Cezary Pazura w programie Kuby Wojewódzkiego Cezary Pazura w programie Kuby Wojewódzkiego Cezary Pazura Cezary Pazura na premierze filmu Powidoki Kuba Wojewódzki
Cezary Pazura w programie Kuby Wojewódzkiego
Instagram
1/5
Cezary Pazura w programie Kuby Wojewódzkiego
Instagram

Cezary Pazura ostro o polskiej konstytucji! Za nami kolejny odcinek programu Kuby Wojewódzkiego. Tym razem w kontrowersyjnym show TVN pojawił się właśnie Cezary Pazura oraz Michał Czarnecki, aktor występujący m.in. w "Uchu prezesa" i w nowym serialu "Diagnoza". Wydaje się, że największe emocje wywołała rozmowa Kuby Wojewódzkiego z Cezarym Pazurą, który zdradził m.in. dlaczego zdecydował się wziąć udział w akcji "Różaniec bez granic" i w mocnych słowach skrytykował polską konstytucję. Prowadzący program wytknął aktorowi jego polityczne wypowiedzi na antenie Telewizji Publicznej. Jak tłumaczył się Cezary Pazura?

Zobaczcie, co działo się w programie Kuby Wojewódzkiego!

Zobacz także: Cezary Pazura o żonie: "Czułem, że mam diament. Tylko dlaczego został oszlifowany w taki bolesny sposób?"

2/5
Cezary Pazura w programie Kuby Wojewódzkiego
Instagram

Kilka tygodni temu w mediach zrobiło się głośno o akcji "Różaniec bez granic". Akcję publicznie poparł m.in. Cezary Pazura. Aktor został wówczas mocno skrytykowany przez Jerzego Stuhra.

(...) jeżeli chociaż jeden głos w modlitwie owego różańca do granic był z intencją, że jest to modlitwa przeciwko islamizacji (a mój kolega Cezary Pazura mówił sam, że on będzie się modlił, żeby islamu w Polsce nie było) - to taki różaniec jest bluźnierstwem- Jerzy Stuhr napisała na łamach "Gazety Krakowskiej". 

Cezary Pazura ostro zareagował na oskarżenia swojego kolegi z show-biznesu zapewniając, że nigdy nie nie powiedział, że będzie się modlił przeciwko komuś. Teraz również Kuba Wojewódzki próbował dowiedzieć się, dlaczego aktor zdecydował się wziąć udział w akcji "Różaniec bez granic".

Naprawdę uważasz, że ostentacja w odmawianiu różańca i modlitwie to jest ważna rzecz? Nie czujesz, że tam kwitnie sprzedaż nienawiści?- Kuba Wojewódzki zapytał Cezarego Pazurę.

Co odpowiedział aktor?

 

3/5
Cezary Pazura
ONS

Myślę, że w twoim pytaniu już jest zawarta teza. Nie ma ostentacji w modlitwie, bo Kościół jako Kościół jest wspólnotą i dlatego ludzie modlą się wspólnie- przyznał aktor. Wiedziałem, w czym biorę udział i się nie wycofałem. Ja nie jestem niewolnikiem żadnej doktryny. Chyba że zdrowego rozsądku.

Z opinią aktora nie zgodził się Kuba Wojewódzki, który wypominał Cezaremu, że uczestnicy akcji "Różaniec bez granic" modlili się o to, żeby do Polski nie zostali wpuszczeni ludzie o innym wyznaniu. 

Kuba, nigdy w życiu nie zgodziłbym się na coś, co jest skierowane przeciwko komuś- zapewnił Cezary Pazura. 

A co powiedział o swoim zaangażowaniu w politykę? Jak skomentował zmiany m.in. zmiany w sądownictwie? 

 

4/5
Cezary Pazura na premierze filmu Powidoki

Kuba Wojewódzki wypomniał aktorowi jego wizytę w studiu TVP Info.

Jedyna polityczna rzecz, którą powiedziałem w tym programie to że jestem za jednoosobowymi okręgami wyborczymi. Cały czas powtarzam jak mantrę, że jestem apolityczny i nie angażuję się politycznie w nic, jeżeli coś, co robię, jest wykorzystywane politycznie, to niech ci, co to robią, mają z tym problem- mówił Cezary Pazura. 

Cezary Pazura ma również bardzo jasno określone stanowisko w sprawie konstytucji! Zobaczcie, jak odpowiedział na wypowiedź Kuby Wojewódzkiego.

Mówi się, że u nas nie ma zamachów. A zamach na konstytucję? Na sądy?- pytał Wojewódzki.

 

Konstytucja jest do zmiany. Już dawno była! Komuniści ci wymyślili tę konstytucję- odpowiedział mu Cezary Pazura. 

5/5
Kuba Wojewódzki
ONS

Widzieliście wczorajszy odcinek programu Kuby Wojewódzkiego? Zgadzacie się z opinią Cezarego Pazury? 

Więcej na temat Kuba Wojewódzki Cezary Pazura