Adam Sandler

Adam Sandler to znana postać amerykańskiego kina. Dał się poznać z dobrego poczucia humoru, występując w programach komediowych takich jak "Saturday Night Live". Zagrał w dziesiątkach filmów, z których część sam wyprodukował i był scenarzystą. Ma na swoim koncie też kilka albumów muzycznych. Prywatnie jest żonaty z Jackie Titone, mają dwójkę dzieci: Sadie Madison i Sunny Madeline.

Imię: Adam Richard

Nazwisko: Sandler

Pseudonim: nie ma

Wzrost: 177 cm

Data urodzenia: 09.09.1966

r.

Znak zodiaku: panna

Zawód: amerykański aktor, producent i scenarzysta filmowy, komik, muzyk

Osoby - związki:
 • Adam Sandler jest w związku małżeńskim z amerykańską aktorką Jackie Titone. Para poznała się na planie filmu "Super tata". Później spotkali się na planie filmu "Boski żigolo", w którym autorem scenariusza był Sandler. Ślub odbył się 22.06.2003 r.


 • Rodzice: mama Judith "Judy" (z domu Levine), nauczycielka przedszkola i ojciec Stanley Sandler, inżynier elektryk

  Rodzeństwo: Adam Sandler ma troje starszego rodzeństwa: brata Scotta oraz siostry Liz i Val.

  Dzieci: Adam Sandler ma dwie córki: Sadie Madison (ur. 06.06.2006 r.) i Sunny Madeline (ur. 02.11.2008 r.).

  BIO: Adam Sandler urodził się w 1966 r. w Nowym Jorku. Pochodzi z żydowskiej rodziny. Jest absolwentem Manchester Central High School. W młodości dorabiał jako boy hotelowy, pracownik stacji benzynowej i zmywając naczynia. W 1988 r. uzyskał dyplom Tisch School of the Arts funkcjonującej przy Uniwersytecie Nowojorskim. Rok wcześniej miał miejsce jego debiut na szklanym ekranie w "Bill Cosby Show". W 1989 r. zagrał w pierwszym filmie - "Ahoj dziewczyny". Z czasem zaczął też występować jako komik i zajmować się muzyką. W 1999 r. założył firmę produkcyjną Happy Madison Productions. Prywatnie jest żonaty z Jackie Titone, mają dwójkę dzieci: Sadie Madison i Sunny Madeline.

  Znany z: występów komediowych. Za sprawą komika Dennisa Millera pojawił się w "Saturday Night Live". Był autorem scenariusza, wykonywał skecze i zabawne oryginalne piosenki, takie jak "The Chanukah Song", "The Thanksgiving Song". Współpracę z programem zakończył w 1995 r. Aktor kojarzony jest przede wszystkim z gry w filmach komediowych. Niemniej jednak wśród jednych z bardziej znanych ról, w jakie się wcielił, wymienia się postaci Johna Clasky'ego w dramacie "Trudne słówka" (2004 r.), Barry'ego Egana w filmie fabularnym "Lewy sercowy" (2002 r.), człowieka tracącego całą rodzinę w tragedii z 11 września w "Zabić wspomnienia" (2007 r.). Jego role aktorskie spotkały się zarówno z wielkim aplauzem, jak i nierzadko z negatywnymi opiniami - był kilka razy nominowany do Złotej Maliny, czyli nagrody dla najgorszego aktora. Sandler podpisał w 2014 r. i w 2017 r. umowę z Netflix na produkcję kilku pełnometrażowych filmów. Jest producentem np. "Valet Guys", "Niewłaściwa Missy" oraz scenarzystą filmowym np. "Hubie ratuje Halloween". "Weselny tydzień".

  Funkcja w telewizji: Oto wybrane produkcje, w jakich wziął udział Adam Sandler:aktor w filmie "Ahoj dziewczyny" (1989);aktor w filmie "Trudne słówka" (2004);aktor w serialu "Sposób użycia" (2007);aktor w serialu "Breaking In" (2011);aktor dubbingowy "Hotel Transylwania" (2012);aktor w filmie "Jeszcze większe dzieci" (2013);aktor w filmie "Piksele" (2015);aktor w filmie "Sandy Wexler" (2017);aktor dubbingowy "Hotel Transylwania 3" (2018).

  Płyty: Sandler ma na swoim koncie kilka albumów z piosenkami i fragmentami skeczy:"They're All Gonna Laugh at You!" (1993) - podwójna platynowa płyta;"What The Hell Happened To Me?" (1996);"What's Your Name?" (1997) - złota płyta;"Stan and Judy's Kid" (1999) - złota płyta;"Adam Sandler's Eight Crazy Nights Soundtrack" (2002);"Shhh...Don't Tell" (2004);"100% Fresh" (2019).

  Książki: brak

  Nagrody: Oto wybrane nagrody, jakie zdobył Sandler: - Teen Choice w kategorii "Ulubiona chemia filmowa" za "Żona na niby" (2011); - Kryształowa Statuetka w kategorii "Ulubiony aktor w filmie komediowym" za "Jeszcze większe dzieci" (2014); - Kryształowa Statuetka w kategorii "Ulubiony aktor w filmie komediowym" za "Rodzinne rewolucje" (2015); - Independent Spirit w kategorii "Najlepszy aktor" za "Nieoszlifowane diamenty" (2019).

  Link na Instagram: @adamsandler

  Link FB: @Sandler
  Advertisement MPU index
  Advertisement MPU index