Jury programu Family Food Fight
Mat. prasowe
TV-Show

"Family Food Fight": Poznajcie uczestników i jury kulinarnego show Polsatu!

Nowe kulinarne show Polsatu łączy ze sobą dwie wybuchowe rzeczy: kulinarne, niełatwe zadania i współpracę kucharzy, którzy są rodziną! Poznajcie szczegóły.

"Family Food Fight" to program kulinarny, który próbuje przełamać tradycyjny format rywalizacji kuchennej, bardzo nietradycyjnym doborem uczestników! W kulinarnym show udział bowiem bierze 6 rodzin, które będą walczyć o nagrodę główną, jaką jest 100 tysięcy złotych! Wśród walczących o najwyższą nagrodę są naprawdę zaskakujące drużyny: małżeństwo z nastoletnim dzieckiem, kuzynki z koła gospodyń wiejskich, a nawet przyjaciele tworzący wspólnie zespół disco-polo! Kulinarną rywalizację rodzin będzie oceniać jury w doborowym składzie! Na czym będą polegały konkurencje?

Polsat SuperHit Festiwal 2022: Cleo śpiewa na Monciaku. Zobaczcie to wyjątkowe nagranie

"Family Food Fight": na czym polega nowe kulinarne show? Kiedy i gdzie oglądać? 

Pasją wszystkich uczestników jest niewątpliwie gotowanie, ale nie samotne, a w gronie najbliższych! Przyrządzanie wspólnych posiłków i rodzinnych obiadów to ich codzienność, którą postanowili przenieść do studia "Family Food Fight". Program można oglądać od 1 września, co środę o 20:05 w Polsacie. Program będzie sprawdzał nie tylko kulinarne umiejętności uczestników, ale także to, jak dobrze będą współpracować ze swoimi najbliższymi, by wygrać daną konkurencję. A tych w każdym odcinku programu będą aż dwie!

„Family Food Fight. Pojedynek na smaki” to show pełne smaków, doprawione rodzinnymi sprzeczkami, wzruszającymi chwilami i zabawnymi wpadkami, które jednak zawsze kończą się celebracją wspólnego przygotowywania i spożywania posiłków. W każdym odcinku uczestnicy otrzymają dwa kulinarne wyzwania. W pierwszym rywalizować będą o specjalnie przywileje, w drugim stawką będzie dalszy udział w programie. Co tydzień jedna z rodzin opuści program, a w wielkim finale zmierzą się dwie najlepsze, które staną do walki o tytuł najlepiej gotującej rodziny w Polsce i 100 tysięcy złotych! - czytamy w oficjalnym komunikacie Polsatu.

"Family Food Fight" jurorzy to uwielbiane kulinarne osobowości!

Jurorami programu będą trzy bardzo znane kulinarne osobistości. Wśród nich znajdzie się Ewa Wachowicz, niepodważalny autorytet kulinarny, autorka książek kucharskich, właścicielka restauracji i prowadząca jeden z najpopularniejszych programów kulinarnych w Polsce: "Ewa Gotuje". Uczestnicy będą z pewnością mogli liczyć na Ewę i jej rady. 

W każdym odcinku rodziny otrzymają dwa zadania. W pierwszym rywalizować będą o specjalnie przywileje, w drugim stawką będzie dalszy udział w programie. Te zadania kulinarne będą pokazywać nam emocje w rodzinach. Dowiemy się, jak wygląda wspólne gotowanie, biesiadowanie i jak wygląda miłość – zdradza Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz na planie programu Family Food Fight
Mat. prasowe

Kolejnym jurorem będzie Adam Borowicz:

wygadany, brodaty Ślązak, znany z autorskich programów kulinarno-podróżniczych i wielkiego serca do gotowania - czytamy w opisie.

Adam stworzył bardzo popularny program "To je Borowicz", w którym gotuje i mówi po śląsku. Widzowie go absolutnie uwielbiają i z pewnością tak samo będzie z uczestnikami programu!

