Anna Gzyra

Anna Gzyra-Augustynowicz to aktorka telewizyjna i filmowa. Jej przygoda z aktorstwem rozpoczęła się od zajęć teatralnych w domu kultury w rodzinnej Warszawie. Potem Anna ukończyła Akademię Teatralną i zaczęła grać głównie w serialach, ale również w filmach i spektaklach. Najpopularniejsze seriale, w których wystąpiła, to między innymi: "M jak miłość" (rola Sylwii Okońskiej przysporzyła aktorce dużej popularności), "Na wspólnej", "Przyjaciółki", "Komisarz Alex", "Na dobre i na złe", "Lekarze". Prywatnie mama dwójki dzieci i szczęśliwa żona Jakub Augustynowicza, którego poślubiła w 2014 roku.

Imię: Anna

Nazwisko: Gzyra-Augustynowicz

Nazwisko panieńskie: Gzyra

Pseudonim: brak

Wzrost: 176 cm

Data urodzenia: 3 października 1984 roku

Znak zodiaku: Waga

Zawód: aktorka

Osoby - związki:
- mąż Jakub Augustynowicz (od 2014-obecnie)

Rodzice: brak informacji

Dzieci: córka z poprzedniego związku Helena (ur. 2011), syn Henryk z małżeństwa z Jakubem Augustynowiczem (ur. 2018)

Rodzeństwo: brak

BIO: Anna Gzyra-Augustynowicz urodziła się 3 października 1984 roku w Warszawie. Już w szkole średniej zdecydowała, że chce zostać aktorką i wiedziała, że zrobi wszystko, aby jej marzenie się spełniło. Rozpoczęła od uczęszczania na zajęcia teatralne w Staromiejskim Domu Kultury, dzięki czemu na wymarzoną warszawską Akademię Teatralną dostała się już za pierwszym razem. Studia ukończyła w 2007 roku, a swoją dyplomową pracę broniła w przedstawieniu "Pułapka" w dramacie Tadeusza Różewicza. Za rolę Felicji otrzymała wówczas nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na łódzkim Festiwalu Szkół Teatralnych.
Prywatnie jest mamą dwójki dzieci: Heleny, córki z pierwszego związku oraz Henryka, synka z aktualnego małżeństwa z Jakubem Augustynowiczem. Para poznała się na jednej z imprez organizowanych przez ich wspólnego znajomego. Jeszcze wtedy aktorka po rozpadzie pierwszego związku nie była gotowa na nową relację, jednak Jakub konsekwentnie zabiegał o jej względy i udowadniał, że może na niego liczyć w każdej sytuacji. Para pobrała się w 2014 roku w Kościele św. Anny w Warszawie. Wśród gości weselnych był obecny także biologiczny tata Heleny. Aktorka nie ukrywa, że ma dobre relacje z byłym partnerem. W jednym z wywiadów powiedziała: "Chcemy, by Hela wiedziała, że jest kochana, a jej rodzice szanują się i lubią".
Artystka chętnie udziela się w mediach społecznościowych. Na swoim Instagramie zgromadziła już prawie 100 tysięcy obserwujących. Na platformie dzieli się z fanami sesjami zdjęciowymi, ale również fotografiami męża i dzieci, relacjami z wakacji czy uroczystości rodzinnych.

Znana z: jednej z głównych ról (Krysi Włosowskiej) w filmie "Jutro idziemy do kina" w reżyserii Michała Kwiecińskiego, który został wyemitowany w 2007 roku. Jednak największą popularność i sympatię widzów przyniosła aktorce rola Sylwii Okońskiej w popularnym serialu "M jak miłość", którą grała przez kilka lat. Rozstała się z nim ostatecznie w 2012 roku. Aktorka zagrała również w wielu innych serialach emitowanych w polskiej telewizji, takich jak: "Pensjonat pod Różą", "Na Wspólnej", "Mamuśki", "Faceci do wzięcia", "Na dobre i na złe", "Apetyt na miłość", "Hotel 52", "Przyjaciółki", "Lekarze", "Komisarz Alex", "Singielka", "Pierwsza miłość", "W rytmie serca", "Leśniczówka", "Komisarz Mama", "Sąsiedzkie porachunki", "Piękni i bezrobotni". Próbowała sił na deskach teatru. Zagrała bowiem w Teatrze Palladium w spektaklu "Mayday 2" jako Barbara oraz w Teatrze Imka w sztuce "Prywatna klinika".

Funkcja w filmie:
- aktorka w filmie "Jutro idziemy do kina" (2007);
- aktorka w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas" (2009);
- aktorka w filmie "Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle" (2022);
- aktorka w filmie "Wyrwa" (2023).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody:
- Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Felicji w sztuce teatralnej "Pułapka" Tadeusza Różewicza (2007).

Instagram: @aniagzyra

Facebook: @ania.gzyra
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index