Łukasz Teodorczyk


Imię: Łukasz

Drugie imię: -

Nazwisko: Teodorczyk

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Bliźnięta

Data urodzenia: 1991-06-03

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: 185

BIO: Łukasz Teodorczyk - urodzony w Żurominie członek piłkarskiej reprezentacji Polski występujący na pozycji napastnika. Gracz belgijskiego klubu RSC Anderlecht, do którego został wypożyczony z Dynama Kijów. Łukasz Teodorczyk jest wychowankiem klubu MKS Wkra Żuromin, z którego trafił do Polonii Warszawa, gdzie został najlepszym graczem Młodej Ekstraklasy w sezonie 2010/11 i królem strzelców z 15 bramkami. 30 października 2010 roku Łukasz Teodorczyk zadebiutował w Ekstraklasie. Pierwszą bramkę w tych rozgrywkach zdobył 27 sierpnia 2011 roku w meczu z GKS-em Bełchatów. W Polonii rozegrał 32 mecze, w których zdobył 10 bramek. Następnie trafił do Lecha Poznań, gdzie w 58 meczach zdobył 28 goli. Kolejnym krokiem w karierze Teodorczyka było ukraińskie Dynamo Kijów. Razem z tym klubem zdobył mistrzostwo i Puchar Ukrainy. Zadebiutował też w Lidze Mistrzów meczem przeciwko FC Porto. W kolejnym sezonie Dynamo Kijów również zdobyło tytuł mistrza Ukrainy, ale Teodorczyk był przeważnie graczem rezerwowym. Został wypożyczony do RSC Anderlecht, gdzie rozgrywa sezon życia (2016/17) strzelając gole praktycznie w każdym meczu.
Łukasz Teodorczyk debiutował w Reprezentacji Polski na początku 2013 roku meczem z Rumunią. Zdobył w nim dwie bramki, ale spotkanie zostało uznane za nieoficjalne. Pierwszym oficjalnym meczem Teodorczyka był więc przegrany mecz z Ukrainą. Powołany na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Rosji, jesienią 2016 roku Teodorczyk był niechlubnym bohaterem afery alkoholowej, jaka wstrząsnęła kadrą po meczu z Armenią.
Łukasz Teodorczyk prywatnie
Znajomi mówią o nim, że jest pewny siebie i ma cechy przywódcze. Nie nawiązuje łatwo kontaktów i przy pierwszym poznaniu może odstraszać. Nie lubi, gdy rozmawia się o jego trudnym dzieciństwie. Po dziś dzień nie rozmawia z dziennikarzem, który napisał o jego ojcu alkoholiku i odsiadującym wyrok bracie. Dużą rolę w życiu Łukasza Teodorczyka pełni muzyka, a w szczególności hip-hop, który nauczył go walczyć o swoje.
Łukasz Teodorczyk od lat jest związany z pochodzącą z Żuromina studentką medycyny Natalią Truszczyńską.

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: -

Link Pinterest: -

Link Instagram: -
Advertisement MPU index