Karolina Borkowska

Karolina Borkowska do 2005 roku występowała jako aktorka, przede wszystkim w polskich serialach takich jak "Na dobre i na złe" i "Pierwsza miłość". Obecnie Borkowska zajmuje się przede wszystkim sprawami marketingowymi i public relations.

Imię: Karolina

Nazwisko: Borkowska

Pseudonim: brak

Wzrost: 166 cm

Data urodzenia: 23.03.1983 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: aktorka, ekspert do spraw komunikacji marketingowej i public relations

Osoby - związki:W 2010 roku Karolina Borkowska wyszła za mąż za Pawła Bylickiego. Para rzadko pokazuje się publicznie i niewiele wiadomo na temat ich związku.

Rodzice: Katarzyna Borkowska, Jacek Borkowski

Dzieci: syn Kuba

Rodzeństwo: Magdalena Borkowska, Jacek Borkowski

BIO:Karolina Borkowska to polska aktorka, która była znana głównie z roli w serialu "Na dobre i na złe". Karolina rozpoczęła swoją przygodę z telewizją już w dzieciństwie. Ojciec zabierał ją na próby, razem czytali teksty, a w wieku 9 lat miała okazję zagrać w Teatrze Telewizji. Ukończyła studium teatralne w Teatrze Żydowskim, w którym występowała przez 10 lat. Prawdziwą rozpoznawalność przyniosła jej rola w kultowym serialu "Na dobre i na złe", w którym wcielała się w rolę zbuntowanej córki Bruna, Agnieszki Walickiej. Z serialem związana była od 1999 roku, jednak po sześciu latach zdecydowała się odejść. Po tym czasie pisała artykuły do "Świata seriali", była wydawcą magazynu śniadaniowego "Pytanie na śniadanie" i pracowała przy programie informacyjnym "Panorama" jako researcher. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji Marketing Polityczny i Public Relations. To właśnie zarządzanie wizerunkiem stało się dziedziną, w której się odnalazła. Jej mężem od 2010 roku jest Paweł Bylicki, mają syna Kubę. Z ukochanym poznali się na studiach, a uroczystość ślubna miała miejsce w Paryżu - tam spędzili też miesiąc miodowy. W 2010 roku Karolina otworzyła z mężem agencję PR. Obecnie jest specjalistką w swojej dziedzinie, prelegentką na konferencjach branżowych, szkoleniowcem, prowadzi także wykłady na uczelniach wyższych. Karolina Borkowska już od ponad 15 lat nie występuje w filmach i serialach telewizyjnych.

Znana z: produkcji takich jak "Na dobre i na złe","Pierwsza miłość" i "Biuro kryminalne"

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - jako współprowadząca w programie "Polskie ABC" w TVP Polonia (1993-1997); - jako aktorka w spektaklu telewizyjnym "Ogrodnik i jego chlebodawcy" (1994); - jako Ola w spektaklu telewizyjnym "Na razie w porządku, mamo!" (1994); - jako Martynka w spektaklu telewizyjnym "Figlarna telewizja i wróżka z kranu" (1996); - jako Agnieszka Walicka w serialu "Na dobre i na złe" (1999-2005); - jako Dominika Hudziak w serialu "Pierwsza miłość" (2004-2021); - jako Paulina Złotowska w serialu paradokumentalnym "Biuro kryminalne" (2005).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
 • Nagroda Magellan Awards - "TOP 25 Communication Campaigns" (2014);
 • Nagroda Magellan Awards - "Silver Magellan" (2014);
 • Nagroda Magellan Awards - "Bronze Magellan" (2015);
 • Nagroda PR Award - "Złoty Spinacz" (2013);
 • Nagroda PR Award - "Złoty Spinacz" (2014).


 • Link Instagram: brak

  Link FB: brak
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index