Marcin Januszkiewicz

Marcin Januszkiewicz jest aktorem filmowym, teatralnym i serialowym, piosenkarzem i autorem tekstów. W pierwszych latach kariery skupiał się na grze w teatrze, następnie otrzymywał propozycje udziału w popularnych serialach, a w międzyczasie tworzył teksty piosenek między innymi dla Dawida Kwiatkowskiego czy Natalii Schroeder. Czas pandemii był dla niego trudnym wyzwaniem, musiał bowiem zmienić profesję. Prywatnie nie dzieli się zbyt wieloma szczegółami ze swojego życia. Zobacz, z czego Marcin Januszkiewicz jest najbardziej znany!

Imię: Marcin

Nazwisko: Januszkiewicz

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: brak

Wzrost: 184 cm

Data urodzenia: 20.03.1987 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek i kompozytor

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: siostra

BIO: Marcin Januszkiewicz urodził się 20 marca 1987 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył II Liceum Ogólnokształcące w tym mieście, a w 2010 roku studia na Wydziale Aktorskim im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Najpierw rozpoczął karierę muzyczną, co miało miejsce w 2004 roku, a w kolejnych latach pojawiał się również na deskach teatru. Rozpoczynał od akademickiego Collegium Nobilium, następnie grał w Teatrze Współczesnym, Teatrze Studio i Teatrze Komedia w Warszawie. Pisze teksty dla wielu gwiazd polskiej estrady, takich jak: Margaret, Natalia Szroeder czy Dawid Kwiatkowski. Jest laureatem kilku ważniejszych krajowych festiwali wokalnych i aktorskich. Aktywnie prowadzi profile w mediach społecznościowych, jednak nie wspomina w nich o swoich związkach. W czasie pandemii, gdy artyści nie mieli możliwości wykonywania pracy zarobkowej, rozpoczął pracę jako kurier, co załatwił mu znajomy jego siostry.

Znany z: filmowych i serialowych ról, między innymi jako Hubert w "Na dobre i na złe", Łukasz Antczak w "Na Wspólnej", członek zespołu kameralnego we "Wszystko gra", Łukasz Kniaź w "Ojcu Mateuszu", Patryk Kossak w "Archiwiście" czy sprzedawca Lubomir w "Pierwszej miłości". Ponadto wystąpił w wielu spektaklach, między innymi w "Sądzie Ostatecznym" Agnieszki Glińskiej (2012), "Cohen-Nohavica" Mariana Opani (2014) czy "Dziecięciu Starego Miasta" Cezarego Studniaka (2017). Użyczył również głosu do kilku produkcji, takich jak "Król Lew" czy "Cruella".

Funkcja w filmie: - aktor w serialu "Na dobre i na złe" (2013); - aktor w serialu "Na wspólnej" (2016); - aktor w filmie "Wszystko gra" (2016); - aktor dubbingowy w filmie "Piękna i Bestia" (2017); - aktor w serialu "Ojciec Mateusz" (2019); - aktor dubbingowy w filmie "Król Lew" (2019); - aktor w serialu "Archiwista" (2020); - aktor w serialu "Ludzie i bogowie" (2020); - aktor w serialu "Osiecka" (2020); - aktor w serialu "Pierwsza miłość" (2021); - aktor dubbingowy w filmie "Cruella" (2021); - aktor dubbingowy w filmie "Eternals" (2021); - aktor w serialu "Nieobecni" (2022).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • wyróżnienie na 49. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii "Poezja śpiewana" we Włocławku w 2004 roku;
 • główna nagroda w Nurcie OFF podczas 30. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2009 roku;
 • nagroda publiczności podczas 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej w Leśniczówce Pranie w 2011 roku;
 • nagroda jury podczas 14. Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej w Teatrze Atelier w Sopocie w 2011 roku;
 • wyróżnienie jury podczas 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2012 roku;
 • nagroda podczas 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku w 2012 roku;
 • wyróżnienie aktorskie podczas 53. Kaliskich Spotkań Teatralnych w 2013 roku;
 • Nagroda im. Tadeusza Łomnickiego od Rektora Akademii Teatralnej za osiągnięcia artystyczne w 2013 roku;
 • Grand Prix 54. Kaliskich Spotkań Teatralnych za spektakl "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w 2014 roku;
 • "Tukan" i nagroda dziennikarzy "Tukan dziennikarzy" podczas 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2017 roku.


 • Link Instagram: @marcinjanuszkiewicz


  Link FB: @Marcin-Januszkiewicz
  Advertisement MPU index