Agata Nizińska

Agata Nizińska to polska piosenkarka, a także aktorka filmowa i teatralna. Pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach. Jej ojciec jest muzykiem, a dziadkiem był słynny Wojciech Pokora. Największą popularność zyskała dzięki roli Nataszy w serialu "To nie koniec świata". Znana jest również jako wokalistka, dzięki albumowi "niePokorna", a także uczestniczka telewizyjnego programu "Agent - Gwiazdy". Nizińska występuje też na scenie kabaretowej - współpracowała z takimi grupami jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ad Hoc czy Kabaret Menażeria. Poznaj więcej informacji o Agacie Nizińskiej.

Imię: Agata

Nazwisko: Nizińska

Nazwisko panieńskie: Nizińska

Pseudonim: brak

Wzrost: 168 cm

Data urodzenia: 24.08.1985 r.

Znak zodiaku: Panna

Zawód: piosenkarka, aktorka

Osoby - związki: brak informacji

Rodzice: ojciec zawodowy muzyk, matka Anna Nizińska

Dzieci: brak

Rodzeństwo: brak

BIO: Agata Nizińska urodziła się w Warszawie, a w jej żyłach płynie krew polska, ormiańska, tatarska i włoska. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na europeistyce, ale po drugim roku zrezygnowała z dalszej nauki. Ostatecznie ukończyła Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie.Karierę artystyczną rozpoczęła od występów w etiudach szkolnych i sztukach teatralnych. W filmie zadebiutowała w 2007 roku - wcieliła się wówczas w pielęgniarkę w krótkometrażowym obrazie "Wywiad". Zagrała również w polskim filmie i serialu sensacyjnym "Wataha", a kilka lat później wystąpiła w niewielkiej roli w obrazie "Kobiety mafii 2". Większą popularność zyskała dzięki występom w serialach "Wszystko przed nami", "To nie koniec świata" i "Na Wspólnej".Artystka miała także epizod telewizyjny. W 2012 roku prowadziła cykl audycji kulturalnych "Okiem Agaty" emitowanych w ramach programu TVP "Pytanie na śniadanie".Agata Nizińska to również wokalistka. Zamiłowanie do śpiewu zaszczepił w niej jej ojciec, zawodowy muzyk. W 2013 roku wydała debiutancki singiel "I Won't Cry" z zespołem Bloom. Później założyła własny zespół muzyczny Madame Pik i została jego wokalistką. Grupa promowała się coverem piosenki "With a Little Help from My Friends" zespołu The Beatles. W 2017 roku z piosenką "Reason" została zakwalifikowana do krajowych eliminacji Eurowizji, w których zajęła ostatecznie niezłą piątą pozycję. Rok później Agata Nizińska wydała debiutancki album "niePokorna". Płytę promował koncert, który odbył się w marcu 2018 roku (dwa dni przed premierą płyty), oraz utwór "Dobro zło". Artystka nagrała do niego teledysk i zgłosiła do polskich eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, ale nie została zakwalifikowana. Film "Kobiety mafii 2", w którym wystąpiła, promowany był przez singiel anglojęzyczny "It happens", który powstał przy współpracy z Lauren Christy, artystką nominowaną w 2014 roku do nagrody Grammy.

Znana z: Agata Nizińska największą popularność wśród telewidzów zdobyła dzięki występowi w czwartej edycji programu "Agent - Gwiazdy" w 2019 roku. Ideą show jest współpraca grupy uczestników przy realizacji różnego rodzaju zadań. Wśród nich jednak osoba, która sabotuje ich pracę, czyli tytułowy Agent. Edycja, w której wzięła udział Agata Nizińska, odbywała się na Wyspach Kanaryjskich, a artystka zajęła 10. miejsce.

Funkcja w filmie: - rola drugoplanowa w filmie "Wywiad" (2007) - rola drugoplanowa w filmie "Człowiek we mgle" (2008) - rola drugoplanowa w filmie "Wataha" (2011) - rola drugoplanowa w serialu "Wataha" (2011) - rola drugoplanowa w serialu "Wszystko przed nami" (2012) - rola drugoplanowa w serialu "To nie koniec świata" (2013) - rola drugoplanowa w serialu "Na Wspólnej" (2017) - rola drugoplanowa w filmie "Kobiety mafii 2" (2019)

Płyty:
 • "niePokorna" (2018)


 • Książki: brak

  Nagrody: brak

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/agata_nizinska/ 


  LINK Facebook: https://www.facebook.com/AgataNizinska 
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index