Twoja twarz brzmi znajomo - finaliści show Finaliści TTBZ Janek Traczyk w finałowym odcinku TTBZ Krysztof Szczepaniak w finałowym odcinku TTBZ Anna Guzik w finałowym odcinku TTBZ
Twoja twarz brzmi znajomo - finaliści show
Mat. promocyjne
Sprawdź, co działo się w finale!
1/10
Twoja twarz brzmi znajomo - finaliści show
Mat. promocyjne

Za nami ostatni odcinek 9. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! Kto wygrał muzyczne show Polsatu? O zwycięstwo walczyło 4 finalistów: Anna Guzik, Jan Traczyk, Krzysztof Szczepaniak oraz Filip Lato. Co zaśpiewali w wielkim finale i  kto wygrał 9. edycję "TTBZ"? Wiemy!

W finałowej odsłonie programu nie zabrakło wielkich emocji i spektakularnych metamorfoz. Kto wcielił się w Eda Sheerana, Lady Gagę czy w Beatę Kozidrak? 

Zobaczcie, co działo się w wielkim finale programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"! 

Zobacz także: Czy Ruda może zmienić na stałe kolor włosów?! Uczestnicy "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" odpowiadają na trudne pytania fanów

2/10
Finaliści TTBZ
mat. prasowe

Ostatni odcinek 9. edycji show otworzyli finaliści. Wykonali  „Waterloo” – wielki przebój Abby. Potem przyszedł czas na decydujące metamorfozy.

3/10
Janek Traczyk w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Jan Traczyk w finale postanowił wcielić się w Eda Sheerana w piosence „Perfect”. Towarzyszyła mu Weronika Bochat.

Zawsze mi się wydawało, że to nie jest program dla mnie i że ja po prostu takich rzeczy nie potrafię robić – opowiadał przed występem Janek Traczyk.

Jego występ zrobił duże wrażenie. Kasia Skrzynecka wstała.

 Zauważyłam taką prawidłowość, że za każdym razem, kiedy wychodzisz z windy to mi się usta uśmiechają. Trzymam ten uśmiech do samego końca. Wzbudzasz zaufanie i miłość.

(…) Wspaniale sobie poradziłeś z nieporadnością i niepewnością „czy mogę się do niej zbliżyć, czy nie mogę”. To było wspaniałe. I będę z wielką radością śledzić twoją karierę. Leć pilocie – komplementowała Janka Małgorzata Walewska.

4/10
Krysztof Szczepaniak w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Jako drugi zaprezentował się Krzysztof Szczepaniak. Krzysztof wcielił się w Lady Gagę. Zaśpiewał utwór „Applause”

Krzysztof Szczepaniak jest… fantastyczny – opisywał młodego kolegę Michał Bajor.

 Ma w sobie pozytywnego wariata – dodał Kris Adamski. 

5/10
Anna Guzik w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Dzięki temu programowi, zdecydowanie wróciłam do aktorskiej formy w bardzo krótkim czasie – podsumowała udział w show Anna Guzik.

Jej ostatnie wcielenie to postać Beaty Kozidrak i przebój „Co mi Panie dasz”.  

Masz w sobie coś takiego jak Beata Kozidrak, że zawsze młodość będzie w tobie kipiała. I to jest fenomenalne. (…) Fantastyczny występ, fantastyczna seria! – ocenił pracę Ani Paweł Królikowski

6/10
Filip Lato w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Jako ostatni na scenie zagośił Filip Lato. Filip wcielił się w Roberta Planta z Led Zeppelin. Zaśpiewał balladę „Stairway To Heaven”.

Do tego programu przyszedłem w poszukiwaniu doświadczeń, których nigdzie indziej chyba nie da się przeżyć – mówił. 

