Anastazja Pazura

Anastazja Pazura ukończyła Warszawską Szkołę Filmową i choć początkowo chciała związać się z aktorstwem, ostatecznie wybrała inną drogę. Obecnie pracuje jako malarka i graficzka komputerowa. Jak potoczyła się jej kariera?

Imię: Anastazja

Nazwisko: Pazura

Nazwisko panieńskie: Pazura

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 29.10.1988 r.

Znak zodiaku: skorpion

Zawód: graficzka, malarka, aktorka epizodyczna, telewizyjna i teatralna

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: Cezary Pazura i Żaneta Pazura

Dzieci: brak informacji

Rodzeństwo: dwie przyrodnie siostry - Amelia (ur. w 2009 r.) i Rita (ur. w 2018), przyrodni brat Antoni Józef (ur. w 2012 r.)

BIO: Anastazja Pazura urodziła się 29 października 1988 roku w Warszawie i jest najstarszym dzieckiem Cezarego Pazury i jego pierwszej żony Żanety. Matka opuściła rodzinę, gdy córka miała 6 lat. Od 1994 roku aktor wychowywał Anastazję sam. Chcąc poświęcić dziecku jak najwięcej czasu, często zabierał ją na plan filmowy i pokazywał świat kina od kuchni. Codzienne obcowanie z aktorami zaszczepiło w Anastazji pasję do filmu. Kiedy była już dorosłą kobietą, zdecydowała się rozpocząć studia aktorskie w Warszawskiej Szkole Filmowej.Choć praca przed kamerą była dla Anastazji fascynująca, kobieta nigdy nie odniosła większych sukcesów aktorskich. Występowała głównie w epizodycznych rolach w popularnych serialach, takich jak "Na dobre i na złe" czy "Barwy szczęścia". Wcześniej próbowała sił również jako aktorka teatralna, odegrała kilka małych ról w spektaklach szkolnych i telewizyjnych.Brak osiągnięć aktorskich nie przekreślił artystycznych planów i marzeń Pazury. Dlatego podjęła naukę grafiki i ilustracji, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Artystka znalazła największe powołanie, w którym realizuje się do dziś. Jak sama przyznaje, nigdy nie chciała na siłę być aktorką, a bycie córką popularnego gwiazdora wcale jej do tego nie zobowiązywało. Branża graficzna jest prawdziwym konikiem Anastazji, która osiąga w niej coraz większe sukcesy. W 2021 roku miała swoją pierwszą wystawę, na której zaprezentowała grafiki przedstawiające nagie kobiety. Wszystkie prace zostały stworzone na tablecie, a następnie wydrukowane i pomalowane farbą akrylową. Wernisaż wystawy nosił nazwę "Wstyd" i nawiązywał do cielesności. Artystka chciała w ten sposób zwrócić uwagę na temat równości i tolerancji. Dzieła, które tworzy Anastazja, można oglądać również na jej koncie na Instagramie.Artystka zawsze była silnie związana z ojcem, który przez długie lata zastępował jej również matkę. Kiedy Cezary ponownie się ożenił, w dziewczynce pojawiła się iskierka nadziei na normalne życie. Choć Anastazja Pazura i Weronika Marczuk miały dobry kontakt, kolejne małżeństwo ojca również nie przetrwało próby czasu. Te trudne doświadczenia uwrażliwiły aktorkę na potrzeby drugiego człowieka i jeszcze bardziej zbliżyły do taty. Gdy aktor ożenił się po raz trzeci z Edytą (z domu Zając), Anastazja była już dorosłą kobietą. Artystka szybko polubiła nową rodzinę ojca i złapała dobry kontakt z przyrodnim rodzeństwem. Choć dziś przyznaje, że był czas, gdy miała do niego żal, że nie radzi sobie z kobietami, to wie, że zawsze może liczyć na wsparcie ojca.

Znana: z epizodycznych ról w polskich serialach, takich jak "Na dobre i na złe" i "Barwy szczęścia". Rozpoznawalność zawdzięcza swojemu ojcu Cezarowi Pazurze, który jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Anastazja realizuje się w branży graficznej i od 2017 roku jest dyrektor artystyczną magazynu poświęconego kulturze i sztuce "Presto".

Funkcja w filmie (wybrana filmografia): - aktorka w spektaklu telewizyjnym "Karski" (2014); - aktorka w serialu "Przypadki Cezarego P." (2015); - aktorka w filmie "Charon" (2015); - aktorka w spektaklu szkolnym "Pułkownik Ptak" (2016); - aktorka w serialu "Na dobre i na złe" (2017); - aktorka w serialu "Barwy szczęścia" (2018).

Płyty: brak

Książki: brak

Nagrody: brak informacji

Link Instagram: @pazuraanastazja


Link FB: brak
Advertisement MPU index
Advertisement MPU index