Katarzyna Grabowska

Katarzyna Grabowska jest jedną z córek znanego i cenionego aktora filmowego i teatralnego - Andrzeja Grabowskiego. Obecnie sama próbuje swoich sił w aktorstwie. Można ją oglądać przede wszystkim w serialach, chociaż dostaje też mniejsze role w filmach. Grywa w spektaklach teatralnych. Niedawno na świat przyszło jej dziecko - córka Jagoda.

Imię: Katarzyna

Nazwisko: Grabowska

Nazwisko panieńskie: Grabowska

Pseudonim: -

Wzrost: 167 cm

Data urodzenia: 8 marca 1991 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktorka

Osoby - związki: -

mąż: Damian Kulec (od 2018 r.)

Rodzice: Anna Tomaszewska i Andrzej Grabowski

Dzieci: Jagoda Kulec (ur. 2021 r.)

Rodzeństwo: Zuzanna Grabowska

BIO: Katarzyna Grabowska to młodsza córka Anny Tomaszewskiej i Andrzeja Grabowskiego. Podobnie jak starsza siostra, próbuje swoich sił w aktorstwie. Jej kariera rozwija się stopniowo. Chcąc zwiększyć swoje szanse w zawodzie, aktorka zdecydowała się na studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Zawodowo związana jest z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Występowała także w przedstawieniach przygotowywanych w Teatrze 6. Piętro. Można ją zobaczyć w rolach epizodycznych w popularnych serialach, np. w "M jak miłość". W ostatnim czasie miała też okazję grać jedną z głównych ról w serialu emitowanym na antenie TVN 7 pt. "Zakochani po uszy".Prywatnie związana jest z Damianem Kulcem. Aktorka ma z nim dziecko - córkę Jagodę, która przyszła na świat pod koniec 2021 roku.

Znana z: Katarzyna Grabowska obecnie najbardziej kojarzona jest z roli Joanny Popiel w serialu "Zakochani po uszy". Gra tam jedną z głównych bohaterek. Wcześniej można ją było także zobaczyć w innych popularnych serialach, emitowanych na różnych stacjach. Przykładami są: "Komisarz Alex", "Na dobre i na złe" czy "Diagnoza". W serialu "M jak miłość" pojawiła się dwukrotnie. Wpierw w 2015 r., kiedy to grała krótki epizod. Nieco dłużej na planie serialu zagościła w latach 2016-2017, gdy grała Olgę Górecką. Inne produkcje serialowe, w których można było zobaczyć Katarzynę Grabowską, to m.in.: "Biuro kryminalne", "Pierwsza miłość" czy "Pitbull".W czasie studiów aktorka miała okazję grywać w etiudach, np. w "Ewangelii" czy "Zazdrości". Zawodowo jest też związana z teatrem. Można ją oglądać m.in. na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi oraz Teatru 6. Piętro w Warszawie. Przedstawienia, w których brała udział, to m.in.: "Chory z urojenia" (Teatr 6. Piętro), a także: "Uwolnić karpia", "Mój tata chce latać jak ptak", "Hotel Minister", "Najdroższy", "Rycerz niezłomny, albo niewola Księżniczki Parekselencji", "Szkoła żon", "Wszystko w rodzinie", "Vladimir", "Żona potrzebna od zaraz", "Punkt widzenia" czy "Dziewczyna jak ta".Poczynania aktorki można śledzić na jej profilu na Instagramie, gdzie dzieli się kadrami ze swojego życia prywatnego, a także kulisami pracy aktorskiej, np. fotografiami z kolegami z planu.

Funkcja w filmie:


 • aktorka: "Zakochani po uszy" (2019-2021 r.), "Diagnoza" (2018 r.), "Czułość" (2016 r.), "M jak miłość" (2015 r. i 2016-2017), "Na dobre i na złe" (2015 r.), "Komisarz Aleks" (2013 r.), "Mechanizm obronny" (2012 r.), "Ewangelia" (2011 r.), "Zazdrość" (2012 r.), "Pitbull" (2007 r.).


 • Płyty: -

  Książki: -

  Nagrody:

  Nagroda im. Wiesława Nowickiego - jest to nagroda przyznawana przez Fundację im. Wiesława Nowickiego i Towarzystwo Przyjaciół Łodzi. Przyznaje się ją w celu wspierania utalentowanych młodych talentów łódzkich w dziedzinie sztuki, zwłaszcza osobom związanym z filmem i teatrem.

  Link Instagram: @kasiagrabowska


  Link FB: -
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index