Andrzej Grabarczyk
Andrzej Grabarczyk, czyli Jerzy Chojnicki z "Klanu", to aktor teatralny i filmowy. Zajmuje się nie tylko występami na scenie oraz grą w serialach i filmach, ale też dubbingiem. Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie ukończył z wyróżnieniem. Zagrał wiele ciekawych ról w filmach pełnometrażowych. Wystąpił między innymi w takich produkcjach, jak: "Kiler-ów 2-óch", "Po własnym pogrzebie", "Lawa", "Pogranicze w ogniu", "Zabij mnie, glino", "Powrót do Polski", a także w serialach: "Matki, żony i kochanki", "Ojciec Mateusz", "Dom" czy "Ucho prezesa".
Imię: Andrzej
Nazwisko: Grabarczyk
Nazwisko panieńskie: -
Pseudonim: -
Wzrost: 173 cm
Data urodzenia: 31.05.1953 r.
Znak zodiaku: bliźnięta
Zawód: aktor
Osoby - związki:
Rodzice: Wincenty Grabarczyk, matka - brak informacji
Dzieci: syn Bartosz Grabarczyk
Rodzeństwo: brak informacji
BIO: Andrzej Grabarczyk urodził się 31 maja 1953 roku we Włodawie. We wczesnych latach nie myślał poważnie o aktorstwie, choć jego mama pracowała w teatrze. Na studiowanie wybrał zootechnikę, jednak po 2 latach przerwał edukację. Wówczas za namową rodziców podszedł do egzaminów w warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Dyplom ukończenia studiów otrzymał w 1978 roku. Gdy był jeszcze studentem, poślubił Zofię Grabarczyk, z którą jest w szczęśliwym związku do dziś. Związany jest z Teatrem Kwadrat w Warszawie. Przez wiele lat był twarzą marki Knorr, zarówno w Polsce, jak i w Czechach. Prowadził również program rozrywkowy "Maraton Uśmiechu" razem z Manuelą Michalak, uczestniczką pierwszej edycji "Big Brothera" w 2001 roku. Andrzej Grabarczyk zagrał w kilkudziesięciu pełnometrażowych filmach. Na dużym ekranie zadebiutował rolą mechanika samochodowego w filmie "Zaczarowane podwórko" w reżyserii Ludmiły Niedbalskiej oraz Marii Kaniewskiej. Wystąpił również w takich filmach, jak: "Kiler-ów 2-óch", "Lawa", "Zabij mnie, glino", "Po własnym pogrzebie", "Powrót do Polski", "Pogranicze w ogniu".
Znany z: serialu obyczajowego "Klan", gdzie od 1997 roku wciela się w rolę Jerzego Chojnickiego. W produkcji występował także jego ojciec Wincenty Grabarczyk, który z kolei grał postać Jeremiasza Bałuckiego. Aktor występował w wielu innych polskich serialach telewizyjnych, takich jak: "Dom", "Czterdziestolatek. 20 lat później", "Ucho prezesa", "Ojciec Mateusz", "Matki, żony i kochanki", "Punkt widzenia", "Blisko, coraz bliżej", "Życie Kamila Kuranta", "Banda Rudego Pająka", "W labiryncie". Zajmuje się również dubbingiem. Użyczył głosu w takich produkcjach, jak: "Smerfy", "Zaproszenie na gwiazdkę", "Prawdziwe przygody profesora Thompsona", "Kacper", "Wielki Joe", "Animaniacy", "Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy", "Przyjaciele", "Złodziej z Bagdadu", "Ucieczka".
Funkcja w filmie: - aktor w filmie "Zaczarowane podwórko" (1974); - aktor w filmie "Grzeszny żywot Franciszka Buły" (1979); - aktor w filmie "Dziecinne pytania" (1981); - aktor w filmie "Był jazz" (1981); - aktor w filmie "Na straży swej stać będę" (1983); - aktor w filmie "Umarłem, aby żyć" (1984); - aktor w filmie "Przybłęda" (1984); - aktor w filmie "111 dni letargu" (1984); - aktor w filmie "Rajska jabłoń" (1985); - aktor w filmie "Lubię nietoperze" (1985); - aktor w filmie "Zabij mnie glino" (1987); - aktor w filmie "Co to konia obchodzi?" (1987); - aktor w filmie "Powrót do Polski" (1988); - aktor w filmie "Oszołomienie" (1988); - aktor w filmie "Obywatel Piszczyk" (1988); - aktor w filmie "Urodzony po raz trzeci" (1989); - aktor w filmie "Po własnym pogrzebie" (1989); - aktor w filmie "Lawa" (1989); - aktor w filmie "Historia niemoralna" (1990); - aktor w filmie "V.I.P." (1991); - aktor w filmie "Pogranicze w ogniu" (1991); - aktor w filmie "Pamiętnik znaleziony w garbie" (1992); - aktor w filmie "Kiler-ów 2-óch" (1998).
Płyty: brak
Książki: brak
Nagrody: brak
LINK Instagram: brak
Link Facebook: brak