Kto w finale TTBZ 9? Natalia Krakowiak jako Adam Lambert Anna Guzik jako Krystyna Prońko Krzysztof Szczepaniak jako Steven Tyler Janek Traczyk jako Lana Del Rey
Kto w finale TTBZ 9?
M. Zawada
W finale są Twoi faworyci?
1/9
Kto w finale TTBZ 9?
M. Zawada

 

Za nami 9. odcinek programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Tym razem bezkonkurencyjny był Filip Lato, który wcielił się w rolę Czesława Niemena. Wypadł genialnie! Ale czy zwycięstwo w tym odcinku pomogło mu w awansie do wielkiego finału show, który już za dwa tygodnie, 19 maja? Sprawdź co wydarzyło się w show i poznaj 4 finalistów!

 

Zobacz także: Doskonałe wcielenie Anny Guzik! Domyślacie się, kim będzie tym razem?

 

2/9
Natalia Krakowiak jako Adam Lambert

 

Natalia Krakowiak wylosowała Adama Lamberta. Zaśpiewała „Ghost Town”.

 Jestem admiratorem twojego talentu od pierwszej chwili, kiedy cię zobaczyłem (…). Wychodzimy ze wszystkim z czego jesteśmy zrobieni. A ty jesteś zrobiona z samych szlachetnych kamyków. Rób tak dalej – chwalił Natalię Paweł Królikowski. 

3/9
Anna Guzik jako Krystyna Prońko

 

Anna Guzik wcieliła się w Krystynę Prońko w „Psalmie stojących w kolejce”.

Cieszę się, że dzięki temu programowi telewidzowie, którzy ciebie znali z fantastycznych ról w ich ukochanych serialach, tym razem mogli cię poznać z zupełnie innej strony - ogromnego talentu muzycznego i wokalnego. Śpiewasz pięknie i czysto. Cieszę się Ania i mam nadzieję, że ty miałaś z tego frajdę i radość – mówiła Kasia Skrzynecka

4/9
Krzysztof Szczepaniak jako Steven Tyler

Krzysztof Szczepaniak stał się Stevenem Tylerem z Aerosmith w „Dude(Looks Like A Lady)”.

Jest jeden podstawowy problem z twoimi występami. Ty jesteś we wszystkim genialny. We wszystkim. I to jest bardzo niebezpieczne dla mnie jako dla jurora, ponieważ bardzo łatwo jest się przyzwyczaić do tego (…). Umiesz złapać coś, co jest najtrudniej uchwytne – energię i charyzmę bohatera, w którego się wcielasz. Oprócz ciężkiej pracy, którą w to wkładasz, świetnie bawisz się tym, co robisz (…). I dlatego myślę, że mnie i nam wszystkim tak ogromną frajdę sprawia oglądanie ciebie – powiedział Kacper Kuszewski. 

5/9
Janek Traczyk jako Lana Del Rey

 

Janek Traczyk przeistoczył się w Lanę Del Rey w „Summertime Sadness”.

Twoje wcielenia kobiece były tu za każdym razem w takim wachlarzu rozmaitych barw, tak subtelnie zrobione, że wspomina się je jako niezwykle smakowity artystyczny kąsek, ale nie wolno zapominać o wszystkim tym, co zrobiłeś w rolach męskich (…). Trzymam za ciebie kciuki – oceniła Kasia Skrzynecka.

6/9
Filip Lato jako Czesław Niemen

 

Filip Lato zmierzył się z postacią ikoniczną, czyli Czesławem Niemenem. Zaśpiewał „Sen o Warszawie”. I to był jeden z tych występów, które przejdą do historii programu. Wszyscy jurorzy wstali, a Kasia Skrzynecka i Piotr Gąsowski ronili łzy. Po raz pierwszy we wszystkich dziewięciu edycjach jurorzy nie podsumowali występu:

Co wy chcecie oceniać – mówiła Małgorzata Walewska

7/9
Izabella Miko jako  Carly Rae Jepsen

 Izabella Miko zamieniła się w Carly Rae Jepsen w „Call Me Maybe”.

 Mam ogromny niedosyt wynikający z tego, że nie mam do ciebie numeru telefonu. Bo jak będą mnie pytali, czy znam poetycką kostkę z cukru, która potrafi być wzruszająca to będę podawał twój numer telefonu - pochwalił wykonanie aktorki Paweł Królikowski.

8/9
Andrzej Młynarczyk jako James Brown

 

Andrzej Młynarczyk przeszedł transformację w Jamesa Browna. Wykonał „It’s Man’s Man’s Man’s World”.

 

Zawsze uważam, że naśladować głos Afroamerykanów to właściwie jest prawie niemożliwe, bo oni właśnie mają te dusze. Mam poczucie, że ty właśnie dzisiaj to znalazłeś. Połączenie do czegoś dużo głębszego, dużo ważniejszego o czym jest ta piosenka (…). Naprawdę warto było czekać do tego odcinka, by zobaczyć taki twój występ – komplementował Andrzeja Kacper Kuszewski. 

9/9
Ruda z Red Lips  jako Cindy Lapuer

 

Ruda z Red Lips wcieliła się w Cindy Lapuer w utworze „True Colors”.

 No po prostu true colors. Piękne, magiczne, wspaniała niedomykalność. Cały czas prowadziłaś tę chrypę równo bez żadnej „ściemy”. Jestem pod wrażeniem, byliśmy na księżycu. Żal wracać – mówiła Małgorzata Walewska.

 

A w głosowaniu jurorów, gromadząc cztery dziesiątki, bezapelacyjnie wygrał Filip Lato. Na drugim miejscu z czterema „siódemkami” znalazł się Andrzej Młynarczyk, a na trzecim z 23 punktami – Krzysztof Szczepaniak. Uczestnicy zdecydowali, że zwycięzcą odcinka został Filip Lato. Czek na dziesięć tysięcy złotych przekazał Fundacji „Zdążyć z Pomocą” na leczenie małego Juliana. A w finale o 100 tysięcy na wybrany cel charytatywny powalczą: Anna Guzik, Filip Lato, Janek Traczyk i Krzysztof Szczepaniak. W duetach zobaczymy Izabellę Miko, Natalię Krakowiak, Rudą z Red Lips i Andrzeja Młynarczyka. Finał Twoja Twarz Brzmi Znajomo 19 maja!
 

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo