Andrzej Nejman

Andrzej Nejman to polski aktor. Przez prawie 10 lat wcielał się w rolę Waldka w serialu "Złotopolscy", która przyniosła mu ogromną popularność. Znany jest również z takich produkcji, jak: "Poranek kojota", "Żeby nie było śladów", "Spona". Jest dyrektorem warszawskiego Teatru Kwadrat, gdzie zajmuje się również reżyserią spektakli. Andrzej Nejman to nie tylko aktor teatralny i filmowy, ale też dubbingowy. Użyczył głosu w kilku filmach i bajkach dla dzieci.

Imię: Andrzej

Nazwisko: Nejman

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: -

Wzrost: 183 cm

Data urodzenia: 5.11.1974 r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: aktor

Osoby - związki: - żona Małgorzata Nejman

Rodzice: brak informacji

Dzieci: Jakub i Maria

Rodzeństwo: brak informacji

BIO: Andrzej Nejman urodził się 5 listopada 1974 roku we Włocławku w województwie kujawsko-pomorskim. Od razu wiedział, że swoją przyszłą karierę chce związać z aktorstwem. Z tego też względu wyższe studia podjął na warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Dyplom uzyskał w 1997 roku. Na dużym ekranie debiutował 7 lat później rolą Felka Miecucha w filmie "Rozalka Olaboga". W 1998 roku zaczął występować na deskach teatralnych. Teatr Andrzeja Nejmana znajduje się przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Aktor oprócz tego, że pełni w nim funkcję dyrektora, to także zajmuje się reżyserią. Wyreżyserował bowiem takie sztuki, jak: "Ciotka Karola 3.0." "Trzy sypialnie", "Medium", "Czego nie widać". Jest również aktorem dubbingowym. Swojego głosu użyczył w takich produkcjach, jak: "Tarzan", "8. Mila", "Śnięty Mikołaj 2", "El Cid - legenda o mężnym rycerzu", "Storm Hawks", "Podróże Guliwera". Brał udział w wielu programach rozrywkowych, między innymi w: "Tańcu z gwiazdami", "Jak oni śpiewają", "Krzyżówce 13-latków", "Ludzie listy piszą". Aktor udzielał się w radiu. W latach 2006-2008 na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia prowadził bowiem satyryczną audycję "KOZA". Użyty w tytule skrót tłumaczy się jako Komitet Organizacyjny Zwalczania Apatii. Prywatnie Nejman to kochający ojciec dwojga dzieci - Jakuba i Marii - oraz szczęśliwy mąż Małgorzaty. Para rzadko pokazuje się na branżowych imprezach. Małżeństwo ceni sobie prywatność. Aktor prowadzi profil na Facebooku, jednak nie dzieli się tam każdym dniem z życia, jak robi duża część gwiazd polskiego kina.

Znany z: roli Waldemara Złotopolskiego w popularnym serialu "Złotopolscy", emitowanym w latach 1997-2010. Aktor na planie spędził prawie 10 lat. Rola Waldka przyniosła artyście ogromną popularność. Grał wtedy u boku takich gwiazd, jak: Anna Przybylska, Andrzej Piaseczny, Kazimierz Kaczor, Paweł Wawrzecki, Alina Janowska, Ewa Ziętek, Henryk Machalica, Anna Milewska, Małgorzata Rożniatowska. Sympatię widzów zyskał również dzięki wcieleniu się w postaci Witka w komedii "Poranek kojota" w 2001 roku czy Juliusza Lepkiego w filmie "Spona", czyli adaptacji powieści młodzieżowej autorstwa Edmunda Niziurskiego pt. "Sposób na Alcybiadesa". Andrzej Nejman poza "Złotopolskimi" występował w innych popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: "13 posterunek", "Kasia i Tomek", "Zakręcone", "Niania", "Tylko miłość", "Naznaczony", "Nowa", "Lekarze", "Prawo Agaty", "Ojciec Mateusz", "Daleko od noszy. Reanimacja".

Funkcja w filmie:
 • aktor w filmie "Rozalka Olaboga" (1984);
 • aktor w filmie "Matka swojej matki" (1996);
 • aktor w filmie "Szamanka" (1996);
 • aktor w filmie "Musisz żyć" (1997);
 • aktor w filmie "Spona" (1998);
 • aktor w filmie "Poranek kojota" (2001);
 • aktor w filmie "1409. Afera na zamku Bartenstein" (2005);
 • aktor w filmie "Szaleńcy" (2007);
 • aktor w filmie "7 minut" (2010);
 • aktor w filmie "Od pełni do pełni" (2012);
 • aktor w filmie "Żeby nie było śladów" (2021);
 • aktor w filmie "Piękni i bezrobotni" (2021).


 • Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: brak

  Link Facebook: @Andrzej-Nejman
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index