Kto wygrał pierwszy odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo Anna Guzik jako Krzysztof Krawczyk Filip Lato jako James Blunt Izabela Miko jako Hans van Vondelen Natalia Krakowiak jako Nicki Minaj
Kto wygrał pierwszy odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Oglądaliście?
1/10
Kto wygrał pierwszy odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo

 

Za nami pierwszy odcinek dziewiątej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! Wyjątkowe występy, spektakularne metamorfozy, ale dużo poczucia humoru i świetnej zabawy! I najważniejsze pytanie - kto wygrał? Odpowiedź na nie już w naszej galerii, a także sporo zdjęć i krótka relacja z programu!

 

Dziewiątą edycję "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" w pięknym stylu otworzył Kacper Kuszewski, zwycięzca poprzedniej, obecnie juror, który wcielił się w podwójną rolę Eltona Johna i RuPaul  w piosence  „Don't Go Breaking My Heart”! Było bardzo nastrojowo!

 

Zobacz: Kto wcielił się w Krzysztofa Krawczyka w "TTBZ"? Nam opadły szczęki, kiedy okazało się, że to była... Zobacz WIDEO!

2/10
Anna Guzik jako Krzysztof Krawczyk
mat. prasowe

 

Stawkę w rywalizacji o 10 tysięcy na wybrany cel charytatywny otworzyła Anna Guzik – przeistoczyła się w Krzysztofa Krawczyka w piosence „Mój przyjacielu”.

W ogóle nie czułem u Ciebie ani odrobiny tremy, spięcia. Po prostu weszłaś na tę scenę jak król, w pełni stworzyłaś iluzję tego, że jesteś facetem (…). Jestem zachwycony, zachwycony! – mówił Kacper Kuszewski.

 

3/10
Filip Lato jako James Blunt
mat. prasowe

 

Filip Lato, prawnik z wykształcenia, a wokalista z zamiłowania wylosował postać Jamesa Blunta w hicie „Your Beatuiful”.

Jest to jedna z moich ulubionych piosenek i pomyślałam: „Kurczę jak mi ją schrzani to będę nieszczęśliwa” (…). Po czym jak wydałeś pierwszy dźwięk to już wiedziałam, że tam zostanę. Jestem tobą zachwycona od pierwszego dźwięku do ostatniego upadku – mówiła z przekorą Małgorzata Walewska.

 

4/10
Izabela Miko jako Hans van Vondelen
mat. prasowe

 

Izabela Miko, jedna ze 100 najseksowniejszych kobiet świata, wcieliła się w Hansa van Vondelen z The Shorts w „Common ca va”.

Bardzo podobało mi się to, że zobaczyłem w tobie chłopaka, bo przecież jesteś kobietą w 200 procentach (…). Uważam, że trochę za dużo dałaś tej radości i tego szczęścia, natomiast to, że zaśpiewałaś ten utwór po holendersku było karkołomne i  wyrażam swój najwyższy podziw – powiedział Kacper Kuszewski. 

 

5/10
Natalia Krakowiak jako Nicki Minaj
mat. prasowe

 

Natalia Krakowiak przeszła transformację w Nicki Minaj w utworze „Starships”.

 Naprawdę było ciężko – opowiadała o przygotowaniach do występu aktorka Teatru Roma.

Jak jej występ ocenili jurorzy?

Oprócz tego wybuchu nuklearnego choreograficznego ogromnie się cieszę, że usłyszałam mocny, taki zadziorny głos i brzmienie głosu, jakiego używa Nicki Minaj w tej piosence. Był naprawdę super power, a to było ciężkie zadanie (…) – oceniła Kasia Skrzynecka.

6/10
Andrzej Młynarczyk jako Ryszard Rynkowski
mat. prasowe

 

Andrzej Młynarczyk stał się Ryszardem Rynkowskim w przeboju, który w Polsce zna każdy - „Wypijmy za błędy”. Małgorzata Walewska tradycyjnie, jak w przypadku wielu uczestników zaleciła aktorowi pracę nad oddechem ;-). –

Pięknie uchwyciłeś akcenty na końcu wyrazów, które są jakby wbrew akcentacji polskiej. I znakomity jesteś postaciowo – oceniła Małgorzata Walewska.

 

7/10
Krzysztof Szczepaniak jako Shirley Bassey
mat. prasowe

 

Krzysztof Szczepaniak, aktor młodego pokolenia, wcielił się w Shirley Bassey i zaśpiewał "Big Spender". –

 

Zrobiłeś to fenomenalnie. Twoje warsztatowe umiejętności wykraczają poza nasze pojmowanie tego, co można zrobić na scenie jako mężczyzna. Teraz zaczynam rozumieć, co to znaczy pracować nad kobiecością, żeby ją wypracować. Dziękuję ci za ten występ – stwierdził Paweł Królikowski.

 

8/10
Janek Traczyk jako Anna Wyszkoni
mat. prasowe

 

Janek Traczyk wcielił się w Annę Wyszkoni w przeboju „Czy ten pan i pani”.

To jest niezwykłe doświadczenie dla mnie, niesamowite. To niesamowite, jak ktoś śpiewa twoją piosenkę. A jak jeszcze ten ktoś próbuje być tobą… Bardzo serdecznie ci gratuluję to było przepiękne – mówiła Ania Wyszkoni, która pojawiła się w studio!

 

– Widać w tobie taki oficerski dryg, co najmniej pułkownik – żartował nawiązując do spektaklu „Piloci”, w którym Janek gra główną rolę – mówił Paweł Królikowski.

9/10
Ruda z Red Lips jako Kasia Kowalska
mat. prasowe

 

Jako ostatnia na scenie jako Kasia Kowalska w „Prowadź mnie” zaprezentowała się Ruda z Red Lips.

Bardzo mi się podoba, jak uchwyciłaś wszystkie maniery. Atakowanie dźwięku od spodu, przepychanie powietrza przez „t”, ”c”. Wszystko było, naprawdę nie ma się do czego przyczepić – oceniła Małgorzata Walewska.

 

W pierwszym odcinku jurorzy nie byli jednogłośni. 

10/10
Jury programu
mat. prasowe

 

Po 10 punktów otrzymali: Anna Guzik, Krzysztof Szczepaniak, a dwie dziesiątki Filip Lato. Tym samym każdy z nich miał szansę, aby wygrać odcinek. Uczestnicy zdecydowali, że zwycięzcą,  został Krzysztof Szczepaniak z wynikiem 43 punktów. Swoją nagrodę przekazał Fundacji „Na ratunek” na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi. A już za tydzień: na scenie zobaczymy takie gwiazdy jak: Mick Jones z The Clash, Geri Halliwell, Monika Borys, Krzysztof Cugowski (Budka Suflera), Sia, Michael Hutchence – INXS, Mika.