Jacek Laskowski

Jacek Laskowski jest znanym i lubianym przez kibiców komentatorem sportowym. Sprawozdaje głównie zawody piłki nożnej, jednak zdarza mu się także relacjonować wydarzenia związane z innymi dyscyplinami. Jak układa się kariera Jacka Laskowskiego i z jaką telewizją jest najdłużej związany?

Imię: Jacek

Nazwisko: Laskowski

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 01.06.1967 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: komentator sportowy, prezenter, dziennikarz; z wykształcenia lekarz

Osoby - związki:Jacek Laskowski jest żonaty. Jego małżonka to Natalia Bamber-Laskowska - w przeszłości odnosząca sukcesy siatkarka. W XXIV Mistrzostwach Europy (w 2005 r. w Chorwacji) wraz z kobiecą reprezentacją Polski zdobyła złoty medal. 6 lat później, również podczas mistrzostw - jej drużyna zajęła trzecie miejsce. W tym samym roku wyszła za mąż i przerwała karierę. Po kilku latach małżeństwa Natalia Bamber-Laskowska i Jacek Laskowski doczekali się dziecka, które obecnie wspólnie wychowują.

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka Aleksandra (ur. 2014)

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Jacek Laskowski urodził się w Warszawie. Początkowo wcale nie planował związać swojego życia z dziennikarstwem i komentowaniem zawodów sportowych. Myślał o karierze lekarza. W 1991 roku ukończył studia medyczne na Akademii Medycznej w stolicy. Jak sam później wspominał, jeszcze w trakcie nauki był ukierunkowany na zdobywanie wiedzy z zakresu chirurgii. Ostatecznie jednak jego kariera potoczyła się innym torem. Nie mogąc znaleźć pracy w zawodzie, postanowił spróbować sił jako komentator sportowy. Wtedy właśnie trafił do Telewizji Polskiej.Zaczął pracować jeszcze w 1991 roku. W TVP obsadzono go w roli prowadzącego piłkarski magazyn "Gol". Laskowski zajmował się także komentowaniem meczów piłki nożnej. Mogli go usłyszeć kibice oglądający XV i XVI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.Laskowski odszedł z TVP w 1998 roku. Wtedy został zatrudniony przez stację Canal+, z którą był związany przez kolejne 13 lat - do 2011 roku. Podczas pracy w telewizji komentował przede wszystkim mecze ligowe z Polski oraz z Hiszpanii. Został także mianowany szefem zespołu komentatorów.W 2012 roku Jacek Laskowski był sprawozdawcą meczów odbywających się w ramach Ligi Mistrzów, które emitowała platforma cyfrowa n. W tym samym roku, po wielu latach przerwy, powrócił do pracy w Telewizji Polskiej, z którą jest związany do dziś. Odpowiadał w niej za komentowanie wielu istotnych zawodów piłki nożnej (m.in. Euro oraz mistrzostw świata), a także relacjonowanie wydarzeń sportowych w ramach letnich i zimowych igrzysk olimpijskich.Komentator sportowy Jacek Laskowski na antenie TVP zajmuje się także prowadzeniem relacji z meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy oraz tych rozgrywanych przez polską reprezentację. Okazyjnie zdarza mu się komentować także zawody w innych dyscyplinach.Warto wiedzieć, że Jacek Laskowski wraz z innym, popularnym sprawozdawcą, Dariuszem Szpakowskim, użycza głosu jako komentator w grze komputerowej FIFA. Można go usłyszeć w edycjach od 2015 roku.

Znany z: komentowania ważnych zawodów sportowych, zwłaszcza w piłce nożnej. Był sprawozdawcą na meczach w ramach takich imprez sportowych jak UEFA Euro 2012, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii w 2014 roku, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji w 2018 roku czy Euro 2020. Kibice mogli go także poznać jako sprawozdawcę meczów piłki ręcznej i siatkowej odbywających się ramach letnich igrzysk olimpijskich (w Londynie, Rio de Janeiro oraz w Tokio). Z kolei na igrzyskach w Soczi i Pjongczang relacjonował mecze hokeja na lodzie. Oprócz tego Jacek Laskowski od 2017 roku komentuje mecze piłki nożnej reprezentacji Polski.

Funkcja w filmie: brak

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:Jacek Laskowski uznawany jest za mistrza słowa. Wielokrotnie był doceniany jako komentator i dziennikarz. Jednym z istotnych wyróżnień była nominacja do nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego w 2018 roku, przyznawanej wybitnym dziennikarzom sportowym wyróżniającym się nienagannym warsztatem dziennikarskim oraz doskonale posługującym się językiem polskim przy zachowaniu kultury osobistej i zawodowej. Był ponadto sześciokrotnie nominowany do Telekamery - kolejno w latach: 1999, 2014, 2015, 2016, 2019 i 2020.

Link Instagram: @jaceklaskowski_official


Link FB: brak
Advertisement MPU index