Katarzyna Pietras

Katarzyna Pietras muzykę wyssała z mlekiem matki - Beata Kozidrak ma na koncie mnóstwo niekwestionowanych przebojów, które nuci cała Polska. Wiele osób zastanawia się, czy jej córce udało się powtórzyć ten sukces i zyskać równie dużą popularność. A może poszła w zupełnie innym kierunku? Czym się zajmuje Katarzyna Pietras? Sprawdź!

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Pietras

Nazwisko panieńskie: Pietras

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 07.12.1981 r.

Znak zodiaku: Strzelec

Zawód: piosenkarka i aktorka dubbingowa

Osoby - związki:Mąż Kamil Wyziński - muzyk i gitarzysta. 7 listopada 2009 roku para wzięła ślub cywilny, a trzy lata później kościelny. Mają dwoje dzieci - syna i córkę.

Rodzice: Andrzej Pietras i Beata Kozidrak - muzycy i założyciele zespołu BAJM

Dzieci: syn Sebastian (ur. 2010 r.) i córka Zofia (ur. 2015 r.)

Rodzeństwo: młodsza siostra Agata (ur. 1993 r.)

BIO: Katarzyna Pietras zna branżę muzyczną od kuchni. Już jako mała dziewczynka towarzyszyła zespołowi BAJM w trasach koncertowych. To właśnie z myślą o niej Beata Kozidrak stworzyła i nagrała utwór "Dwa serca, dwa smutki". Katarzyna postanowiła pójść w ślady sławnych rodziców. W 2003 roku zaśpiewała w duecie z matką tytułową piosenkę do filmu "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem". Założyła też zespół o nazwie Kashmir. Grupa wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z utworem "Nie jestem dla Ciebie", który został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. W 2006 roku powstał kolejny przebój "Ok, nie chcę nic więcej". Z biegiem czasu Kashmir przekształcił się i zmienił nazwę na Cate Likes Candy. Mimo wydania płyty zespół nie odniósł już żadnych większych sukcesów i szybko zniknął ze sceny muzycznej. Katarzyna Pietras obecnie śpiewa w chórkach na koncertach swojej mamy i planuje solową karierę. W grudniu 2017 roku nagrała piosenkę "Żyta smak", a trzy lata później pojawił się jej drugi autorski singiel "Późno." Utwory są utrzymane w klimacie bluesowo-rockowym.

Znana z: działalności muzycznej. Występowała w zespołach Kashmir i Cate like Candy. W 2007 roku pojawiła się w programie telewizyjnym "Gwiazdy tańczą na lodzie". Partnerował jej Łukasz Dzióbek. Katarzyna Pietras dała się poznać również jako aktorka dubbingowa. Użyczyła głosu postaciom animowanym w kilku popularnych kreskówkach.

Funkcja w filmie: - aktorka dubbingowa w filmie _"_Czarodziejka z księżyca: Sailor Moon Super S" (1995) - aktorka dubbingowa w filmie "Purify" (2013) - aktorka dubbingowa w serialu "Flip Flappers" (2016) - aktorka dubbingowa w filmie "Wilczy gang" (2020)

Płyty:
  • "Cate like Candy" (2011)


  • Książki: brak

    Nagrody:wygrana w Festiwalu Generacje w Koszalinie (2019)nominacja w plebiscycie Antyradia do nagrody Wokalistka Rocku 2019

    LINK Instagram: https://www.instagram.com/katarzynapietras_official/


    LINK Facebook: https://www.facebook.com/KatarzynaPietras.Music
    Advertisement MPU index