Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Tower Bridge to zwodzony most na Tamizie. Ilu skrzydłowy?

Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 214. odcinka programu telewizyjnego "Milionerzy".

"Milionerzy" to teleturniej, w którym należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań, by wygrać główną nagrodę - milion złotych. W 214. odcinku "Milionerów" pytania nie należały do najłatwiejszych. Uczestnicy postawili na wyważoną i przemyślaną grę, a ich intuicja była nieomylna. Z jakimi pytaniami musieli się zmierzyć?

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Milionerzy", odcinek 214, sezon 4 - najciekawsze pytania i odpowiedzi

Pierwszym uczestnikiem tego odcinka był Mateusz Piskozub, który z zawodu jest filmoznawcom. Na pierwsze dwa pytania odpowiedział szybko i bezbłędnie. Pierwsza chwila wahania pojawiła się przy pytaniu za 2000 złotych, które brzmiało:

Który z bohaterów Juliana Tuwima "gdy do domu ze szkoły wraca, psoci, figluje - to jego praca"?

A: pan Hilary

B: Bambo

C: Grześ

D: słoń Trąbalski

W następnym pytaniu uczestnik wykorzystał pierwsze koło ratunkowe - o pomoc poprosił publiczność.  Było to pytanie natury biologicznej, a dokładnie dotyczyło budowy anatomicznej zwierząt. Dzięki prawidłowej podpowiedzi, Mateusz zyskał kolejne pieniądze, tym razem 5000 złotych.

Czyje serce podzielone jest na dwie komory, dwa przedsionki i cztery zastawki?  

A: łososia

B: orki

C: ropuchy szarej

D: stonki ziemniaczanej

Pytanie, które skreśliło szanse uczestnika na tytułowy milion, było niezwykle podchwytliwe. Mateusz zaufał swojej intuicji i postanowił zrezygnować z gry na tym etapie. Jego konkurencja zakończyła się na 7 pytaniu, a dzięki swojej rozwadze wygrał 20 000 złotych.

Gomółka:

A: komponował opery

B: to bryłka sera

C: po Ochabie, a przed Gierkiem

D: to duża, kwadratowa szyba

Następnym uczestnikiem 214. odcinka "Milionerów" był Tomasz Remian, warszawki taksówkarz. Podczas gry wspierało go dwóch najlepszych przyjaciół. Bez problemu odpowiedział na trzy pierwsze pytania, wygrywając 2000 złotych i utrzymując swoją szanse na milion. Jedno z tych pytań dotyczyło jednej z najpopularniejszych budowli architektonicznych Londynu.

Tower Bridge to zwodzony most na Tamizie. Iluskrzydłowy?

A: jedno-

B: dwu- 

C: trzy - 

D: cztero-

W następnym odcinku Tomasz będzie kontynuował swoją grę. Myślicie, że ma szanse na milion? Znalibyście odpowiedzi na powyższe pytania z 214. odcinka "Milionerów"? 

Hubert Urbański, Milionerzy
East News

Zobacz także
Kolejny uczestnik programu "Milionerzy" wygra milion złotych?

"Milionerzy": Co widnieje na amerykańskim banknocie jednodolarowym?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Gdzie rozgrywa się akcja horroru Stanleya Kubricka "Lśnienie"?

 

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym? Pytanie za 75 000 złotych
Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 230. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie "Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym?" za 75 000 złotych.

"Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym?" to pytanie pojawiło się w 230. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Mateusz bardzo szybko udzielił odpowiedzi, wybierając pierwsze przykazanie. Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź i wygrał 75 000 złotych.   Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym? Pytanie za 75 000 złotych Pierwszym uczestnikiem dzisiejszego, 230. odcinka "Milionerów" był Mateusz Świerczyński. Jego gra była bardzo zdecydowana, do tego pytania udało mu się wykorzystać jedynie jedno koło ratunkowe. Na pytanie "Które przykazanie rozpoczyna się spójnikiem wyłączającym?"  za 75 000 złotych odpowiedział bardzo szybko, niestety błędnie. Mateusz uznał za spójnik wyłączający słowo "nie", które nim nie jest. Chodziło zaś o spójnik "ani", którym rozpoczyna się 10 przykazanie. A: pierwsze B: drugie C: dziewiąte D: dziesiąte Pozycję lordosis przyjmuje? Pytanie za 20 000 złotych Drugim uczestnikiem 300. odcinka był Mateusz Partyka, która jako jedyny odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Pytania stanowiły dla niego dość duże wyzwanie. Już przy czwartym pytaniu wykorzystał on 2 koła ratunkowe. Pytanie za 20 000 złotych "Pozycję lordosis przyjmuje?" okazało się dla niego zgubne.  Stwierdził on, że taką pozycję przyjmuje maratończyk na starcie. Nie było to jednak prawidłowa odpowiedź. Poprawny okazał się podpunkt B, czyli kotka w rui, który przybiera charakterystyczne wygięcie postawy przy gotowości do kopulacji. A: robaczek świętojański w locie B: kotka w rui...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Przed czym na pewno nie uchroni nas szczepienie?
Czy znasz odpowiedzi na pytania z 220. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych "Przed czym na pewno nie uchroni nas szczepienie?".

"Przed czym na pewno nie uchroni nas szczepienie?" okazało się jednym z najtrudniejszych pytań 220. odcinka, 4 sezonu programu "Milionerzy" . Uczestnik musiał się wspomóc kołem ratunkowym - telefonem do przyjaciela. Czy to pozwoliło mu wygrać dużą sumę pieniędzy? Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Co jest najczęstszym objawem zakażenia rotawirusem? Pierwszym uczestnikiem 220. odcinka programu "Milionerzy" był Wojciech Karolczak, przedstawiciel medyczny i absolwent robotyki. Pierwsza niepewność u uczestnika pojawiła się przy pytaniu za 2000 złotych. Obstawiał on dwie odpowiedzi B i D, lecz ostatecznie postanowił skorzystać z podpowiedzi publiczności. Dzięki niej odpowiedział prawidłowo na pytanie "Co jest najczęstszym objawem zakażenia rotawirusem?" . Poniżej wszystkie warianty odpowiedzi. A: ropne krosty B: nawykowy kaszel C: wypadanie włosów D: rozstrój żołądka Dieta selfie polega na robieniu sobie: W tym pytaniu za 5000 złotych, dotyczącym diety selfie , uczestnik również się wahał. Postanowił skorzystać z koła ratunkowego 50:50. To pomogło mu dokonać dobrej decyzji. Niestety w następnym pytaniu Wojtek nie miał tyle szczęścia i wyszedł ze studia z gwarantowanym 1000 złotych. A: potrawki z portretów B: zdjęć w czasie odchudzania C: zdjęć zamiast posiłków D: złudzeń, że foty wyszczuplają Zobacz także: Znane na Warmii anielskie ruchańce to? Przed czym na pewno nie uchroni nas szczepienie? Następnym uczestnikiem był Kazimierz Koter, który z zamiłowania i z zawodu zajmuje się teatrem amatorskim. Jego odpowiedzi były pewne i szybkie. Dopiero na pytaniu za 20 000 złotych pojawił się problem. Uczestnik zdecydował się na telefon do...

Kolejny uczestnik programu "Milionerzy" wygra milion złotych?
East News
TV-Show
"Milionerzy": Co widnieje na amerykańskim banknocie jednodolarowym?
Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 210. odcinka "Milionerów"!

210. odcinek "Milionerów" rozpoczął się niespodziewanym zwrotem akcji. Wczoraj mogliśmy podziwiać bardzo dobrą grę 27- letniego Błażej Szulca. Do tej pory udało mu się odpowiedzieć na pytanie za 125 000 zł. Czy zostanie on następnym milionerem programu? "Milionerzy", odcinek 210, sezon 4 - najciekawsze pytania i odpowiedzi Dzięki świetnej grze i dużej dozie szczęścia, Błażej poprawnie odpowiedział na 9 pytań. Już naprawdę niewiele dzieliło go od wygrania miliona złotych. Jednak w tym odcinku zrezygnował on z odpowiedzi już przy pierwszym pytaniu. Mimo wszystko stwierdził, że szczęście wcale go nie opuściło. Oto pytanie za 250 000 złotych: Co widnieje na amerykańskim banknocie jednodolarowym? A: Statua Wolności B: Koloseum C: piramida D: latarnia morska Uczestnik postanowił zrezygnować z pytania i zabrać do domu dotychczasową wygraną. Jak się potem okazało, była to bardzo dobra decyzja, gdyż obstawiał on złą odpowiedź na to pytanie i straciłby większą część pieniędzy.  Następnym uczestnikiem 210. odcinka "Milionerów" był Grzegorz Lasota , który z wykształcenia jest farmaceutą. Choć wszyscy bez problemu odpowiedzieli na pytanie eliminacyjne, to właśnie on zrobił to najszybciej. Niestety, Grzegorz zakończył grę już na trzecim pytaniu. Najcięższą karą przewidzianą w polskim Kodeksie wykroczeń jest: A: 25 lat więzienia B: grzywna C: areszt  D: dożywocie Kolejną grę o milion mogliśmy podziwiać w wykonaniu Emilii Jonczyk, absolwentka hungarystyki z Warszawy. Pytanie o gwarantowany 1000 zł było bardzo proste i nie sprawiło większych problemów uczestniczce. Ile rurek z bitą śmietaną zjedliśmy, jeśli dostarczyliśmy organizmowi 145 kalorii , a jedna rurka zawiera ich 29? A: 4 B: 5 C:...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner