Party Stories
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": W czyim utworze ryczy z bólu ranny łoś...? To pytanie za 250 tys. złotych!

"W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś."?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 250 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 239. odcinka programu "Milionerzy".

"W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?" To zdaje się jedno z najtrudniejszych pytań 239. odcinka 5 sezonu programu "Milionerzy", którego powtórkę oglądamy dzisiaj. Czy uczestniczka wskazała dobrą odpowiedź i wygrała 250 tys złotych?

Poniżej znajdziecie też najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?

W tym odcinku swoją grę kontynuowała Katarzyna Kant-Wysocka. W poprzednim odcinku udało jej się zebrać 20 000 złotych, dzisiaj również grała fenomenalnie!

Pierwszym większym wyzwaniem było dla niej pytanie za 250 000 złotych, czyli ćwierć miliona! "W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?".

A: Mickiewicza

B: Słowackiego

C: Szekspira

D: Cervantesa

Początkowo obstawiała odpowiedź A, która nie była prawidłowa. Na szczęście postanowiła skorzystać z pomocy publiczności i ostatecznie wskazała dobrą odpowiedź - słowa pochodzą z "Hamleta" Williama Szekspira

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Fuga dysocjacyjna to? Pytanie za pół miliona!

Pytanie za pół miliona "Fuga dysocjacyjna to?" bardzo ucieszyło uczestniczkę. Od razu wiedziała jaka jest poprawna odpowiedź i udało jej się zdobyć 500 tysięcy złotych. Oto wszystkie warianty odpowiedzi:

A: część sonaty

B: szczelina dylatacyjna

C: fala rozpadu jonów

D: zaburzenie nerwicowe

Prawidłowa okazała się odpowiedź D. Od miliona dzieliło ją już tylko jedno pytanie!

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 239. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 7 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Milionerzy - wygrana, pani Kasia z czekiem na milion
x-news
Newsy
W "Milionerach" padł milion! Kim jest nowa milionerka Katarzyna Kant-Wysocka?

Po raz trzeci w historii teleturnieju " Milionerzy " padła główna wygrana! Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion złotych w czwartkowym odcinku show! Jest trzecią uczestniczką teleturnieju, która wyszła ze studia z czekiem na milion złotych. W studiu wspierał ją mąż Dominik. Co wiadomo o Katarzynie Kant-Wysockiej? Jak wyglądała jej droga do miliona? Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion w Milionerach Wcześniej milion w show "Milionerzy" wygrali - Krzysztof Wójcik ( marzec 2010 roku) i Maria Romanek ( marzec 2018 roku). Ta edycja programu "Milionerzy" od początku wydawała się wyjątkowa, bo już w jednym z pierwszych odcinków padło pytanie za milion, ale uczestnik show Maksymilian Bilewicz nie zdecydowała się zaryzykować. Za to odważna okazała się Katarzyna Kant-Wysocka, która jest trzecią w historii teleturnieju polską milionerką. W odcinku, który został wyemitowany w środę uczestniczka odpowiedziała na 6 pytań i wykorzystała jedno koło ratunkowe "pół na pół". W czwartkowym odcinku szła jak burza, ale zanim doszła do pytania za milion, wykorzystała dwa koła ratunkowe - "pytanie do publiczności" przy 10 pytaniu o dzieło Szekspira oraz "telefon do przyjaciela" przy 9 pytaniu o częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej w Polsce.  Katarzyna Kant-Wysocka jest absolwentką filologii klasycznej, pracuje w marketingu, interesuje się kulturą antyczną, zna biegle łacinę i grekę. Co zrobi z milionem złotych? Powiedziała, że chciałaby kupić sobie apartament z widokiem na Zatokę Gdańską.  Droga do miliona Katarzyny Kant-Wysockiej 1. Do kuligu nieodzowne są: a. autokary b. sanie c. rowery d. śnieżne rakiety Poprawna odpowiedź to B Trzej z wymienionych komiksowych bohaterów mają włosy, a czwartego pokrywa futro. Którego? a. Tytus de Zoo b. Asteriks c. Hulk d. Iron Man Poprawna odpowiedź to...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": "Niech się dzieje wola nieba..." Pytanie za 20 tysięcy złotych!
"Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 247. odcinka programu "Milionerzy".

"Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'"  Ten cytat trzeba było dokończyć w 247. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy uczestniczka wskazała dobrą odpowiedź i wygrała 20 tysięcy zł. Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Rejent Milczek mawiał "Niech się dzieje wola nieba..." Emitowany dziś odcinek rozpoczął się kontynuacją gry Pauliny Lipki- Bartosik. Już w początkowym etapie gry uczestniczka wykorzystała wszystkie koła ratunkowe. W pytaniu za 20 tys. złotych "Rejent Milczek mawiał 'Niech się dzieje wola nieba...'" musiała oprzeć się wyłącznie na własnej wiedzy. Na szczęście znała prawidłową odpowiedź na to pytanie. Rejent Milczek mawiał "Niech się dzieje wola nieba..." A: tu się nie śpi, a polewa B: gdy Lucyfer pieść swą śpiewa C: z nią się zawsze zgadzać trzeba D: od Sanoka do Grajewa Prawidłowa odpowiedź: C - z nią się zawsze zgadzać trzeba. Rejent to postać literacka z książki Aleksandra Fredry pt. "Zemsta". Bohater często wypowiadał słowa "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba", aby podkreślić swoją udawaną pobożność. Nasturcja...? Pytanie za 40 tys. zł Dużo większe problemy pojawiły się przy następnym pytaniu za gwarantowane 40 tys. złotych. Uczestniczka niemal od razu odrzuciła odpowiedź A i B, jednak bardzo długo wahała się nad dwoma pozostałymi wariantami. Ostatecznie postanowiła zrezygnować z gry, mimo że jak się później okazało, prawidłowo wskazałaby odpowiedź. Nasturcja: A: leży tylko w Europie B: podlegała imperium osmańskiemu C: ma kwiaty z ostrogą D: jest silnie trująca Prawidłowa odpowiedź: C...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy", pytanie za milion: Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?
"Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?" - poznaj odpowiedź na pytanie za milion złotych! Czy uczestniczce udało się prawidłowo odpowiedzieć i zgarnąć główną nagrodę?

W dzisiejszym 239. odcinku 5 sezonu popularnego teleturnieju "Milionerzy" na widzów czekają duże emocje. Katarzyna Kant-Wysocka usłyszała pytanie za milion złotych i stanęła przed szansą zostania trzecim zwycięzcą programu. Sprawdźcie, jaka była poprawna odpowiedź na pytanie " Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest? " i czy uczestniczce udało się prawidłowo opowiedzieć. Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest? Pytanie za milion! W tym odcinku swoją grę kontynuowała Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska, specjalistka do spraw marketingu. W poprzednim odcinku udało jej się zebrać 20 tysięcy złotych. Dzięki świetnej i sprawnej grze, w kolejnym odcinku dochodzi do pytania za milion złotych! Choć mąż radził uczestniczce, aby w tym przypadku nie ryzykowała - mogła stracić aż 460 tysięcy złotych - ona postanowiła inaczej. Gdy padło pytanie: " Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest?" pani Katarzyna  stwierdziła, że nie jest pewna odpowiedzi, ale jednak zaryzykuje. I postawiła na odpowiedź C . A: wniebowzięcie Matki Bożej B: zmartwychwstanie Jezusa C: śmierć Jezusa na krzyżu D: zesłanie Ducha Świętego Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja! Odpowiedź była prawidłowa! Uczestniczka została milionerką! To dopiero trzecia tak wielka wygrana w polskiej edycji programu "Milionerzy".  Do tej pory udało się to także Krzysztofowi Wójcikowi w 2010 roku oraz Marii Romanek w 2018 roku.   Zobacz także: "Milionerzy": Gdzie w aucie seryjnie montowane są ładunki pirotechniczne?  Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 239. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego powtórnie 7 kwietnia 2020 roku?   Odpowiedzielibyście na  pytanie za milion...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner