Mat. prasowe

Makijaż w stylu zero waste? Podpowiadamy jak i czym go zrobić!

Mat. prasowe

Trend zero waste warto stosować go nie tylko w kontekście niemarnowania żywności w kuchni czy dawania ubraniom drugiego życia zgodnie z zasadą „slow fashion”, ale również wprowadzić go do swojej kosmetyczki. O ile w przypadku produktów do pielęgnacji sprawa jest dość łatwa, to jednak kosmetyki do makijażu rządzą się trochę innymi prawami.

Wybieranie kosmetyków kolorowych w stylu zero waste

Wynika to przede wszystkim z tego, że mają o wiele mniejsze pojemności i konsystencje, które trudno zamknąć w ekologicznych opakowaniach. Są to produkty, które często towarzyszą nam na co dzień, więc ich forma powinna być jak najbardziej kompaktowa i wygodna w użyciu. Niemniej jednak, nie oznacza to, że trend zero waste jest niemożliwy do zastosowania w przypadku kosmetyków kolorowych.

Po pierwsze przy ich wyborze należy zwracać uwagę na skład. Im bardziej naturalny, tym lepszy dla środowiska i oczywiście dla twojej skóry. Produktów do makijażu ze składem, który w większości jest pochodzenia naturalnego, mamy do wyboru bardzo dużo. Co więcej, warto zwrócić też uwagę na certyfikaty umieszczane na opakowaniach, które potwierdzają to, czy dany produkt na pewno naturalny czy organiczny.

Ważne jest również zdroworozsądkowe podejście do kupowania kosmetyków. Wybieraj jedynie te, które na pewno wykorzystasz. Podążanie za promocjami, w których kupujesz 3 produkty w cenie 2 i nie jesteś w stanie zużyć ich do końca, zdecydowanie nie jest pomysłem w stylu zero waste. Ostatni aspekt, który nie powinien pozostać niezauważony, to opakowania. W przypadku kosmetyków takich, jak, np. podkład, którego nie chowasz do kosmetyczki, tylko zostawiasz w domu, szklane opakowania jak najbardziej wchodzą w grę. Wiele produktów prasowanych, np. bronzery, róże czy cienie do brwi, można również znaleźć w opakowaniach tekturowych.

Kosmetyki do makijażu zero waste

Mat. prasowe

Podkład do twarzy Bio Boho Green Make Up 109,90 zł

Organiczny podkład do twarzy w płynie pozostawia lekką, naturalną warstwę na skórze. Jest zamknięty w szklanej buteleczce, a jego formuła zawiera  99% naturalnych składników, z czego 24% jest certyfikowanych i organicznych.

Mat. prasowe

Błyszczyk do ust Couleur Caramel 56 zł

Błyszczyk z rozświetlającymi drobinkami został stworzony w 100% z naturalnych składników.

Mat. prasowe

Thai Bronzer Ecocera ok. 27 zł

Jest wegański, hipoalergiczny i nie zawiera parabenów. Jego formuła opiera się na nowoczesnych, ale naturalnych i w 100% bezpiecznych składnikach.

Mat. prasowe

Naturalny róż Felicea 29 zł

Posiada certyfikaty „Dla Wegetarian i Wegan” oraz „Natural Ingredients”.

Mat. prasowe

Paleta cieni do brwi Brow Like Wow Annabelle Minerals 64,90 zł

Paletka cieni do brwi to pierwszy prasowany produkt marki Annabelle Minerals. Dwa kolory pudru i rozświetlacz zamknięte w teksturowym opakowaniu.

Mat. prasowe

myBBcream SPF 30 Miya Cosmetics 44,99 zł

Lekka formuła kremu koloryzującego jest w 94% pochodzenia naturalnego.

 

Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48