bio

 • Wiek:
  57 lat
 • Data urodzenia:
  11 sierpnia 1963
 • Zawód:
  projektantka mody, dziennikarka, stylistka telewizyjna
 • Wzrost:
  160cm
 • Znak zodiaku:

Monika Jaruzelska – pochodząca z Warszawy stylistka, projektantka mody i dziennikarka. Absolwentka polonistyki i psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Córka działacza komunistycznego, PRL-owskiego ministra, szefa Rady Państwa PRL, a w końcu byłego prezydenta Polski, Wojciecha Jaruzelskiego i Barbary Jaruzelskiej – germanistki. W latach 90. zaczęła współpracować z czasopismem „Twój Styl” jako sekretarka redakcji - zajmowała się korektą, adiustacją tekstów, stylizacją, potem została kierowniczką działu mody. Następnie współpracowała z magazynem „Existence” i z czasopismem „Place for Dance”. W 2011 roku odbył się pokaz jej kolekcji na sezon jesień-zima 2011, zaprezentowała się też na gali Fashion Magazine.

Napisała autobiografię zatytułowaną „Towarzyszka panienka”, następnie „Rodzina”, a także publikację „Oddech”, która została wydana już po śmierci generała Wojciecha Jaruzelskiego. Autorka opublikowała w niej wspomnienia spisane po śmierci ojca.

Ma syna Gustawa, którego ojcem jest lekarz anestezjolog. Jaruzelska spotyka się z lekarzem z przerwami od ponad 20 lat, ale nie mieszkają pod jednym dachem.