Lourdes Leon

Lourdes Leon to amerykańska modelka i projektantka mody, która już jako nastolatka prowadziła markę modową Material Girl. Jej słynna matka - piosenkarka Madonna - utorowała jej drogę do świata show-biznesu, jednak córka gwiazdy nie zamierza być osobą publiczną. Jeszcze do niedawna nie prowadziła nawet konta na Instagramie. W mediach społecznościowych umieszcza półnagie zdjęcia, które w jej przekonaniu mają promować ciałopozytywność.

Imię: Lourdes Maria

Nazwisko: Leon

Nazwisko panieńskie: Leon

Pseudonim: Lola

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 14.10.1996 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: modelka, projektantka mody

Osoby - związki: - partner Jonathan Puglia (od 2017 r.) - w 2019 r. do mediów docierały informacje, jakoby para miała szykować się do ślubu, jednak ostatecznie nie doszło jeszcze do ceremonii. - były partner Timothy Chalamet - aktor znany z serialu "Homeland".

Rodzice: amerykańska wokalistka Madonna oraz aktor i trener fitness Carlos Leon pochodzący z Kuby

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brat Rocco Ritchie (ur. 2000), brat David Banda (ur. 2005), siostra Mercy James (ur. 2006)

BIO: Lourdes Leon: modelka, projektantka mody, początkująca artystka. Urodziła się w Los Angeles jako pierwsza biologiczna córka piosenkarki Madonny i kubańskiego trenera fitness Carlosa Leona. Od pierwszych dni życia zwracała na siebie uwagę mediów, a każde jej zachowanie było szeroko komentowane przez media. Lourdes ukończyła francuskie liceum w Nowym Jorku, a następnie uczęszczała do prestiżowego LaGuardia High School of Music & Art and Performing Art. Tuż po szkole średniej studiowała na Uniwersytecie Michigan, gdzie doskonaliła śpiew, taniec i grę aktorską. Pojawiła się w kilku teledyskach mamy, a jako bardzo młoda dziewczynka dostała propozycję zagrania w filmie "Harry Potter i Książę Półkrwi". Jej kinowy debiut nie doszedł jednak do skutku przez sprzeciw ze strony matki, która obawiała się, że zbyt młodej artystce uderzy woda sodowa do głowy. Wielką pasją Leon jest taniec, który jest obecny w jej życiu od wczesnego dzieciństwa. Już jako 3-latka tańczyła w balecie. Do jej ogromnych pasji należy również moda - od 2010 r. ma swoją własną markę ubrań Material Girl, która oferuje kreacje inspirowane stylem Madonny. Córka gwiazdy chętnie uczestniczy w pokazach mody i bierze udział w kampaniach reklamowych. Imprezy branżowe to dla niej chleb powszedni - w 2002 r., w wieku zaledwie 6 lat, wraz z Donatellą Versace otworzyła wystawę "Versace At The V&A" w Londynie. W roli modelki debiutowała w 2019 r. podczas New York Fashion Week w ramach pokazu Gypsy Sport. Wystąpiła z nieogolonymi nogami w dziurawych dżinsach, tenisówkach oraz staniku, który ledwo zakrywał jej piersi. Obraz ten stał się pożywką dla dziennikarzy, którzy od wielu lat przypinają córce Madonny łatkę skandalistki. Wcześniej media publikowały zdjęcia niepełnoletniej Lourdes, która pali papierosy czy marihuanę.

Znana z: zamiłowania do mody, kontrowersyjnego stylu i publicznych deklaracji, że nie chce być sławna jak jej matka. Jeszcze do niedawna Lourdes Leon nie istniała w mediach społecznościowych, jednak w końcu zdecydowała się założyć profil na Facebooku i Instagramie. Te kanały stały się miejscem, w którym młoda artystka publikuje odważne zdjęcia - pozuje na nich półnaga, z nieogolonymi nogami lub pachami czy delikatnym wąsikiem, który jest znakiem jej latynoskich korzeni. Artystka stara się w ten sposób promować ciałopozytywność w przestrzeni publicznej. Fani znają ją także z kampanii zapachu "Pop" oraz z odważnej kampanii reklamowej odzieżowej marki Desigual. Wraz z innymi modelkami i modelami stworzyła ruchomą instalację z ciał, która była pokazywana w galerii sztuki w Miami i budziła skojarzenia z orgią seksualną. Lourdes stała się również twarzą marki BARRAGÁN,

Funkcja w filmie: brak

Płyta: brak

Książki: brak

Nagrody: brak

Link Instagram: @lourdesleon


Link FB: @lourdeslolaleon
Advertisement MPU index