bio

 • Wiek:
  44 lat
 • Data urodzenia:
  24 stycznia 1977
 • Pseudonim:
  Vienio
 • Zawód:
  muzyk
 • Znak zodiaku:
Piotr „Vienio" Więcławski - raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, reżyser i dziennikarz radiowy. Członek Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video. Popularność przyniosły mu wieloletnie występy w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem. Nagrali pięć albumów studyjnych, dwukrotnie byli nominowani do Fryderyka w kategorii Album roku – rap & hip-hop: w 1999 z płytą "Ewenement" i w 2001 z płytą "Taka płyta...". Nominację do Fryderyka przyniosła Vieniowi również współpraca z Pelsonem, z którym stworzyli duet. Od 2011 roku Piotr "Vienio" Węcławski występuje z rapocore'owym zespołem Way Side Crew.
Piotr "Vienio" Węcławski współpracował z największymi twórcami polskiej muzyki hip-hopowej i nie tylko. Wzgórze Ya-Pa 3, Schizma, Cool Kids of Death, Maleo Reggae Rockers, Tede, Vavamuffin, Pezet, Małolat, Łona, Fokus czy L.U.C. to tylko kilku z nich. Razem z kolegami z zespołu Molesta Ewenement prowadzi wytwórnię muzyczną Respekt Records. Jako dziennikarz współpracuje ze stacją Roxy FM, gdzie prowadzi audycję "Wysypisko" razem z Tomaszem Lipińskim. W 2011 roku Piotr "Vienio" Węcławski został sklasyfikowany na 19. miejscu 30 najlepszych polskich raperów według miesięcznika "Machina". Wystąpił w kilku filmach dokumentalnych, fabularnych: "Mówią bloki człowieku 2", "Ziomek", "Chaos", "Grzesiuk, chłopak z ferajny", "Wojna polsko-ruska", "Przeblaski", "Pionierzy stylu - Włodi", a także w serialu "Galeria".
W 2016 roku Piotr "Vienio" Więcławski wziął udział w reality show TVN "Agent - Gwiazdy", a także w kulinarnym programie stacji Polsat "Top Chef. Gwiazdy od kuchni".
Prywatnie związany z córką Małgorzaty Braunek, aktorką Oriną Krajewską.