Emma Roberts

Emma Roberts jest znakomitym potwierdzeniem tezy, że niektórzy mają aktorstwo we krwi. Jako córka Erica Robertsa i bratanica Julii Roberts, była wręcz skazana na aktorstwo. Już w dzieciństwie spędzała bardzo dużo czasu na planach filmowych ze swoją sławną ciotką. Na ekranie debiutowała w wieku 10 lat, a dynamiczny rozwój jej kariery rozpoczął się już trzy lata później i trwa do dziś. Dowiedz się, dzięki jakim produkcjom Emma Roberts zdobyła swoją popularność.

Imię: Emma

Nazwisko: Roberts

Nazwisko Panieńskie: Roberts

Pseudonim: brak

Wzrost: 157 cm

Data urodzenia: 10.02.1991 r.

Znak zodiaku: Wodnik

Zawód: aktorka, piosenkarka, modelka

Osoby - związki: Od 2011 do 2012 roku Emma Roberts spotykała się z amerykańskim muzykiem i aktorem Chordem Overstreetem. W połowie 2012 roku związała się z aktorem Evanem Petersem, a po dwóch latach para się zaręczyła. W marcu 2019 roku Emma poinformowała o rozstaniu. Powodem była nowa miłość aktorki, popularny aktor Garrett Hedlund, z którym związała się wiosną 2019 roku. W grudniu 2020 para doczekała się syna.

Rodzice: Ojcem Emmy Roberts jest popularny aktor amerykański Eric Roberts, który zagrał w ponad 100 filmach (jest też bratem Julii Roberts). Matką Emmy jest Kelly Cunningham. Rodzice nigdy nie byli małżeństwem, a rok po narodzinach Emmy Eric Roberts poślubił Elizę Garrett. Kelly Cunningham z kolei wyszła za muzyka Nickelsa, który nosi takie samo imię jak ona - Kelly.

Dzieci: syn Rhodes urodzony w grudniu 2020 r.

Rodzeństwo: Emma Roberts ma młodszą od siebie siostrę przyrodnią o imieniu Grace.

BIO: Emma Roberts urodziła się w miejscowości Rhinebeck w stanie Nowy Jork. Od wczesnego dzieciństwa spędzała bardzo dużo czasu na planach filmowych wraz z ciotką Julią Roberts. Już jako pięciolatka podjęła decyzję, że zostanie aktorką. W wieku 10 lat zadebiutowała w filmie _Blow_u boku samego Johnny'ego Deppa. Popularność zaczęła zyskiwać dzięki występowi w serialu "Nieidealna", emitowanym w latach 2004-2007. To opowieść o nastolatce, która swoje przeżycia opisuje w piosenkach. W 2005 roku Columbia Records i Nick Records wydały album z piosenkami w wykonaniu Emmy, który był ścieżką dźwiękową do serialu. Na razie jednak Roberts stawia wyłącznie na aktorstwo i nie rozwija kariery muzycznej. Na koncie ma już bardzo wiele ról, m.in. w takich filmach jak "Akwamaryna", "Nancy Drew i tajemnice Hollywood" czy "Wild Child". Rok 2009 przyniósł Emmie nominację na ambasadorkę marki Neutrogena, dzięki czemu zaczęła pojawiać się w reklamach telewizyjnych i drukowanych tej firmy. W 2010 roku zagrała razem ze swoją ciotką Julią Roberts w komedii romantycznej "Walentynki". W 2011 roku zaczęła naukę w college'u, ale przerwała ją zaledwie po roku, aby całkowicie poświęcić się rozwojowi kariery aktorskiej, która przyniosła jej występy w takich znanych filmach jak "Millerowie" czy "Randki od święta".

Znana z: Szersze grono odbiorców poznało Emmę Roberts dzięki serialowi "Nieidealna". W 2008 roku zebrała znakomite recenzje za rolę rozpieszczonej nastolatki w filmie "Wild Child". Rok 2013 to bardzo istotny dla jej kariery występ w komedii "Millerowie", gdzie zagrała zbuntowaną nastolatkę, którą przemytnik narkotyków angażuje do roli córki w fałszywej rodzinie. Dwa lata później brawurowo zagrała główną rolę uciekinierki ze szpitala psychiatrycznego w horrorze "Zło we mnie". W filmie "Jacy jesteśmy" z 2018 roku bardzo przekonująco wcieliła się w młodą prawniczkę wspierającą kobietę, która po opuszczeniu więzienia chce odzyskać syna.

Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Blow" (2001) - aktorka w serialu "Nieidealna" (2004-2007) - aktorka w filmie "Akwamaryna" (2006) - aktorka w filmie "Nancy Drew i tajemnice Hollywood" (2007) - aktorka w filmie "Wild Child" (2008) - aktorka w filmie "Walentynki" (2010) - aktorka w filmie "Millerowie" (2013) - aktorka w serialu "American Horror Story" (2013-2015) - aktorka w horrorze "Zło we mnie" (2015) - aktorka w "Królowe krzyku" (2015) - aktorka w serialu "American Horror Story: Apocalypse" (2018) - aktorka w filmie "Jacy jesteśmy" (2018) - aktorka w komedii romantycznej "Randki od święta" (2020);

Płyta:
 • "Unfabulous and More" - ścieżka dźwiękowa do serialu "Nieidealna"


 • Książki: brak

  Nagrody: Emma Roberts nominowana była do wielu nagród, pierwszy raz w wieku zaledwie 14 lat. Na swoim koncie ma cztery wyróżnienia:Nagroda Młodych Artystów za rolę w filmie "Akwamaryna" (2006);Nagroda międzynarodowych targów filmowych i telewizyjnych ShoWest w kategorii kobieca gwiazda jutra (2007);Nagroda Teen Choice Awards za najlepszą rolę komediową w filmie "Millerowie" oraz MTV Movie Award za ten sam film w kategorii... najlepszy pocałunek (2014).

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/emmaroberts/


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/emmaroberts
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index