Milionerzy: Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny... Pytanie za 75 000!
"Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny..." - odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 262. odcinka programu "Milionerzy".
"Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny..." To jedno z najtrudniejszych pytań 262. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik miał duży problem z odpowiedzią i nawet telefon do przyjaciela nie pomógł mu podjąć decyzji. Czy Panu Bartłomiejowi udało się udzielić poprawnej odpowiedzi?
Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z 262. odcinka "Milionerów".
Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny. Jaki?
Uczestnik miał duży problem z odpowiedzią na to pytanie. Drogą dedukcji wstępnie wybrał wariant B, lecz nie był na tyle pewny, aby podjąć ostateczną decyzję. Wykorzystał ostatnie koło - telefon do przyjaciela. Przyjaciółka Agnieszka nie znała odpowiedzi, lecz obstawiała odpowiedź C lub D.
Ostatecznie uczestnik stwierdził, że projekt artystyczny musi dotyczyć skrzypka i saksofonisty. Zaryzykował i obstawił prawidłową odpowiedź!
Urbanator to rozciągnięty na lata projekt artystyczny:
A: byłego rzecznika rządu PRL
B: skrzypka i saksofonisty
C: rozbudowy wsi
D: gentryfikacji miast
Prawidłowa odpowiedź: B. skrzypka i saksofonisty.
Urbanator to projekt polskiego skrzypka i saksofonisty jazzowego Michała Urbaniaka. Debiutancki album artysty pod tym tytułem powstał w 1994 roku. Druga i trzecia część projektu pojawiły się na rynku kolejno w 1996 i 2005 roku.
W której z tych zwycięskich bitew wojskami polskimi nie dowodził król?
Następne pytanie również nie należało do najłatwiejszych. Uczestnik miał szansę na 125 tysięcy złotych. Z drugiej strony do stracenia również była dość duża suma. Pan Bartłomiej już na początku odrzucił wariant A i D. Odpowiedź B, którą ostatecznie wskazał, okazała się prawidłowa.
W której z tych zwycięskich bitew wojskami polskimi nie dowodził król?
A: pod Grunwaldem w 1410
B: pod Kircholmem w 1605
C: pod Beresteczkiem w 1651
D: pod Wiedniem w 1683
Poprawna odpowiedź: B. pod Kircholmem w 1605 roku.
Bitwą pod Kircholmem dowodził Jan Karol Chodkiewicz. Wojska polskie rozbiły wtedy armię szwedzką o trzykrotnie większej liczebności.
Jak doskwiera doskwierz? Pytanie za 250 000 złotych!
Pan Bartłomiej podjął również duże ryzyko w pytaniu za 250 000 złotych. Odpowiedź była czystym strzałem, jednak była to bardzo dobra decyzja! Wybrany przez uczestnika wariant B okazał się być poprawny.
Jak doskwiera doskwierz?
A: gryzie nasze poczucie winy
B: wysysa krew
C: niszczy odzież
D: żre żelazo
Poprawna odpowiedź: B. wysysa krew.
Doskwierz jest jednym z najbardziej dokuczliwych gatunków komara. Jego oficjalna nazwa to Aedes, czyli komar leśny, niekiedy nazywany również Culex, czyli komar brzęczący.
Starte ziemniaki i mąka to w zasadzie wszystko, czego potrzebujemy na tak zwane kluski... Pytanie za pół miliona!
Największym wyzwaniem okazało się przedostatnie pytanie za 500 000 złotych. Uczestnik już w pierwszej chwili odrzucił dwa pierwsze warianty. Długo zastanawiał się nad odpowiedzią, lecz ostatecznie zrezygnował z gry. Gdyby zaryzykował i obstawił wybraną przez siebie odpowiedź, miałby w puli już pół miliona.
Starte ziemniaki i mąka to w zasadzie wszystko, czego potrzebujemy na tak zwane kluski:
A: szklane
B: plastikowe
C: papierowe
D: żelazne
Prawidłowa odpowiedź: D. żelazne.
Kluski żelazne, często również nazywane szarymi, przygotowywane są z surowych ziemniaków i mąki. Ich nazwa nawiązuje do szarawego koloru potrawy.
Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 262. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 14 maja 2020 roku?
Powtórki 5. sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" z najciekawszymi pytaniami i prawidłowymi odpowiedziami.