Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": W czyim utworze ryczy z bólu ranny łoś...? To pytanie za 250 tys. złotych!

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?" To zdaje się jedno z najtrudniejszych pytań 239. odcinka 5 sezonu programu "Milionerzy", którego powtórkę oglądamy dzisiaj. Czy uczestniczka wskazała dobrą odpowiedź i wygrała 250 tys złotych?

Poniżej znajdziecie też najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?

W tym odcinku swoją grę kontynuowała Katarzyna Kant-Wysocka. W poprzednim odcinku udało jej się zebrać 20 000 złotych, dzisiaj również grała fenomenalnie!

Pierwszym większym wyzwaniem było dla niej pytanie za 250 000 złotych, czyli ćwierć miliona! "W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?".

A: Mickiewicza

B: Słowackiego

C: Szekspira

D: Cervantesa

Początkowo obstawiała odpowiedź A, która nie była prawidłowa. Na szczęście postanowiła skorzystać z pomocy publiczności i ostatecznie wskazała dobrą odpowiedź - słowa pochodzą z "Hamleta" Williama Szekspira

Fuga dysocjacyjna to? Pytanie za pół miliona!

Pytanie za pół miliona "Fuga dysocjacyjna to?" bardzo ucieszyło uczestniczkę. Od razu wiedziała jaka jest poprawna odpowiedź i udało jej się zdobyć 500 tysięcy złotych. Oto wszystkie warianty odpowiedzi:

A: część sonaty

B: szczelina dylatacyjna

C: fala rozpadu jonów

D: zaburzenie nerwicowe

Prawidłowa okazała się odpowiedź D. Od miliona dzieliło ją już tylko jedno pytanie!

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 239. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 7 kwietnia 2020 roku? Odpowiedzielibyście na pytanie "W czyim utworze "ryczy z bólu ranny łoś, zwierz zdrów przebiega knieje, ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z powtarzanych odcinków "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

 

Więcej na temat milionerzy
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36