras to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana z takich seriali jak "M jak miłość", "Na dobre i na złe" czy "Czas honoru". Pojawiła się w wielu filmach, m.in. w "Listy do M.", "Trashhh!" i "Legiony". Strach o klimat zainspirował ją do stworzenia wraz z przyjaciółką sklepu "Nabobo" z odzieżą używaną dla dzieci.

Imię: Marta

Nazwisko: Juras

Nazwisko panieńskie: Juras

Pseudonim: brak

Wzrost: 162 cm

Data urodzenia: 23.06.1986 r.

Znak zodiaku: Rak

Zawód: aktorka

Osoby - związki: - Aktorka była związana z Mikołajem Roznerskim, z którym wychowuje syna Antka.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Marta Juras jest mamą trójki dzieci. Ojcem jednej z jej pociech, Antka, jest aktor Mikołaj Roznerski. Imiona pozostałej dwójki nie są znane publicznie.

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Marta Juras: mama, aktorka, współzałożycielka sklepu "Nabobo". Urodziła się 23 czerwca 1986 roku. Od lat jest zaangażowana w sprawy ekologii i ochrony środowiska, nic więc dziwnego, że wraz z przyjaciółką Agnieszką postanowiła założyć sklep z odzieżą używaną. Inspiracją do stworzenia second-handu były ich pociechy oraz chęć stworzenia dla nich lepszego świata. Marta chce przekonać innych, że walka o klimat zaczyna się tu i teraz, a wprowadzenie do swojego życia małych zmian przyniesie wiele cennych korzyści. Co kupimy w "Nabobo"? Przede wszystkim odzież dziecięcą - od rampersów aż po odzież wierzchnią. Od czasu do czasu pojawiają się też ubrania dla mam. Sklep to nie jest jedyne zajęcie Marty Juras. W latach 2011-2014 występowała na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie, a od 2015 roku w Teatrze Studio, również znajdującym się w stolicy. Grała w takich spektaklach jak: "Oniegin", "Baby Doll" czy "Wiosna". Marta Juras jest znana także z serialu "M jak miłość" oraz produkcji "Cisza" i "Legiony". Oprócz tego aktorka grała w "Na Wspólnej" i pojawiła się w filmie krótkometrażowym "Fabryka". W 2012 roku rozpoczęła przygodę z serialem "Przepis na życie". Wcieliła się w postać Romy w "Na dobre i na złe" oraz Andżeli w filmie "Wnyki", a w 2020 roku zagrała Gabrielę Niedzielską w serialu "Barwy szczęścia". Wystąpiła też w programie "Kocham Cię, Polsko!". Miała również okazję sprawdzić się w roli modelki - Marta była twarzą kolekcji marki odzieżowej Mnishkha.O życiu prywatnym aktorki wiemy niewiele. Marta Juras unika blasku fleszy i długich wywiadów o rodzinie, planach na przyszłość czy marzeniach. W jej życiu głośno było o romansie z serialowym partnerem Mikołajem Roznerskim, z którym obecnie wychowuje syna Antka. Po kilku latach związku para się rozstała, a Mikołaj Roznerski ułożył sobie życie z aktorką Olgą Bołądź. Pomimo wielu sporów i dramatów byli partnerzy postanowili się pogodzić. Nie tylko dzielą się opieką nad Antkiem, lecz także pojawiają się na premierach i wspierają w prywatnych biznesach.

Znana z: filmu "Cisza", "Po prostu przyjaźń" czy "Legiony" oraz seriali: "Czas honoru", "Przepis na życie", "Na krawędzi", "Głęboka woda" czy "Komisja morderstw". Bierze aktywny udział w akcjach społecznych i prowadzi sklep "Nabobo" z odzieżą używaną. Wystąpiła gościnnie w takich serialach jak "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Na Wspólnej", "Barwy szczęścia", "Wiktoria znaczy zwycięstwo", "Hotel 52", "Duch w dom", "Nowa", "Prawo Agaty", "Ojciec Mateusz" i "Strażacy".

Funkcja w filmie i telewizji (wybrane produkcje):
 • aktorka w filmie "Fabryka" (2006)
 • aktorka w serialu "Czas honoru" (2008)
 • aktorka w filmie "Cisza" (2010)
 • aktorka w filmie "Listy do M." (2011)
 • aktorka w serialu "Głęboka woda" (2011-2013)
 • aktorka w serialu "Przepis na życie" (2012)
 • aktorka w filmie "Mazurek" (2013)
 • aktorka w filmie "Wydech" (2014)
 • aktorka w filmie "Trashhh!" 2014)
 • aktorka w filmie "Wnyki" (2016)
 • aktorka w filmie "Po prostu przyjaźń" (2016)
 • aktorka w filmie "Legiony" (2019)
 • aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2020)


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: @martaajuras


  LINK Facebook: @Marta-Juras
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index