Jacek Góralski

Jacek Góralski to piłkarz, który swoją karierę rozpoczął od dołączenia do klubu Zawisza Bydgoszcz - występował w nim jeszcze jako junior. W kolejnych latach stopniowo szlifował swoje umiejętności, grając w różnych drużynach. W Ekstraklasie zadebiutował w 2015 roku, natomiast rok później został zawodnikiem krajowej reprezentacji. Co warto wiedzieć o karierze i życiu prywatnym Jacka Góralskiego?

Imię: Jacek

Nazwisko: Góralski

Pseudonim: brak

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 21.09.1992 r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: piłkarz (pozycja: pomocnik)

Osoby - związki:
 • żona Katarzyna


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: córka Agata (ur. w 2017 r.) i syn Maksymilian (ur. w 2021 r.)

  Rodzeństwo: brat

  BIO: Jacek Góralski przyszedł na świat w Bydgoszczy. Wychował się na tamtejszym osiedlu Śródmieście. Jak wspomina po latach, nie było to dobre środowisko. Królowała tam przemoc i rozboje. Góralski stwierdził nawet, że piłka nożna i zaangażowanie w sport uchroniły go przed wejściem na przestępczą drogę.Na szczęście grą w piłkę zainteresował się już w młodym wieku. Nie zważał na przeciwności i na to, że pierwsi, bydgoscy trenerzy ze względu na jego niski wówczas wzrost doradzali mu, aby próbował swoich sił w halowych rozgrywkach. Jacek Góralski wykazał się twardym charakterem i skrupulatnie realizował swoje plany.Początkowo jako junior, a potem senior grał w drużynie Zawisza Bydgoszcz. W 2011 roku przez pewien czas był członkiem drużyn Victoria Koronowo (III liga) oraz Błękitni Gąbin (IV liga). Do I ligi wszedł w tym samym roku. W grudniu dostał angaż do Wisły Płock, w której grał do 2015 roku. Łącznie wystąpił w barwach klubu aż 107 razy i zdobył 5 goli.Przełomem w karierze Jacka Góralskiego było dołączenie do Jagiellonii Białystok w 2015 roku. To wraz z tym klubem po raz pierwszy wystąpił w Ekstraklasie. Był z nim związany przez około dwóch lat.Piłkarz stopniowo zyskał rozpoznawalność. Zauważono jego talent, co skutkowało powołaniem do krajowej reprezentacji w 2016 roku. Jacek Góralski gra w niej na pozycji pomocnika. W biało-czerwonych barwach wystąpił w kilku meczach towarzyskich, w Lidze Narodów UEFA oraz w dwóch meczach na Mistrzostwach Świata 2018 odbywających się w Rosji. W 2021 roku kontuzja wyeliminowała go z udziału w Euro 2020.Poza karierą w polskiej reprezentacji Jacek Góralski rozwija się także w zagranicznych klubach. W latach 2017-2020 był zawodnikiem bułgarskiej drużyny Łudogorec Razgrad, z którą zdobył m.in. mistrzostwo Bułgarii. Z kolei w 2020 roku dołączył do klubu Kajrat Ałmaty z Kazachstanu.W życiu prywatnym Jacek Góralski jest w szczęśliwym związku ze swoją wieloletnią partnerką, Katarzyną (z domu Cichocką). Para zaręczyła się w 2018 roku, a następnie wzięła ślub, o czym może świadczyć zmiana nazwy profilu pani Kasi na Instagramie (od pewnego czasu podpisuje się jako Katarzyna Góralska). Małżeństwo doczekało się dwójki dzieci: córki oraz syna. Jacek Góralski od czasu do czasu dzieli się zdjęciami swojej rodziny w mediach społecznościowych.W 2021 roku wybuchła afera, w którą rzekomo był zamieszany Jacek Góralski. Media pisały o tym, że piłkarz miał zapłacić za dyplom licencjata na kierunku... teologia adwentystyczna w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. Rektorka uczelni zaprzeczyła jednak tym doniesieniom. Jacek Góralski również odniósł się do sprawy - poinformował, że jako że nie ma matury, niemożliwe jest ukończenie przez niego studiów.

  Znany z: gry w polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Jacek Góralski dołączył do drużyny w 2016 roku i zagrał z nią na razie w 17 meczach. Jego pierwszą i jak dotąd jedyną bramką strzeloną w biało-czerwonych barwach był gol na meczu ze Słowenią 19 listopada 2019 roku. Kibice, którzy śledzą międzynarodową piłkę nożną, mogą też kojarzyć Góralskiego z jego występów w kazachskim klubie Kajrat Ałmaty.

  Funkcja w filmie: brak

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - tytuł wicemistrza Polski z klubem Jagiellonia Białystok w sezonie 2016-2017; - tytuł mistrza Bułgarii z klubem Łudogorec Razgrad w sezonach 2017/2018 i 2018/2019; - Superpuchar Bułgarii z klubem Łudogorec Razgrad w 2019 roku; - tytuł mistrza Kazachstanu z klubem Kajrat Ałmaty w sezonie 2019/2020; - Puchar Kazachstanu z klubem Kajrat Ałmaty w 2021 roku.

  Link Instagram: @jacek_goralski_


  Link FB: @JacekGoralski4
  Advertisement MPU index