Marcel Sabat

Marcel Sabat to utalentowany aktor teatralny i filmowy. Niewiele osób jednak wie, że występowanie na scenie lub przed kamerą to tylko jedno z jego zainteresowań. Gdy gasną światła reflektorów, projektuje ubrania. Zresztą z bardzo dobrym skutkiem. Zdążył już odnieść na tym polu spore sukcesy i stworzyć własną markę odzieżową. Sprawdź, co jeszcze udało mu się osiągnąć w świecie show-biznesu. Poznaj wszystkie jego pasje.

Imię: Marcel

Nazwisko: Sabat

Nazwisko panieńskie: nie dotyczy

Pseudonim: brak

Wzrost: 189 cm

Data urodzenia: 14 lipca 1989 roku

Znak zodiaku: rak

Zawód: aktor teatralny i filmowy, projektant odzieży

Osoby -

związki:Natalia Filipczuk - modelka. Para poznała się w 2016 roku i szybko znalazła wspólny język. Stanęła na ślubnym kobiercu 20 lipca 2019 roku. Ceremonia odbyła się w Sopocie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

Rodzice: brak dokładnych informacji

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Marcel Sabat przyszedł na świat w Kielcach. Już w dzieciństwie wyróżniał się na tle rówieśników. Brylował na szkolnych akademiach. Podobno każdego potrafił rozbawić do łez. W liceum jego największą pasją był sport. Grał w piłkę nożną i koszykówkę, a także wyczynowo jeździł na rolkach. Dobrą passę przerwał jednak pewien drobny wypadek - złamanie ręki. To właśnie wtedy za namową nauczycielki historii Marcel zainteresował się teatrem. Występowanie na scenie spodobało mu się do tego stopnia, że poszedł na studia aktorskie. W 2014 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną imienia Leona Schillera w Łodzi. Szybko dostrzeżono jego talent. Zaczął występować na deskach teatru i grać w różnych produkcjach. Zyskał popularność dzięki roli Tadeusza Zawadzkiego (pseudonim "Zośka") w dramacie wojennym "Kamienie na szaniec", wyreżyserowany przez Roberta Glińskiego na podstawie książki o tym samym tytule. Co ciekawe, w wolnym czasie Marcel Sabat projektuje ubrania. Ma nawet własną markę odzieżową - Marcel Sabat Clothes. Zajmuje się też muzyką. W 2017 roku wziął udział w programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo". Zwyciężył w drugim odcinku show, wcieliwszy się we francuską piosenkarkę Amandę Lear. W 2018 roku powstał jego debiutancki singiel "Zapomniany".

Znany z: roli Tadeusza Zawadzkiego (pseudonim "Zośka") w dramacie wojennym "Kamienie na szaniec". Popularność zapewniła mu również postać Darka, chłopaka Natalii, w serialu Telewizji Polskiej "M jak miłość".

Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Jutro, kiedy śpisz" (2010); - aktor w filmie "12 metrów" (2010); - aktor w filmie "Lepiej późno niż wcale" (2010); - aktor w serialu "1920. Wojna i miłość" (2011); - aktor w filmie "Nieulotne" (2012); - aktor w filmie "Persistence" (2013); - aktor w serialu "M jak miłość" (2014-2017); - aktor w filmie "Kamienie na szaniec" (2014); - aktor w filmie "Facet (nie)potrzebny od zaraz" (2014); - aktor w filmie "Wydech" (2014); - aktor dubbingowy w filmie "Ostatni dzień w Ameryce" (2015); - aktor w filmie "Jeśli czytasz te słowa" (2015); - aktor w filmie "Za niebieskimi drzwiami" (2016); - aktor w serialu "Komisja morderstw" (2016); - aktor w filmie "Prawdziwe zbrodnie" (2016); - aktor w filmie "Wyklęty" (2017); - aktor w serialu "Komisarz Aleks" (2017); - aktor w filmie "Kamerdyner" (2018); - aktor w filmie "Serce nie sługa" (2018); - aktor dubbingowy w filmie "Więzień labiryntu: Lek na śmierć" (2018); - aktor w filmie "Czarny mercedes" (2019); - aktor w serialu "Ślad" (2019); - aktor w serialu "Odwróceni. Ojcowie i córki" (2019); - aktor w serialu "Kod genetyczny" (2020); - aktor w filmie "Tenet" (2020); - aktor w serialu "Papiery na szczęście" (od 2021 roku).

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • nagroda Opus Film na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/marcel_sabat/


    Link FB: Brak dokładnych informacji na temat oficjalnego profilu.
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index