Jarosław Kukulski

Jarosław Kukulski był wielkim kompozytorem, a jego piosenki stały się hitami, wykonywanymi przez Halinę Frąckowiak czy Krzysztofa Krawczyka. Największą sławę zapewniła mu jednak praca z żoną Anną Jantar. W późniejszych latach tworzył numery m.in. dla swojej córki Natalii. Poznaj jego największe kompozycje!

Imię: Jarosław Kazimierz

Nazwisko: Kukulski

Nazwisko panieńskie: -

Pseudonim: Robert Kirlej

Wzrost: -

Data urodzenia: 25.05.1944 r.

Data śmierci: 13.09.2010 r.

Znak zodiaku: bliźnięta

Zawód: kompozytor

Osoby - związki:żona Anna Jantar (od 1970 do 1980 r.), poznana podczas współpracy z zespołem Waganci;żona Monika Borys (od 1982 do 2003 r.).

Rodzice: Maria Kukulska i Kazimierz Kukulski

Dzieci: córka Natalia Kukulska (ur. 3.03.1976 r.), syn Piotr Kukulski (ur. 18.01.1989 r.)

Rodzeństwo: brak

BIO: Jarosław Kukulski przyszedł na świat w 1944 roku we Wrześni. Edukował się w Liceum Muzycznym w Poznaniu i na Wydziale Instrumentalnym Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu w klasie uboju. Na początku kariery grał jazz. Pierwszą nagrodę zdobył w 1968 roku za piosenkę "Zaślubinowy pierścień". Był czołową postacią instrumentalno-wokalnej grupy Waganci, w której od 1969 roku śpiewała Anna Jantar. Potem jednak Kukulski rozwiązał grupę i skupił się na karierze żony - tworzył dla niej piosenki. Ich największymi hitami były takie utwory, jak "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Moje jedyne marzenie" czy "Tyle słońca w całym mieście". Po śmierci żony Kukulski tworzył kompozycje dla swojej córki Natalii Kukulskiej, ale także dla Ireny Jarockiej, Krzysztofa Krawczyka, Haliny Frąckowiak, Anny German, Jolanty Arnal, Bogusława Meca, Bogdany Zagórskiej czy drugiej żony Moniki Borys. Ponadto skomponował muzykę do wielu filmów. Poświęcono mu trzy odcinki emitowanego na antenie TVP Polonia programu "Z archiwum pamięci".Prywatnie mąż Anny Jantar aż do jej śmierci w 1980 roku, a następnie związany z piosenkarką, tancerką i fotomodelką Moniką Borys. Z pierwszego małżeństwa miał córkę Natalię Kukulską, a z drugiego - syna Piotra Kukulskiego, rapera znanego pod pseudonimem "Pikej". Przez 10 lat Jarosław Kukulski walczył z tętniakiem aorty brzusznej. W 2010 roku przeszedł operację wszczepienia stentgraftu. Zmarł w Warszawie 13 września 2010 roku.

Znany z: kompozycji wielkich hitów, takich jak "Tyle słońca w całym mieście", "Żeby szczęśliwym być" czy "Co ja w tobie widziałam?", śpiewanych przez Annę Jantar. Stworzył również piosenki "Jak pięknie mogło być" śpiewaną przez Halinę Frąckowiak czy "To, co dał nam świat" wykonywaną przez Krzysztofa Krawczyka. Poza tym na liście skomponowanych przez niego numerów znajdują się utwory "Szła noc" czy "Najtrudniejszy pierwszy krok" zespołu Waganci. Jego twórczość była motywem przewodnim trzech odcinków programu "Z archiwum pamięci", emitowanego na antenie TVP Polonia.

Funkcja w filmie:kompozytor muzyki do filmu "Nie zaznasz spokoju" (1977);kompozytor muzyki do filmu "Diabelskie szczęście" (1985);kompozytor muzyki do filmu "Komedianci z wczorajszej ulicy" (1986);kompozytor muzyki do filmu "Pan Samochodzik i niesamowity dwór" (1987).

Płyta:
  • "Jarosław Kukulski i jego przeboje" (1985);
  • "Niezapomniane przeboje Jarosława Kukulskiego" (1999);
  • "Jarosław Kukulski - moje piosenki" (2005);
  • "Życia mała garść" (2011).


  • Książki: brak

    Nagrody: - nagroda MON za piosenkę "Zaślubinowy pierścień" na II Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1968 roku; - nagroda za kompozycję i aranżację w "Niech ziemia tonie w kwiatach" podczas Schlagerfestiwal Drezno w 1975 roku; - pierwsze miejsce w kategorii aranżerów w plebiscycie popularności "Panoramy" w 1976 roku; - drugie miejsce w kategorii kompozytorów w plebiscycie popularności "Panoramy" w 1976 roku; - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2004 roku.

    LINK Instagram: brak

    Link FB: brak
    Advertisement MPU index
    Advertisement MPU index