Dorota Deląg

Dorota Deląg jako aktorka jest rozpoznawalna głównie dzięki rolom serialowym. Szczególnie popularne są dwa z nich, czyli "Camera Café" i "39 i pół". Dorota stawia również na inne aktywności. Prowadziła kilka programów w telewizji, występowała w teatrze, a przez pewien czas współprowadziła agencję reklamową. Obecnie praktycznie zupełnie zmieniła karierę zawodową i zajęła się prowadzeniem szkoleń z zakresu wystąpień publicznych. Dowiedz się więcej informacji o Dorocie Deląg.

Imię: Dorota

Nazwisko: Deląg

Nazwisko panieńskie: Deląg

Pseudonim: brak

Wzrost: 170 cm

Data urodzenia: 07.08.1972 r.

Znak zodiaku: Lew

Zawód: aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, prezenterka telewizyjna, trener motywacyjny

Osoby - związki:
 • mąż Tomasz Schejbal (od 2012 r.) - przedsiębiorca


 • Rodzice: matka Sabina (pielęgniarka), ojciec (muzyk)

  Dzieci: córka Sarah (ur. 2013)

  Rodzeństwo: brat Paweł Deląg (ur. 1970) - polski aktor filmowy i telewizyjny

  BIO: Dorota Deląg urodziła się w Krakowie, a szlify aktorskie zdobywała na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, choć fizycznie studiowała we Wrocławiu, ponieważ tam funkcjonował Wydział Aktorski tejże uczelni. Dyplom obroniła w 1999 roku, ale jej debiut nastąpił jeszcze w czasie studiów, w serialu "Lata i dni". I właśnie role serialowe stanowią największą część jej dorobku aktorskiego. Już rok po debiucie Dorota Deląg zagrała w "Życie jak poker", a kolejny rok później w serialu telewizyjnym "Sukces". Szerszej publiczność dała się poznać w sitcomie "Camera Café" z 2004 roku oraz serialu "39 i pół" z 2009 roku. Jeśli chodzi o role filmowe w bardziej rozpoznawalnych produkcjach, to zagrała w filmie "Planeta singli". Warto też wspomnieć o teledysku do piosenki "Radio Song" zespołu Afromental, w którym wystąpiła. Dorota Deląg ma na swoim koncie również role teatralne. W PWST we Wrocławiu grała m.in. w sztukach "Żywot Józefa" oraz "Tango", a w warszawskim Teatrze Gudejki w przedstawieniu "Goło i wesoło".W 2000 roku przez pół roku prowadziła na antenie TVP2 wraz z Jarosławem Kulczyckim teleturniej "Znaki zodiaku". W latach 2010-2011 na antenie TVN w programie "Między kuchnią a salonem" przeprowadzała rozmowy z interesującymi gośćmi, związane ze stylem życia i show-biznesem. Rok 2009 to udział aktorki w dziewiątej edycji programu "Taniec z gwiazdami". W 2012 roku prowadziła dla TVN Warszawa autorski program "Spotkania Doroty", w którym przeprowadzała wywiady z gwiazdami.Dorota Deląg przez kilka ostatnich lat współprowadziła agencję reklamową, a obecnie prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych, mów motywacyjnych i autoprezentacji.

  Znana z: Dorota Deląg najbardziej znana jest z telewizji. Dała się poznać przede wszystkim jako aktorka w serialach. Zagrała jedną z głównych ról w sitcomie "Camera Café", ale jeszcze większą popularność przyniosła jej rola bezwzględnej szefowej wytwórni "Dirty Track" w serialu "39 i pół". Oprócz tego sławę zapewniło jej prowadzenie programów na antenie TVN.

  Funkcja w filmie i telewizji (wybrane produkcje): - aktorka w serialu "Lata i dni" (1997) - aktorka w serialu "Życie jak poker" (1998-1999) - aktorka w serialu "Sukces" (2000) - aktorka w serialu "Miodowe lata" (2003) - aktorka w serialu "Camera Café" (2004) - aktorka w serialu "Niania" (2005) - aktorka w serialu "Pensjonat pod Różą" (2005) - aktorka w serialu "U fryzjera" (2006) - aktorka w serialu "Odwróceni" (2007) - aktorka w filmie "Non-stop kolor" (2007) - aktorka w serialu "39 i pół" (2008, 2009) - aktorka w filmie "Demakijaż. Non stop kolor" (2009) - aktorka w filmie "I pół" (2009) - aktorka w serialu "Ojciec Mateusz" (2010) - aktorka w serialu "Rezydencja" (2011) - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2015) - aktorka w filmie "Planeta singli" (2016) - aktorka w serialu "39 i pół tygodnia" (2019)

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/p/BlnbdFsnaX-/


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/PoranekDoroty/
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index