Katarzyna Popowska


Imię: Katarzyna

Drugie imię: Milena

Nazwisko: Popowska

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Znak zodiaku: Strzelec

Data urodzenia: 1989-11-25

Miejsce urodzenia: -

Wzrost: -

BIO: Katarzyna Popowska - urodzona w Łodzi piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Przygodę ze sceną zaczynała w łódzkich domach kultury i kółkach teatralnych. W wieku 16 lat zaczęła śpiewać i grać na gitarze. W 2007 roku Kasia Popowska założyła swój kanał Poppysinger na Youtube, gdzie wykonywała wersje znanych przebojów. Kanał okazał się sukcesem, a Kasia Popowska wystąpiła w drugiej edycji programu "Mam talent!", gdzie nie zakwalifikowała się do półfinałów. Bez powodzenia startowała także w brytyjskiej edycji "X-Factor". W 2014 roku nagrała singiel "Przyjdzie taki dzień", który przyniósł jej sławę i wysokie miejsca na listach przebojów. W rankingu na największy hit lata rozstrzygniętym podczas Polsat SuperHit Festiwalu piosenka "Przyjdzie taki dzień" zajęła piąte miejsce. Kasia Popowska zaczęła koncertować, można ją było usłyszeć m.in. na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Kolejne piosenki Kasi Popowskiej - "Tlen" i "Lecę tam" - zostały wykorzystane w serialach "Lekarze" i "Przyjaciółki". Na 52. festiwalu w Opolu w 2015 roku Kasia Popowska otrzymała nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy oraz nagrodę specjalną SuperExpressu. Nieoficjalnie mówi się, że Kasia Popowska weźmie udział w preselekcjach do konkursu Eurowizja 2017.
Kasia Popowska jest współautorką tekstu do singla Dody, „Riotka” (2014), jak również do wydanego w 2015 „Nie pytaj mnie”. Pisała teksty dla Rafała Brzozowskiego oraz zespołu Blue Cafe.
Katarzyna Popowska prywatnie
Katarzyna Popowska ma starszego brata. Studiowała na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, ale przerwała studia po pierwszym roku.
- Studia to nie dla mnie - przekonywała w jednym z wywiadów. - Szczerze wierzę, że w życiu trzeba mieć przede wszystkim pomysł na siebie i robić coś dobrze w swoim fachu. Szczęśliwie, to czym się zajmuje, nie wymaga papierów, lecz pasji, zaangażowania i wiedzy niekoniecznie dostępnej na studiach. Cieszę się, że wybrałam inną drogę. Przez wiele lat ludzie pytali mnie, kiedy skończę się w to bawić, ale ja postawiłam wszystko na jedną kartę. Podążam za tym, co czuję - i za tym, co jest dla mnie najlepsze.
 
Kanał Kasi Popowskiej na Youtube: Poppysinger

Znany/a z: -

Związki: -

Osoby powiązane: -

Link WWW: -

Link FB: https://www.facebook.com/kasiapopowskamusic/

Link Pinterest: -

Link Instagram: https://www.instagram.com/kasiapopowska/
Advertisement MPU index