bio

  • Wiek:
    52 lat
  • Data urodzenia:
    24 maja 1968
  • Zawód:
    dziennikarz
  • Znak zodiaku:
Marcin Kydryński - urodzony w Warszawie dziennikarz muzyczny, fotograf i autor tekstów. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Dziennikarz radiowej Trójki. Dyrektor artystyczny Siesta Festivalu zorganizowanego na cześć dziesiątych urodzin radiowej "Siesty" - autorskiej audycji Marcina Kydryńskiego. Prowadził też swoją audycję "Około północy" na antenie TVP.
Marcin Kydryński jest współautorem tekstów i muzyki do części piosenek Anny Marii Jopek. Fascynuje się fotografią, której uczył się od Tomasza Tomaszewskiego. Zapalony podróżnik - efektem jego trwających w sumie dziesięć lat podróży po Afryce jest książka "Chwila przed zmierzchem" oraz album fotograficzny "Pod słońce", za który w 2000 roku otrzymał nagrodę Arkadego Fiedlera. Marcin Kydryński to pierwszy polski fotograf, który miał własny reportaż z międzynarodową okładką w National Geographic.

Marcin Kydryński prywatnie

Marcin Kydryński jest synem dziennikarza Lucjana Kydryńskiego i piosenkarki Haliny Kunickiej. Jego żoną jest piosenkarka Anna Maria Jopek, z którą mają dwóch synów: Franciszka i Stanisława.