Ola Nguyen, finalistka MasterChef
X-News
Dla niektórych to spore zaskoczenie!
1/6
Finaliści MasterChef
X-News

 

Poznaliśmy 7. polskiego MasterChefa. W ścisłym finale show znaleźli się Ola Nguyen, Laurentiu “Lorek” Zediu oraz Martyna Chomacka. Kto zgarnął statuetkę i 100 tys. zł? Zobaczcie naszą relację z finału MasterChef 7!

Laurentiu Zediu nazywany jest Lorkiem. Z widowni obserwowali go wzruszeni rodzice, szczególnie tata, który uronił nawet łzę. Poniżej siedziała też pochodząca z Wietnami babcia Oli, a także Marta Chomacka, mama Martyny, która bardzo wierzyła w zwycięstwo córki. Oczywiście kolegom kobicowali też inni uczestnicy 7. edycji MasterChefa.

Pierwszym zadaniem finału były… gołąbki! Do dyspozycji cała spiżarnia i tylko 30 minut. Wygrał Lorek z klasyczną kompozycją w kapuście, druga była Ola, a trzecia Martyna. 

Drugie zadanie to stek. Miał być wysmażony na medium-rare czyli między średnim a krwistym. Martynie wyszedł medium (średni), a Lorkowi surowy. Ola zrobiła najbardziej zbliżony do zadanego. I ona wygrała ten etap.

Kolejny był deser - wariacje na temat tiramisu. Ola dodała do niego… pomidory! I jak się okazało to był strzał w dziesiątkę. Drugi był Lorek.

Po trzech zaserwowanych daniach z finału odpadła więc Martyna.

Do walki o tytuł przystąpili Lorek i Ola. Ich zadanie wieczoru to przystawki i dania główne, które zadowolą jury w składzie Magda Gessler, Ania Starmach i Michel Moran.

Lorek przygotował makrelę, sos z białej czekolady i piklowane rzodkiewki. Na główne dania udziec jagnięcy.

Ola sięgnęła do korzeni. Uwędziła rybę na woku i zrobiła też ozory wieprzowe. Gdy już skończyła gotować... rozpłakała się. Jak się okazało jury było zachwycone!

Dla mnie jest to danie, które spokojnie można podać w restauracji z gwiazdką Michelin - chwaliła Olę Magda Gessler.

Zobacz: Magda Gessler zdradza kulisy show ze swoim udziałem! Tego na pewno się nie spodziewałeś!

Lorek również został skomplementowany przez znanych speców od tematów kuchennych. Ale kto wygrał? Kto został MasterChefem 7? Zobaczcie następną stronę galerii!

2/6
Ola Nguyen, finalistka MasterChef
X-News

To była olbrzymia przyjemność - obserwowanie was - mówiła Ania Starmach. Ale MasterChef może być tylko jeden. I zostale nim...

 

Ola Nguyen MasterChefem 7!

Kim jest nowy MasterChef? Ola urodziła się w Wietnamie, przyjechała do Polski jako 7-latka. Studiuje finanse. Pomysł by wziąć udział w show przyszedł jej do głowy podczas nauki. Jej ulubiona kuchnia - oczywiście wietnamska, ale też włoska i polska (szczególnie smalec). Jej popisowe danie to wietnamska zupa z węgorzami. Obiera się je ze skóry gdy są jeszcze żywe...

3/6
Ola Nguyen, finalistka MasterChef
X-News

 

Ola Nguyen otrzymała statuetkę MasterChefa 7. edycji. Zwycięstwo oznacza też okrągłą sumę - 100 tys. zł i możliwość wydania własnej książki kucharskiej.

4/6
Laurentiu “Lorek” Zediu, finalistka MasterChef
X-News

 

Drugi był Laurentiu “Lorek” Zediu. Pochodzi z Rumunii, a zanim dotarł do Polski mieszkał kilka lat w Hiszpanii i Anglii. Swoją przyszłość wiąże z branżą kulinarną. MasterChef z pewnością mu pomoże.

5/6
Martyna Chomacka, finalistka MasterChef
X-News
6/6
Laurentiu “Lorek” Zediu, finalistka MasterChef
X-News
Więcej na temat MasterChef