Filip Pławiak

Filip Pławiak to ceniony aktor młodego pokolenia, najbardziej znany z ról Kordiana Oryńskiego w serialu "Chyłka" oraz Karola Kremera - bezwzględnego mordercy - w filmie "Czerwony pająk". Gościnnie występował w takich serialach, jak: "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", "Przepis na życie", "Pakt". Jako aktor pojawiał się również w produkcjach pełnometrażowych, z których najpopularniejsze to: "Prosta historia o morderstwie", "Wołyń", "Pokłosie", "Pokaż kotku, co masz w środku", "Listy do M. 3". Pławiak występuje na deskach teatrów, zwłaszcza warszawskiego Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

Imię: Filip

Nazwisko: Pławiak

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 180 cm

Data urodzenia: 26.09.1989 r.

Znak zodiaku: waga

Zawód: aktor

Osoby - związki:partnerka Michalina Łabacz

Rodzice: brak informacji

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Filip Pławiak urodził się 26 września 1989 roku w Nowym Sączu, gdzie uczęszczał do szkoły średniej. W młodości fascynował go również sport. Aktor ma bowiem brązowy pas w karate. Przygodę z aktorstwem rozpoczął od uczestnictwa w zajęciach w Miejskim Domu Kultury, a także od licznych konkursów recytatorskich. Studia ukończył w Łodzi w 2012 roku na Wyższej Szkole Filmowej i Teatralnej. Co ciekawe, dostał się również na informatykę. Ostatecznie jednak wybrał aktorstwo. W magazynie "Elle Man" w 2019 roku powiedział: "[...] mam pewność, że dobrze wybrałem". Jego dyplomowe przedstawienie na 32. moskiewskim Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych otrzymało nagrodę specjalną. Aktor we wspomnianej wcześniej rozmowie z dziennikarzem magazynu niejednokrotnie podkreślał, jak bardzo aktorstwo go fascynuje. Dzięki wykonywaniu takiego zawodu może bowiem poznawać ciekawych ludzi i czerpać z tych spotkań cenne lekcje na przyszłość. Filip Pławiak na stałe związany jest z Teatrem na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie. Młody aktor zagrał w wielu pełnometrażowych filmach oraz w popularnych serialach telewizyjnych.

Znany z: gry w takich filmach, jak: "Wenecja", "Pokaż kotku, co masz w środku", "Pokłosie", "Kamienie na szaniec", "Wołyń", "Listy do M. 3" czy "Prosta historia o morderstwie", za który otrzymał Nagrodę Złotego Szczeniaka w kategorii najlepsza pierwszoplanowa męska rola. Sukcesem dla aktora okazała się również główna rola w polskim dreszczowcu "Czerwony pająk". Artysta wcielił się tam w mroczną postać mordercy, który pozbawia życia kolejne ofiary mieszkające w Krakowie. Ogromną popularność, jak i uznanie krytyków aktor otrzymał za rolę Kordiana Oryńskiego, czyli Zordona, w kryminalnym serialu pt. "Chyłka". Artysta zagrał tam u boku cenionej w środowisku aktorskim Magdaleny Cieleckiej. To niejedyna rola w polskich serialach. Aktor zagrał również w "Przepisie na życie", "Głębokiej wodzie", "Instynkcie", "Regułach gry", "Na dobre i na złe", "Prawie Agaty", "Pakcie", "1983" oraz "Nielegalnych".

Funkcja w filmie:
 • aktor w filmie "Wenecja" (2010);
 • aktor w filmie "Pokaż kotku, co masz w środku" (2011);
 • aktor w filmie "Pokłosie" (2012);
 • aktor w filmie "Kawaler" (2012);
 • aktor w filmie "Bilet na Księżyc" (2013);
 • aktor w filmie "Facet (nie)potrzebny od zaraz" (2013);
 • aktor w filmie "Jedyne wyjście" (2014);
 • aktor w filmie "Kamienie na szaniec" (2014);
 • aktor w filmie "Czerwony pająk" (2015);
 • aktor w filmie "Wołyń" (2016);
 • aktor w filmie "Prosta historia o morderstwie" (2016);
 • aktor w filmie "Listy do M. 3" (2017);
 • aktor w filmie "Bikini Blue" (2017);
 • aktor w filmie "303. Bitwa o Anglię" (2018).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: - nagroda specjalna na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych i Teatralnych; - Złoty Szczeniak w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola męska za film "Prosta historia o morderstwie".

  LINK Instagram: @filipplawiak

  Link Facebook: @filip.plawiak
  Advertisement MPU index