Maria Bello

Nie zrobiła oszałamiającej kariery w Hollywood, ale jest dobrze znana w aktorskich kręgach. Pojawia się zarówno na dużym, jak i na małym ekranie. Maria Bello - bo o niej mowa - zyskała popularność dzięki roli Edie Stall w dramacie "Historia przemocy", wyreżyserowanym przez Davida Cronenberga. Czy wiesz, co łączy artystkę z Polską? Nie? W takim razie najwyższy czas to sprawdzić.

Imię: Maria Elena

Nazwisko: Bello

Nazwisko panieńskie: Bello

Pseudonim: brak

Wzrost: 165 cm

Data urodzenia: 18 kwietnia 1967 roku

Znak zodiaku: baran

Zawód: aktorka teatralna, serialowa i filmowa

Osoby - związki: Maria Bello przez pewien czas była w związku z Danem McDermottem, amerykańskim aktorem. Jego owocem jest syn Jackson. W 2013 roku aktorka przyznała, że jest w romantycznej relacji z kobietą - Claire Munn. W lutym 2020 roku podczas 92. ceremonii wręczania Oscarów ogłosiła swoje zaręczyny z Dominique Creen, jedyną szefową kuchni w Stanach Zjednoczonych, która zdobyła trzy gwiazdki Michelin.

Rodzice: pielęgniarka Kathy Bello i inżynier Joe Bello

Dzieci: syn Jackson Blue McDermott (urodzony 5 marca 2001 roku)

Rodzeństwo: siostra Lisa oraz dwóch braci Christopher i Joseph

BIO: Maria Bello urodziła się w stanie Pensylwania. Przyszła na świat w rodzinie o polsko-włoskich korzeniach. Ukończyła Villanova University na kierunku nauki polityczne, jednak związała swoją przyszłość z zupełnie innym zawodem. Zaczęła występować na deskach teatralnych i w produkcjach telewizyjnych. Na małym ekranie zadebiutowała w 1991 roku. Wcieliła się w postać Betsy w serialu "The Commish". Sześć lat później dołączyła do obsady "Ostrego dyżuru" jako lekarz pediatrii dr Anna del Amico. W 2000 roku zagrała rolę Lil w dramacie "Wygrane marzenia". Wystąpiła u boku Izabeli Miko (prawdziwe nazwisko Mikołajczak). Kariera Bello prężnie się rozwija, choć nie jest o niej tak głośno, jak w przypadku innych gwiazd Hollywood. Aktorka ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról w mniej lub bardziej znanych produkcjach ("Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen", "Mumia: Grobowiec cesarza smoka", "Gdzie jest Nancy?", "Prywatne życie Pippy Lee", "Duże dzieci", "Agenci NCIS" itp.). Warto zwrócić uwagę na fakt, że Maria Bello angażuje się również w działalność charytatywną. W 2010 roku razem z Aledą Frishman, Alison Tompson i Barbarą Guillaume założyła organizację "WE ADVANCE". Celem instytucji jest zachęcanie kobiet mieszkających na Haiti do przeciwstawiania się przemocy domowej w lokalnych społecznościach. Fundacja zajmuje się także zwiększaniem świadomości na temat znaczenia opieki zdrowotnej w profilaktyce i leczeniu różnego rodzaju chorób. Aktorka należy również do zarządu organizacji Darfur Women Action Group, wspierającej rodziny ofiar ludobójstwa w Darfurze.

Znana z: roli dr Anny del Amico w serialu "Ostry dyżur". Wcieliła się również w postać Edie Stall w dramacie "Historia przemocy" wyreżyserowanym przez Davida Cronenberga.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Maintenance" (1992); - aktorka w filmie "Permanent Midnight" (1998); - aktorka w serialu "Ostry dyżur" (1997-1998); - aktorka w filmie "Wygrane marzenia" (2000); - aktorka w filmie "Sekretne okno" (2004); - aktorka w filmie "Historia przemocy" (2005); - aktorka w filmie "Flicka" (2006); - aktorka w filmie "World Trade Center" (2006); - aktorka w filmie "Rozważni i romantyczni - Klub miłośników Jane Austen" (2007); - aktorka w filmie "Gdzie jest Nancy?" (2008); - aktorka w filmie "Mumia: Grobowiec cesarza smoka" (2008); - aktorka w filmie "Prywatne życie Pippy Lee" (2009); - aktorka w filmie "Duże dzieci" (2010); - aktorka w serialu "Touch" (2012-2013); - aktorka w serialu "Walka z Goliatem" (2016); - aktorka w serialu "Agenci NCIAS" (2017-2021); - aktorka w filmie "Water man" (2010).

Płyty: brak

Książki:"Whatever... Love Is Love: Questioning the Labels We Give Ourselves" (2015).

Nagrody:
  • Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych (1998),
  • Satelity (2004) i wiele innych...


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/officialmariabello/


    Link FB: brak informacji na temat oficjalnego profilu
    Advertisement MPU index