Elizabeth Hurley

Show biznes od zawsze przyciągał Elizabeth Hurley. Najpierw uczęszczała na lekcje baletu, później trafiła do szkoły teatralnej. Zaczynała od pracy modelki, by wreszcie spełnić swoje marzenia o grze w filmach. Dosyć długo nie mogła się jednak przebić i dopiero w wieku 32. lat dostała główną rolę w komedii "Austin Powers: Agent specjalnej troski". Ta produkcja przyniosła jej bardzo dużą popularność i niejako zaszufladkował Hurley jako aktorkę komediową. Właśnie z tego rodzaju filmów jest najbardziej znana. Poznaj więcej ciekawych informacji na temat Elizabeth Hurley.

Imię: Elizabeth

Nazwisko: Hurley

Nazwisko panieńskie: Hurley

Pseudonim: brak

Wzrost: 173 cm

Data urodzenia: 10.06.1965 r.

Znak zodiaku: Bliźnięta

Zawód: brytyjska modelka, aktorka i producentka filmowa

Osoby - związki: - partner Hugh Grant (1987-2000) - mąż Arun Nayar (2007-2011)

Rodzice: zawodowy wojskowy i nauczycielka

Dzieci: syn Damian (ur. 2002)

Rodzeństwo: siostra Kate Curran (ur. 1963) - agentka literacka

BIO: Przyszła aktorka urodziła się Basingstoke w Anglii. W dzieciństwie Elizabeth Hurley chciała zostać tancerką, dlatego rodzice zapisali ją do szkoły baletowej. Szybko jednak z tego zrezygnowała, ponieważ nie odpowiadała jej panująca na zajęciach surowa dyscyplina. Kilka lat później zdobyła stypendium w London Studio Center, gdzie uczyła się tańca i aktorstwa. Łączyła to z nauką w szkole średniej Harriet Costello School.Swoją karierę rozpoczęła jako modelka (od wielu lat współpracuje z marką "Estee Lauder"). Cały czas marzyła jednak o karierze aktorki. Udało jej się ziścić to marzenie w 1987 roku, kiedy zadebiutowała w filmie "Aria". Rok później zagrała w hiszpańskim melodramacie "Remando al viento" razem z Hugh Grantem, co okazało się początkiem ich długoletniego związku. Przez wiele lat nie potrafiła przebić się i dostać większej roli. Przełomem w karierze Elizabeth Hurley był główna rola w filmie "Austin Powers: Agent specjalnej troski" z 1997 roku. Mike Myers, który zagrał główną męską rolę w tym filmie i jednocześnie był jego scenarzystą, rolę Vanessy Kensington napisał właśnie z myślą o Hurley. Od tego momentu pojawiło się dla niej zdecydowanie więcej atrakcyjnych ról. Dobre recenzje zebrała m.in. za film "Wieczna północ". W 1999 roku wystąpiła w drugiej części komedii o Austinie Powersie - "Szpieg, który nie umiera nigdy".Elizabeth Hurley jest również producentką - na swoim koncie ma dwa filmy "Krytyczna terapia" oraz "Mickey Niebieskie Oko". W obu tych produkcjach w roli głównej wystąpił Hugh Grant.

Znana z: Popularność Liz Hurley przyniosły role w komediach. Po filmach o Austinie Powersie wystąpiła w kolejnej komedii "Mój przyjaciel Marsjanin" oraz wielu innych produkcjach z tego gatunku. Wskazać warto takie obrazy jak np. "Zakręcony", "Kto pierwszy, ten lepszy!", "Poskromienie podrywacza" czy "Święta u Christmasów".

Funkcja w filmie:aktorka w filmie "Aria" (1987)aktorka w filmie "Remando al viento" (1988)aktorka w filmie "Morderczy rejs" (1990)aktorka w filmie "Długa zima" (1991)aktorka w filmie "Pasażer 57" (1992)aktorka w filmie "Bedlam" (1993)aktorka w filmie "Dzikie Psy i Anglik" (1995)aktorka w filmie "Austin Powers: Agent specjalnej troski" (1997)producentka filmu "Krytyczna terapia" (1996)aktorka w filmie "Wieczna północ" (1998)aktorka w filmie "Austin Powers: Szpieg, który nie umiera nigdy" (1999)aktorka w filmie "Ed TV" (1999)aktorka w filmie "Mój przyjaciel Marsjanin" (1999)producentka filmu "Mickey Niebieskie Oko" (1999)aktorka w filmie "Zakręcony" (2000)aktorka w serialu "The Human Face" (2001)aktorka w filmie "Kto pierwszy, ten lepszy" (2002)aktorka w filmie "Poskromienie podrywacza" (2002)aktorka w filmie "Method" (2004)aktorka w serialu "The Royals" (2015)aktorka w filmie "Święta u Christmasów" (2021)

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
  • Teen Choice w kategorii najseksowniejsza filmowa scena miłosna za film "Ed TV" (1999)


  • LINK Instagram: https://www.instagram.com/elizabethhurley1/


    LINK Facebook: https://www.facebook.com/ElizabethHurley
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index