Agnieszka Jaskółka

Agnieszka Jaskółka stała się popularna dzięki sesji zdjęciowej wykonanej przez Lidię Popiel w 1992 r. To właśnie wtedy została wytypowana do jednej z ważniejszych ról kobiecych w głośnej produkcji "Psy", w której zagrała u boku Bogusława Lindy. Mimo rozgłosu i pozytywnych recenzji nie zdecydowała się na kontynuowanie kariery aktorskiej, ale pracowała jako modelka na wybiegach w Paryżu czy Los Angeles. W 2010 r. wystąpiła w programie "Taniec z gwiazdami". Sprawdź, kto był jej trenerem i które miejsce zajęła.

Imię: Agnieszka

Nazwisko: Jaskółka

Nazwisko panieńskie: Jaskółka

Pseudonim: brak

Wzrost: brak informacji

Data urodzenia: 22.05.1975 r. lub 1978 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: aktorka i modelka

Osoby - związki:
 • mąż Marek Rachocki od 22 kwietnia 2017 r.


 • Rodzice: brak szczegółowych informacji na ich temat; wiadomo, że matka została zamordowana w swoim domu podczas włamania.

  Dzieci: brak

  Rodzeństwo: siostra (imię nie jest podane do publicznej wiadomości)

  BIO: Agnieszka Jaskółka: modelka i aktorka. Jej krótka kariera aktorska rozpoczęła się przez przypadek. W 1992 r. Jaskółka pozowała do sesji zdjęciowej przed obiektywem Lidii Popiel. Efekty pracy fotografki trafiły w ręce Władysława Pasikowskiego, który kompletował obsadę do filmu "Psy". Zaproponował on Agnieszce rolę Angeli Wenz, jednej z najważniejszych postaci kobiecych. Modelka zagrała u boku Bogusława Lindy i Marka Kondrata. Krytycy z entuzjazmem przyjęli jej debiut, a początkująca aktorka została nagrodzona za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą na XVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (1992). W tamtym okresie miała miejsce ogromna tragedia w życiu osobistym Jaskółki. Jej matka została zamordowana podczas napadu na swój dom. Jej córki pogrążyły się wtedy w żałobie i depresji. Obiecująca debiutantka nie kontynuowała kariery filmowej, lecz postanowiła pójść w zupełnie innym kierunku. Wyjechała za granicę i skoncentrowała się na modelingu. Jako profesjonalna modelka pracowała m.in. w Paryżu, Los Angeles, Chicago i San Francisco. Miała świadomość, że kariera modelki niesie wiele ograniczeń, dlatego postanowiła zdobyć konkretny zawód. Padło na studia prawnicze, które z sukcesem ukończyła i następnie otworzyła własną kancelarię. Prowadziła ją przez kilka lat. W 2009 r. postanowiła wrócić do polskiego show-biznesu. Miała nadzieję, że dawne sukcesy ułatwią jej kontynuację kariery zawodowej, jednak okazało się to trudniejsze, niż podejrzewała. Jako nieprofesjonalna aktorka napotkała wiele trudności, dlatego rozpoczęła prywatne lekcje fachu u znanej osoby, której personaliów nie chce zdradzać. W wywiadach dla mediów wyjawiła, że chciałaby jeszcze raz wystąpić u boku Bogusława Lindy. Jej starania zaowocowały niewielkimi rolami w serialu "Teraz albo nigdy" (2009) i w filmie "Weekend" w reżyserii Cezarego Pazury (2011).

  Znana z: roli kochanki Bogusława Lindy w "Psach". W 2010 r. modelka pojawiła się też w dwunastej edycji tanecznego show TVN pt. "Taniec z gwiazdami". Trenowała pod okiem mistrza tańca Rafała Maseraka, z którym ostatecznie zajęła 13., czyli przedostatnie, miejsce. Tę edycję wygrała celebrytka Monika Pyrek z trenerem Robertem Rowińskim. Agnieszka Jaskółka jest intrygującą postacią, a jedną z zagadek pozostaje kwestia jej wieku. Gwiazda filmu "Psy" urodziła się w 1978 r. lub 1975 r. Bardziej prawdopodobna jest data wcześniejsza, ponieważ 14-letnia dziewczyna raczej nie zagrałaby tak odważnych scen w produkcji Pasikowskiego.

  Funkcja w filmie: - aktorka w filmie "Psy" (1992); - aktorka w serialu "Teraz albo nigdy" (2009); - aktorka w filmie "Weekend" (2011).

  Płyty: brak

  Książki: brak

  Nagrody:nagroda za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą za film "Psy" na XVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (1992).

  LINK Instagram: brak

  Link FB: @AgnieszkaJaskolka
  Advertisement MPU index