 

Oprócz twojego świetnego wokalu zacząłeś się fantastycznie bawić materią aktorską. I z prawdziwym poświęceniem i z duszą wcielać się w te wszystkie role. A dzisiejszy twój występ jest zwieńczeniem naprawdę fantastycznej pracy twojej aktorskiej. Filip dzięki – Kasia Skrzynecka była pod wrażeniem wykonania Filipa.

7/10
Natalia Krakowiak i Iza Miko w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Po występach finałowych przyszedł czas na duety. Natalia Krakowiak i Izabella Miko wcieliły się w Ritę Orę i Iggy Azaleę w piosence „Black Widow”.

Jak są takie black widows to ja mogę być ofiarą - podsumował ich występ Maciej Dowbor.

Obie otrzymały nagrody specjalne. Izabella odebrała z rąk Kacpra Kuszewskiego złotą patelnię.

Chciałbym żebyś potraktowała ją jako złoty medal, który przyznajemy ci, po pierwsze za twoją pełną uśmiechu odwagę, a po drugie za twój cudowny urok osobisty i wdzięk – mówił.

Paweł Królikowski wręczył Natalii koronę.

To jest korona dla królowej popu i korona za wykonanie piosenki „Co ty królu złoty”. (…) Jesteś mój numerek one – powiedział.  

8/10
Ruda i Andrzej Młynarczyk w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Joanna Lazer i Andrzej Młynarczyk przeistoczyli się w Edytę Bartosiewicz i Krzysztofa Krawczyka w utworze „Trudno tak”. Ruda od Kasi Skrzyneckiej otrzymała kartę z talii - damę.

Byłaś ewidentnie w naszym programie damą. Niezależnie czy w roli wiotkiej Roxy Heart, czy w roli artystki wielkiego kalibru – Beth Ditto. Będziemy za tobą tęsknić. Niech ci ta karta przynosi szczęście w grach i w miłości.

Małgorzata Walewska wręczyła nagrodę Andrzejowi Młynarczykowi. Była to szabla. 

To atrybut małego księcia, choć największe zwycięstwo wywalczyłeś sobie jako James Brown –powiedziała

9/10
Anna Guzik w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Laureatem żelaznej twarzy został Krzysztof Szczepaniak.

Dziękuję uczestnikom tego programu, to był wielki zaszczyt z wami pracować i się z wami spotkać – mówił aktor.

Brązową twarz otrzymała Anna Guzik.

Dziękuję bardzo przede wszystkim widzom. (…) Chcę bardzo podziękować całej mojej rodzinie, bo właśnie dzięki mojej rodzinie mogę być tutaj dzisiaj z wami, tak dobrze się bawić i wykonywać ten niepoważny zawód, który uwielbiam – powiedziała Anna.

Srebrna twarz przypadła Jankowi Traczykowi.

Jednak tak. Jestem mistrzem drugiego miejsca - żartował Janek. (…) Kochani, w tym programie czułem bardzo dużą dawkę miłości i wszelkiego rodzaju pozytywnych uczuć kierowanych do mnie. (…) To było naprawdę wspaniałe przeżycie móc być tutaj i czuć się z wami tak dobrze – dziękował Janek

10/10
Filip Lato i Jan Traczyk w finałowym odcinku TTBZ
mat. prasowe

Zwycięzcą 9. edycji został Filip Lato!

Nie wierzę w to i zupełnie nie liczyłem się z możliwością tego programu, wiec niczego sobie nie przygotowałem. To co się tu wydarzyło przez ostanie miesiące to niesamowita magia. Dziękuję uczestnikom, bo wieszaliście poprzeczkę niesamowicie wysoko. Bardzo wam dziękuję, że mogłem to przeżyć z wami. Dziękuję jurorom za to pierwsze miejsce, chyba zwariowaliście – dodał ze śmiechem.

Nagrodę, czek na 100 tysięcy złotych, przekazał podopiecznemu Fundacji „Zdążyć z pomocą” Julkowi Maranowskiemu.

Więcej na temat Twoja Twarz Brzmi Znajomo