Adam Borowicz to jeden z członków jury w Family Food Fight
Mat. prasowe

Trzecim jurorem będzie sam Piotr Gąsowski, aktor i prowadzący znany z "Twoja twarz brzmi znajomo". Co Piotr Gąsowski ma wspólnego z gotowaniem? Okazuje się, że bardzo dużo! Choć zawodowo aktor nie zajmuje się przyrządzaniem posiłków, to gotowanie jest jego ogromną pasją od lat i może pochwalić się ogromną wiedzą w tym temacie! 

Piotr Gąsowski na planie programu Family Foof Fight
Mat. prasowe

"Family Food Fight": uczestnicy. Z tymi rodzinami widzowie nie będą się nudzić!

Do walki o sto tysięcy złotych stanie sześć rodzin. Jak sami przyznają, gotują razem od zawsze i zawsze świetnie im to wychodzi! Czy w czasie przygotowywania posiłków sprzeczają się i denerwują? Oczywiście! Mimo wszystko są jednak rodziną i bez względu na różnice zdań, zawsze gotują z miłością! W "Family Food Fight" czeka nas mnóstwo ciekawych i barwnych osobowości. Poznajmy ich!

Rodzina Ceballo, czyli  małżeństwo Anna i Reinaldo z synem Jonasem to drużyna będąca fuzją dwóch temperamentów, dwóch kuchni z dwóch różnych końców świata! Ich mocną stroną jest otwartość na smaki. "Nie ma dania, którego by nie spróbowali" - brzmi poważnie!

Mieszanka wybuchowa. Polsko-kubańska rodzina. Ich największą miłością jest kuchnia i muzyka! Rei ma swój zespół Tripulacion Cubana, czyli „kubańska załoga”, który współtworzy w 90% ze swoimi rodakami. Ich repertuar nawiązuje do muzyki kubańskiej w każdej odsłonie. Ania jest managerem zespołu. Inspiracją do gotowania dla całej rodziny byli dziadkowie, później rodzice, a obecnie - podróże i programy kulinarne. Zgodnie twierdzą, że nie ma dania, którego by nie spróbowali. W życiu kierują się zasadą dzielenia się z ludźmi tym, co robią - czyli muzyką, pasją do gotowania i tańcem! - czytamy w oficjalnym opisie rodziny Ceballo.

Rodzina walcząca o sto tysięcy złotych w programie Family Foof Fight
Mat. prasowe

Kolejnymi uczestnikami będzie rodzina Szatanów: mama Bożena z córką Kasią i jej kuzynem Marcinem. 

Ta rodzina to prawdziwa mieszanka wybuchowa! Każdy z jej członków wnosi do wspólnego gotowania coś zupełnie innego! Ta drużyna świetnie będzie sobie radzić z konkurencjami wymagającymi dużej wyobraźni i oryginalnego łączenia smaków!

Szefem kuchni w tej drużynie jest mama Bożenka. Kasia i Marcin jeszcze w dzieciństwie w każdy weekend spotykali się w domu Bożenki i kosztowali jej najpyszniejszych potraw. Gotowanie kojarzy im się z tymi radosnymi wspomnieniami. Cała trójka jest kulinarnymi samoukami. Każdy ma inny smak i inne kulinarne upodobania, ale wszyscy lubią ich „Szatańską” kuchnię! Marcin jest fanem kuchni orientalnej, Bożena lubi tradycyjną kuchnię polską, a Kasia gotuje to, co smakuje jej mężowi (czyli wszystko)… - wyjaśnia produkcja w oficjalnym opisie drużyny. 

Rodzina walcząca o sto tysięcy złotych w programie Family Foof Fight
Mat. prasowe

Kolejna drużyna to rodzina Krechów: małżeństwo Joanna i Hubert z córką Ewą. Ta rodzina idzie z duchem czasu i wspaniale wpisuje się w aktualne, kulinarne trendy. To ich mocna strona, dzięki której będą potrafili zaskoczyć jurorów nietypowym daniem!

