Barbara Mularczyk

Barbara Mularczyk jest polską aktorką teatralną i serialową, której kariera w bardzo dużym stopniu została napędzona dzięki roli Mariolki w kręconym od ponad 20 lat serialu "Świat według Kiepskich". Poza tym od wielu lat aktorka współpracuje z jednym z wrocławskich teatrów, a do tego sporadycznie pojawiała się w obsadzie kilku innych seriali. Ogólnie rzecz biorąc, lista produkcji, w których wzięła udział, nie jest zbyt długa. Barbara Mularczyk nie dzieli się zbyt wieloma informacjami ze swojego życia. Jest za to szczęśliwą żoną i mamą dwojga dzieci.

Imię: Barbara

Nazwisko: Mularczyk-Potocka

Nazwisko panieńskie: Mularczyk

Pseudonim: -

Wzrost: 172 cm

Data urodzenia: 5.04.1984 r.

Znak zodiaku: baran

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
 • mąż Rafał Potocki (od 17.09.2011 r.)


 • Rodzice: aktor teatralny i filmowy Jerzy Mularczyk, brak informacji o matce

  Dzieci: córka Aleksandra (ur. 13.03.2012 r.), syn Jan (ur. 17.05.2016 r.)

  Rodzeństwo: brat

  BIO: Barbara Mularczyk urodziła się 5 kwietnia 1984 roku we Wrocławiu. Jest córką znanego aktora teatralnego i filmowego Jerzego Mularczyka. Jako dziecko chętnie uczęszczała do dziecięcej sekcji aktorskiej, która działała przy Teatrze Kalambur we Wrocławiu. Po zakończeniu jej działalności doszło do reaktywacji grupy, dzięki czemu Barbara mogła dalej występować, tym razem w grupie teatralnej New Kalambur. Karierę aktorską może zawdzięczać ojcu, który wypatrzył w gazecie ogłoszenie o castingu do serialu "Świat według Kiepskich". Jako że Barbara od dziecka była bardzo gadatliwa, otwarta i nie bała się kamery, chętnie udała się na przesłuchania. W jednym z wywiadów wspominała, że wspólnie z bratem i kuzynem często organizowali przedstawienia rodzinne, dzięki czemu zdobywali czekolady i inne słodycze. Studia Barbara Mularczyk ukończyła w 2008 roku; została absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu) na Wydziale Aktorskim. Raczej stroni od pokazywania swojego życia prywatnego. Niezbyt chętnie prowadzi media społecznościowe, raczej nie lubi popularności i publikowania informacji na temat jej życia. Od 2011 roku jest żoną Rafała Potockiego, z którym ma dwoje dzieci - córkę i syna.

  Znana z: roli Mariolki Kiepskiej w "Świecie według Kiepskich", w której po raz pierwszy zagrała w wieku zaledwie 15 lat. W serialu występuje nieprzerwanie od 1999 roku, wzięła udział w ponad 350 odcinkach. Kilkukrotnie nagrano z nią w roli głównej krótkie materiały, w których przedstawiano kulisy produkcji. Materiały pojawiały się w serwisie YouTube na kanałach telewizji Polsat. Mularczyk sporadycznie pojawiała się również w innych serialach; wystąpiła na przykład w jednym z odcinków "Pierwszej miłości", a także zagrała w filmie "D.I.L." z 2002 roku jako sklepowa Aleksandra. Na co dzień widzowie mogą ją oglądać w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w którym gra od 2009 roku. Aktorka raczej nie stara się o angaż w innych filmach czy serialach. Poza Mariolką w "Świecie według Kiepskich" nie ma na swoim koncie innych ról, dzięki którym widzowie mogliby ją kojarzyć. Nie zmienia to jednak faktu, że wieloletnia gra w popularnym serialu w roli lubianej siostry Waldusia Kiepskiego i córki Ferdka i Haliny Kiepskich przysporzyła jej sporej liczby fanów.

  Funkcja w filmie: - aktorka w serialu "Świat według Kiepskich" (od 1999 r.); - aktorka w filmie "D.I.L." (2002); - aktorka w etiudzie "Cień" (2008); - aktorka w serialu "Pierwsza miłość" (2011).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  Link Instagram: @basiamularczyk


  Link FB: @Barbara-Mularczyk
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index