Karolina Nowakowska

Karolina Nowakowska to polska aktorka, która występuje w znanych serialach, takich jak "M jak miłość", "Samo życie" czy "Na Wspólnej". Można zobaczyć ją także w filmach czy na deskach teatrów. Dzięki wszechstronnemu wykształceniu zajmuje się również coachingiem, wspierając kobiety na drodze do samorozwoju. Poznaj więcej informacji o Karolinie Nowakowskiej.

Imię: Karolina

Nazwisko: Nowakowska

Nazwisko panieńskie: Nowakowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 171 cm

Data urodzenia: 17.05.1982 r.

Znak zodiaku: Byk

Zawód: aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka, tancerka, coach

Osoby - związki: - mąż Maciej Zwoliński (2013-2014) - drugi mąż (od 2016 r.)

Rodzice: Matka Jiřína Nowakowska, z pochodzenia Czeszka, założyła pierwszą w Polsce profesjonalną szkołę stepowania. Ojciec Marek Nowakowski był reżyserem, aktorem teatralnym i telewizyjnym.

Dzieci: córka Karolina (ur. 2015)

Rodzeństwo: brak

BIO: Karolina Nowakowska urodziła się w Warszawie i właściwie od dziecka związana była z show-biznesem, ponieważ występowała w programie TVP "Domowe przedszkole". Ukończyła Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną w klasie emisji głosu i fortepianu, a jeszcze w trakcie nauki zadebiutowała na dużym ekranie w firmie Piotra Szulkina "Mięso" - miała wtedy 11 lat. Rok później wystąpiła w Teatrze Telewizji w sztuce "Portret słabego pianisty". Karolina Nowakowska uczęszczała też do Studia Tap & Jazz Dance prowadzonego przez jej matkę. Okazała się dużym talentem i już w wieku 14 lat zdobyła podwójne Mistrzostwo Czech w stepowaniu, w kolejnych latach wielokrotnie powtarzając ten sukces. Zdobyła również Mistrzostwo Polski w tej specjalności. Po maturze dostała się do Wyższej Szkoły Dziennikarskiej, a równocześnie uczyła się w Studiu Aktorskim przy Teatrze Żydowskim oraz na Wydziale Aktorskim Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych. Ukończyła również studia podyplomowe w specjalności zarządzania kulturą na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w 2006 roku zdała egzamin ekstreniczny przed komisją ZASP i uzyskała dyplom aktora dramatu. Tym samym potwierdziła swoje umiejętności aktorskie, które prezentowała już w wielu produkcjach. W 2000 roku zagrała w filmie "To my", a dwa lata później znalazła się w obsadzie filmu "Kariera Nikosia Dyzmy". Przez wiele lat była też w obsadzie seriali "Na Wspólnej", "Samo życie" i "Pitbull" oraz filmów "Och, Karol 2" i "Randka w ciemno"

Znana z: największą popularność przyniosła jej rola Olgi w serialu "M jak miłość" i Anki w filmie "Randka w ciemno". Widzowie mogą znać Karolinę Nowakowską również z udziału w programach rozrywkowych. W 2008 roku w czwartej edycji programu "Jak oni śpiewają?" w Polsacie zajęła drugie miejsce, dzięki czemu wystąpiła w specjalnej edycji "Jak oni śpiewają - Pojedynek mistrzów", gdzie zaśpiewali najlepsi uczestnicy ze wszystkich sezonów.

Funkcja w filmie i telewizji:
 • aktorka w filmie "Mięso" (1993)
 • aktorka w filmie "To my" (2000)
 • aktorka w filmie "Kariera Nikosia Dyzmy" (2002)
 • aktorka w serialu "Samo życie" (2002-2008)
 • aktorka w filmie "Zostać miss 2" (2003)
 • aktorka w serialu "Na Wspólnej" (2004, 2016-2017)
 • aktorka w serialu "Klinika samotnych serc" (2005)
 • aktorka w serialu "Pitbull" (2005-2008)
 • aktorka w serialu "M jak miłość" (2007-2011)
 • aktorka w filmie "Randka w ciemno" (2010)
 • aktorka w filmie "Och, Karol 2" (2011)
 • aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2013, 2020)
 • aktorka w serialu "Klan" (od 2020)
 • aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2021)


 • Płyty: brak

  Książki:"Jak zmienić swoje życie" - zbiór felietonów Karoliny Nowakowskiej, które mają zainspirować czytelników do wprowadzenia zmian w stylu życia.

  Nagrody:podwójne Mistrzostwo Czech w stepowaniu (1996)Mistrzostwo Polski w stepowaniu (1999)Puchar Polski w stepowaniu (2001)

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/karolina_nowakowska_official/?hl=pl


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/KarolinaNowakowskaOfficial
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index