Rodzina, która je i gotuje w duchu slow food. Krechowie są właścicielami sadów ze starymi odmianami jabłek, sporego ogrodu warzywnego i mikrobrowaru. Gotują sezonowo, prosto i z sercem. Hubert zajmuje się browarem i tłocznią soków, a jego żona to nauczycielka, której wielką pasją jest praca w ogrodzie. Największą dumą Asi i Huberta są oczywiście ich córki Ewa i Ida. Cenią ich niezależność i umiejętność odnajdywania się w różnych sytuacjach. Razem z rodzicami w programie gotować będzie młodsza córka, 19-letnia Ewa, tegoroczna maturzystka, która interesuje się reklamą i marketingiem.

Rodzina walcząca o sto tysięcy złotych w programie Family Foof Fight
Mat. prasowe

W walce o sto tysięcy złotych stanie także rodzina Bazarnik: małżeństwo Iza i Ryszard, z synem Antkiem. Ta drużyna podobnie jak rodzina Ceballo uwielbia muzykę. Pasję do dźwięków łączy z pasją do gotowania, a to zawsze wiąże się z poszukiwaniem kulturalnych czy historycznych smaków. Oni z pewnością wiedzą, co na obiad jadał Mozart!

Muzyczna Rodzina. Ryszard to multiperkusjonista, podwójny rekordzista Guinessa, twórca niesamowitych projektów, takich jak między innymi największy bęben świata. Iza to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i wielka pasjonatka gotowania. Miłość do kuchni zaszczepił w niej dziadek. 13-letni Antek dzielnie wspiera mamę w kuchni, a tatę - grając na perkusji. Ich kuchnia to wypadkowa tego, na co akurat mają ochotę, co znajdą w lodówce i na co pozwoli im fantazja. Spontaniczna, pełna pasji i smaku. Jak sami przyznają, są kulinarnymi amatorami. Spełniają się w muzyce, komponowaniu i występowaniu, gotowanie to ich największa pasja „po godzinach” - czytamy w opisie.

Rodzina walcząca o sto tysięcy złotych w programie Family Foof Fight
Mat. prasowe

Te panie znają się na gotowaniu jak nikt. Kuzynki, Maria, Irena i Jadwiga, czyli Lubczanki to członkinie koła gospodyń wiejskich i pasjonatki tradycyjnej polskiej kuchni, która z pewnością nie jeden raz rozmiękczy serca jury.

Pogodne kuzynki, należące do koła gospodyń wiejskich, w którym odtwarzają stare przepisy. Promują kuchnię regionalną, a ich znakiem rozpoznawczym jest lubczyk! Nie posiadają wykształcenia gastronomicznego, gotować nauczyły się od swoich mam i starszego rodzeństwa. Ich popisowa Lubecka zupa z lubczykiem została wpisana w rejestr produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Rodzina walcząca o sto tysięcy złotych w programie Family Foof Fight
Mat. prasowe

Rodzina Jeleń to przyjaciele: Jarek, Michał, Marcin. Ich zażyłość jest wyjątkowa, bo nie łączą ich więzy krwi, a ich wieloletnia przyjaźń sprawiła, że określają swoją trójkę rodziną z wyboru! W czym panowie są mocni? Okazuje się, że mogą zdobyć szczególnie podniebienie jednego z jurorów, Adama Borewicza, ponieważ specjalizują się w kuchni śląskiej!

Rodzina z wyboru! Jarek, Michał i Marcin to najlepsi przyjaciele. Znają się od ponad 20 lat, Jarek jest nawet ojcem chrzestnym ukochanej córki Michała, Marcin to jej przyszywany wujek. Jak sami mówią, są sobie bliżsi niż rodzina, i żartują, że spędzają ze sobą więcej czasu niż z żonami. Razem tworzą zespół disco-polo Longo&Junior, znany z takich utworów jak „Tańcz, tańcz, tańcz” czy „Kolorowa sukienka”. To trio z Chorzowa, które kocha tradycyjną kuchnię polską i śląską.

Rodzina walcząca o sto tysięcy złotych w programie Family Foof Fight
Mat. prasowe

Rodzinne warsztaty kulinarne
© WavebreakMediaMicro/Adobe Stock
Styl życia
Rodzinne warsztaty kulinarne na świeżym powietrzu – pomysł na długi weekend
Warsztaty kulinarne i kursy nie zawsze oznaczają gotowania w sterylnej, świetnie wyposażonej kuchni znanej restauracji. Coraz częściej najlepsi kucharze łączą je z dobrą zabawą, w którą angażują całe rodziny. Gotowanie jest w modzie, co udowadniają programy kulinarne.

