Calvin Harris

Calvin Harris zaliczany jest do najlepiej zarabiających DJ-ów na świecie. Zajmuje się także pisaniem tekstów, jest producentem muzycznym. Oprócz tworzenia i produkowania własnego repertuaru współpracuje z wieloma znanymi i cenionymi muzykami, np. z: Sophie Ellis-Bextor, Ellie Goulding czy Florence Welch.

Imię: Adam Richard

Nazwisko: Wiles

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: Calvin Harris, Love Regenerator

Wzrost: 197 cm

Data urodzenia: 17 stycznia 1984 r.

Znak zodiaku: koziorożec

Zawód: autor tekstów, producent muzyczny, DJ, piosenkarz

Osoby - związki:

partnerki: Rita Ora (2013-2014), Taylor Swift (2015-2016), Aarika Wolf

Rodzice: David Wiles i Pamela Wiles

Dzieci: -

Rodzeństwo: Sophie Wiles, Edward Wiles

BIO: Adam Richard Wiles, znany szerzej jako Calvin Harris, urodził się w 1984 roku w Dumfries w Szkocji. Dość szybko zainteresował się muzyką i zaczął nagrywać dema, jednak nie wiązał z tym jeszcze swojej przyszłości. Początkowo podejmował pracę w sklepach i fabrykach. Z czasem pojawiła się chęć przeprowadzki do Londynu, gdzie chciał mieć możliwość wejścia do tamtejszego świata muzycznego. Dość szybko, bo już w 2002 roku, wydał swój pierwszy krótki album pt. "Stouffer". Jednak pierwszym dużym sukcesem, który pozwolił Calvinowi zaistnieć na większą skalę, był wydany w 2007 r. album "I Created Disco", za który otrzymał wiele nominacji do znaczących nagród muzycznych. Największym skokiem w karierze DJ-a okazał się utwór przygotowany wraz z Rihanną, czyli "We Found Love", który został obsypany nagrodami i nominacjami w różnych krajach oraz międzynarodowymi nagrodami muzycznymi. Calvin Harris obecnie cały czas działa w świecie muzyki, również jako producent. Jego utwory są wydawane także pod pseudonimem Love Regenerator.

Znany z: Artysta najbardziej znany jest z tworzenia muzyki elektronicznej. Do jego największych sukcesów zaliczyć można albumy "I Created Disco" czy "18 Months". Jeżeli chodzi o single, to jednym z najbardziej znanych jest "We Found Love" nagrany we współpracy z Rihanną. Warto podkreślić, że Calvin Harris jest także producentem i w tym zakresie współpracuje z wieloma innymi artystami, np. z Kylie Minogue, Florence Welch czy Cheryl Cole.

Funkcja w filmie: -

Płyty:


 • albumy studyjne: "I Created Disco" (2007 r.), "Ready for the Weekend" (2009 r.), "18 Months" (2012 r.), "Motion" (2014 r.), "Funk Wav Bounces Vol. 1" (2017 r.).


 • Książki: -

  Nagrody: -

  American Music Awards: nagroda w kategorii Favorite EDM Artist w latach 2014, 2015; -

  ASCAP Pop Music Awards: nagrody w kategorii Most Performed Songs za "We Found Love", "Let's Go", "Where Have You Been" i "Feel So Close" w 2013 r.; -

  BBC Music Awards: nominacja w kategorii British Album of the Year za "Funk Wav Bounces Vol. 1" w 2017 r.; -

  Billboard Music Awards: nagroda w kategorii Top Dance/Electronic Artist w 2014 r.; -

  Brit Awards: nagroda w kategorii Producer of the Year i British Single of the Year w 2019 r.; -

  Grammy Awards: nagroda w kategorii Best Music Video za "We Found Love" w 2013 r.; nominacja w kategorii Best Dance Recording za "Let's Go" w 2013 r. i "Sweet Nothing" w 2014 r., nominacja w kategorii Best Dance/Electronic Album za "18 Months" w 2014 r., nominacja w kategorii Producer of the Year, Non-Classical w 2018 r.; -

  International Dance Music Awards: nagroda w kategorii Bes R&B/Urban Dance Track i Best Commercial/Pop Dance Track za "We Found Love" w 2012 r., nagroda w kategorii Best Commercial/Pop Dance Track za "Sweet Nothing" w 2013 r.; -

  MTV Avards: nagroda w kategorii Best Electronic Act w 2014 r.; -

  MTV Video Music Awards: nagroda w kategorii Video of the Year za "We Found Love" w 2012 r., nagroda w kategorii Best Electronic Video za "Feel So Close" w 2012 r., nagroda w kategorii Best Male Video za "This Is What You Came For" w 2016 r.

  Link Instagram: @calvinharris

  Link FB: -
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index