Ewa Maria Morelle

Ewa Maria Morelle to jedna z pierwszych gwiazd polskiego show-biznesu. Jest babką Mai Frykowskiej, znanej z kontrowersyjnego wystąpienia w programie "Big Brother". Jednak kobieta w rozmowie z mediami podkreśla, że nie utrzymuje kontaktu z wnuczką. Kariera Ewy Marii Morelle była udana, ale los jej nie oszczędzał. Ukochany syn Bartłomiej popełnił samobójstwo prawie 30 lat po śmierci swojego ojca. Kobieta nigdy nie pogodziła się z tą bolesną stratą i popadła w depresję.

Imię: Ewa Maria

Nazwisko: Frykowska, później Morelle

Nazwisko panieńskie: brak informacji

Pseudonim:

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 1939 r.

Znak zodiaku: brak informacji

Zawód: modelka

Osoby - związki:
 • mąż Wojciech Frykowski (1958-1969);
 • mąż Morelle (od 1972).


 • Rodzice: brak informacji

  Dzieci: syn Bartłomiej (ur. 1959 r.)

  Rodzeństwo: brak informacji

  BIO: Ewa Maria Morelle, po pierwszym mężu Frykowska, urodziła się w 1939 roku w Łodzi. Karierę w modelingu rozpoczęła w latach 60. Współpracowała wówczas z Domem Mody Telimena, jednym z najstarszych domów mody w Polsce. Pierwszy jego salon powstał w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej 78, a potem kolejne sklepy pojawiały się już na terenie całego kraju. W Domu Mody Telimena pracowały takie modelki, jak: Alicja Bobrowska, Zuzanna Cembrowska, Lidia Wasiak, Gabriela Kotkowiak, Magdalena Jaworska, Elżbieta Mielczarek. Ewa Maria Morelle poślubiła Wojciecha Frykowskiego, kiedy miała zaledwie 18 lat. Niejednokrotnie w wywiadach podkreślała, że nigdy nie była z nim szczerze szczęśliwa, a jego rodzina wyrządziła jej dużo złego, zwłaszcza teściowa. Ewa Maria Morelle bardzo szybko została mamą i urodziła syna Bartłomieja. Małżeństwo Frykowskich zakończyło się po zdradzie męża, który niedługo po tym związał się z Agnieszką Osiecką. W 1969 roku mężczyzna zmarł w tragicznych okolicznościach, jak donoszą media - w willi Romana Polańskiego w Kalifornii. Kobieta jednak nie uwolniła się od rodziny byłego męża. Po śmierci Wojciecha Frykowskiego jego matka odebrała Ewie Marii Morelle syna, argumentując to tym, że nie jest odpowiednio dojrzała, aby dobrze zająć się chłopcem. Morelle odnowiła kontakty z Bartłomiejem, dopiero gdy on sam mógł już o tym świadomie decydować. Celebrytka w Paryżu poznała biznesmena o nazwisku Morelle, wyszła za niego w 1972 roku i przyjęła jego nazwisko. Potem urodziła kolejnego syna - Filipa, a jej syn Bartłomiej został ojcem i tym sposobem artystka została również babcią Agnieszki Frykowskiej - znanej z kontrowersyjnego wystąpienia w reality show "Big Brother" w 2002 r. Kobieta kilka lat po emisji programu zmieniła imię na Maja. Ewa Maria Morelle wiodła całkiem spokojne życie, aż do czasu tajemniczej śmierci syna Bartłomieja. Wokół sprawy pojawiło się wiele kontrowersji. Wymiar sprawiedliwości uznał, że mężczyzna popełnił samobójstwo, jednak kobieta miała co do tego poważne wątpliwości. Strata syna była dla niej dużym ciosem i często w wywiadach opowiadała o tym, że mimo upływu lat nie jest w stanie pogodzić się z tym wydarzeniem.

  Znana z: lat swojej młodości. W latach 60. była bowiem jedną z najpopularniejszych celebrytek w PRL-owskim świecie artystów. Była piękna i robiła oszałamiającą karierę. Jak sama powiedziała w jednym z wywiadów, gdyby nie jej mąż Wojciech Frykowski, jej życie potoczyłoby się zupełnie inaczej, byłaby wówczas szczęśliwa i spełniona. Jednak małżonek był o nią chorobliwie zazdrosny, zabraniał brać udział w sesjach i uczestniczyć w bankietach. Ewa Maria Morelle jest autorką książki "Słodkie życie", wydanej w 2007 roku przez wydawnictwo Otwarte.

  Książka opowiada o środowisku polskich artystów w latach 60. Opisane są w niej historie wielu popularnych w tamtym okresie twórców. "Słodki" świat celebrytów za czasów PRL-u jest opisany bezlitośnie i dosadnie, jednak brak w książce jakiegokolwiek moralizowania.

  Funkcja w filmie: brak

  Płyty: brak

  Książki: - "Słodkie życie", Wydawnictwo Otwarte, 2007.

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: brak

  Link Facebook: brak
  Advertisement MPU index