Warsztaty kulinarne i kursy nie zawsze oznaczają gotowania w sterylnej, świetnie wyposażonej kuchni znanej restauracji. Coraz częściej najlepsi kucharze łączą je z dobrą zabawą, w którą angażują całe rodziny. Gotowanie jest w modzie, co udowadniają programy kulinarne.   Jeśli nie wyjeżdżasz nigdzie na długi weekend, a lubisz dobre smaki, sprawdź, czy w Twoim mieście nie są organizowane warsztaty kulinarne. Najlepiej na świeżym powietrzu i dla całej rodziny - w maju szczególnie doceniane są uroki przyrody i możliwość spędzania czasu w pięknych okolicznościach przyrody. Gotowanie pod chmurką? Pomysł na weekend majowy Weekend majowy już od kilku lat jest początkiem sezonu grillowania . To wręcz obowiązkowy element spędzanego z przyjaciółmi popołudnia. Potrawy z rusztu wcale nie muszą być nudne i tłuste. Za pomocą kilku trików można połączyć nowoczesne gotowanie z tradycją i lokalnymi produktami sezonowymi. Nie trzeba wertować książek kulinarnych ani zasobów internetu - znacznie lepiej zapisać się warsztaty grillowania. To pomysł dla całej rodziny na wspólne spędzenie majowego popołudnia. Co więcej, to również okazja, żeby późnej zaprosić przyjaciół na grilla i popisać się nowo zdobytą wiedzą.   Kursy organizowane są przez najlepszych szefów kuchni, którzy potrafią w łatwy sposób przekazać wiedzę na temat gotowania , a proste i dostępne produkty przekładają na niebanalne dania. Zazwyczaj zajęcia trwają około 3 do 4 godzin i kończą się oczywiście próbowaniem tego, co udało się przyrządzić. A grillować lubi każdy - mężczyźni traktują ruszt jako swoje królestwo, dla dzieci jest to świetna zabawa, a dla pań odpoczynek, bo to reszta rodziny będzie chciała grać pierwsze skrzypce.   Oczywiście szyki zawsze może...

Aneta Zając w kobalotwym garniturze
Newsy
Aneta Zając chce wyjechać do szkoły! Ale nie będzie wcale rozwijać talentów aktorskich...
Aneta Zając chce wyjechać do szkoły! Ale nie będzie wcale rozwijać talentów aktorskich...

Od kilku miesięcy Aneta Zając gra nie tylko w serialu „Pierwsza miłość”. Aktorka z sukcesem rozwija także swoją największą pasję jaką jest prowadzenie bloga kulinarnego -  zajackicawkuchni.pl W rozmowie z „Fleszem” Aneta Zając przyznała, że zbiera środki na… profesjonalny kurs gotowania w jednej z francuskich lub nowojorskich szkół gotowania! Czyżby myślała m.in. o słynnej Le Cordon Bleu, gdzie za naukę pod okiem najlepszych szefów kuchni trzeba zapłacić nawet 100 tysięcy złotych ?                   W rozmowie z „Fleszem” Aneta zdradziła swoje kulinarne plany! Marzę o słońcu i idealnym chlebku bananowym (śmiech). Piekłam go już kilka razy i zawsze wychodził mi zakalec. A tak serio – to marzę o profesjonalnym kursie gotowania. Chętnie spróbowałabym swoich sił np. w „Hell’s Kitchen” i zapisała się na warsztaty pod czujnym okiem Wojciecha Amaro – mówi Zając. Aktorka przyznaje też, że myśli o kursie kulinarnym za granicą! Od czego zamierza zacząć? Myślę poważnie o kursie w jednej z francuskich lub nowojorskich szkół gotowania. Umówiłam się też ze Stefano Terrazzino na warsztaty na Sycylii. Ale tym razem zamiast tańca wybrałabym lekcje gotowania u jego mamy, która jest mistrzynią kuchni włoskiej. Odwiedziłam już Stefano na Sycylii półtora roku temu, tam wszystko wydaje się tak piękne, kolorowe, aromatyczne.  Aneta Zając kocha gotowanie i uważa, że może być ono… terapią dla duszy. Czy kuchnia była też dla niej remedium na złamane serce?   Coś w tym jest, bo podczas gotowania wszystkie kwestie, które nie dają mi spokoju, rozwiązują się same. Poza tym w kuchni pada wiele pytań, na które tylko czekolada przynosi...

Edyta Pazura w białej bluzce
Newsy
A jednak! Edyta Pazura gwiazdą nowego show Polsatu! Tylko nam zdradziła, czemu się zdecydowała na udział w show!
A jednak! Edyta Pazura gwiazdą nowego show Polsatu! Tylko nam zdradziła, czemu się zdecydowała na udział w show!

Już we wrześniu Edyta Pazura pokaże swój kulinarny talent w show Polsatu "Top Chef. Gwiazdy od kuchni"! Jak ustalił magazyn "Flesz", żona Cezarego Pazury po raz pierwszy zgodziła się wystąpić w tego typu programie. Co ją przekonało? Bo to pierwsza polska edycja, a gotowanie jest moją pasją - wyjaśniła Edyta Pazura. O tym, że Edyta świetnie gotuje mogli na razie przekonać się tylko rodzina i przyjaciele. Wielokrotnie kuchnię żony zachwalał sam Cezary Pazura, który na smakołykach przygotowywanych przez żonę przytył 10 kg! Jej specjalność? Krem ze szparagów, pierś z kaczki z glazurowanymi jabłkami i sernik , którego recepturę Edyta ulepszała dotąd, aż wyszedł perfekcyjny! Edyta preferuje dania kuchni polskiej i włoskiej, ale - specjalnie dla Cezarego -  nauczyła się też przyrządzać dania bezglutenowe i bez laktozy. Kiedy gotuję, wyganiam wszystkich z kuchni. Tera będę zmagać się nie tylko z presją czasu, ale i z innymi uczestnikami oraz surowym jury. Oby trema mnie nie zjadła - zdradziła "Fleszowi". W gronie kilkunastu uczestników show, obok Edyty Pazury ,  znajdą się m.in. Anita Sokołowska, Piotr Galiński i Rafał Maserak. Czy jury, w którym nadal zasiadać będą Wojciech Modest Amaro, Ewa Wachowicz i Maciej Nowak będą bardziej pobłażliwi dla gwiazd niż profesjonalnych kucharzy? Okaże się jesienią.   Zobacz także: Edyta Pazura usunęła konto na Facebooku! Co ją do tego zmusiło?   Pierwszym krytykiem kulinarnym Edyty Pazury jest jej mąż Cezary.   Edyta Pazura kocha gotować i ma perfekcyjną figurę!  

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria
Styl życia

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner
Newsy

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner
Newsy

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner
Newsy

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy

Małgorzata Rozenek-Majdan

BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy

Julia Wieniawa

BZ
Kasia Cichopek pozuje na huśtawce na swoim balkonie
Newsy

Katarzyna Cichopek

BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show

Hotel Paradise

BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show

Ślub od pierwszego wejrzenia

BZ
Moda uliczna z nowojorskiego tygodnia mody wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Modne fryzury wiosna 2021. Buttercream blonde to nowy trend dla fanek jasnych fryzur. Koloryzacja pasuje do większości karnacji

Marcelina Zielnik
Paul Costelloe wiosna/lato 2021
Fleszstyle

Te trzy trendy zdominowały makijaż na wiosnę i lato 2021

Marcelina Zielnik
Modelka z koloryzacją "terracotta hair"
Fleszstyle

Modne fryzury na wiosnę 2021. Koloryzacja "terracotta hair" to hit Instagrama. To najgorętszy trend

Anna Kusiak
Leonie Hanne
Fleszstyle

Ta fryzura to najgorętszy trend wiosny i lata 2021. Instagramerki ją uwielbiają

Marcelina Zielnik
Jessica Alba i soft bob
Fleszstyle

Modne fryzury na sezon wiosna-lato 2021. Soft bob odejmie ci minimum 10 lat

Anna Kusiak