Chuck Norris - ikona filmów akcji

Chuck Norris co prawda nie zdobył uznania krytyków i nie otrzymał właściwie żadnej nagrody, ale za to jest jedną z ikon popkultury. Wszystko przez dowcipy dotyczące jego nadludzkich umiejętności, takie jak "Chuck Norris potrafi podnieść krzesło, na którym siedzi" czy "Chuck Norris doliczył do nieskończoności. Dwa razy". Żartowano sobie powszechnie z siły Norrisa, ponieważ praktycznie jego cała filmografia to filmy akcji, w których prezentuje swoje niesamowite talenty w walce wręcz. Do najbardziej znanych produkcji z jego udziałem należą filmy "Oddział Delta", "Zaginiony w akcji" czy serial "Strażnik Teksasu". Poznaj więcej informacji o karierze Chucka Norrisa.Imię: Carlos Ray

Nazwisko: Norris

Pseudonim: Chuck Norris

Wzrost: 178 cm

Data urodzenia: 10.03.1940 r.

Znak zodiaku: ryby

Zawód: aktor, producent filmowy i telewizyjny, mistrz sztuk walki

Osoby - związki:
 • 1958-1988 - małżeństwo z aktorką i modelką Dianne Holecheck (zakończone rozwodem);
 • od 1988 r. małżeństwo z modelką Geny O'Kelley.


 • Rodzice: matka Wilma Norris z domu Scarberry, irlandzka baptystka; ojciec Ryan D. Norris pochodził z plemienia Irokezów, z zawodu mechanik, walczył w II wojnie światowej.

  Dzieci: syn Mike (ur. 1962 r.), z zawodu aktor; syn Erik (ur. 1964 r.), z zawodu kierowca wyścigowy i reżyser; bliźniaki - syn Dakota i córka Danielle (ur. 2001 r.).

  Rodzeństwo: brat

  Wieland, zginął podczas wojny w Wietnamie; brat Aaron, producent filmowy.

  BIO: Chuck Norris urodził się w Ryan w stanie Oklahoma jako Carlos Ray Norris. Kiedy skończył 12 lat, wraz z matką i braćmi (ojciec wcześniej porzucił rodzinę) przeniósł się do Kalifornii. W 1958 roku ukończył szkołę średnią North Torrance High School i aby pomóc matce w utrzymaniu rodziny, wstąpił do sił powietrznych USA, gdzie został pilotem pierwszej klasy. To właśnie tam otrzymał przydomek "Chuck", który towarzyszył mu w jego karierze filmowej.Chuck Norris służył w Korei, gdzie zafascynował się sportami walki. Trenował tangsudo i taekwondo (zdobył czarne pasy). Przyszły aktor był jednym z pierwszych ludzi Zachodu, którzy zdobyli 8 danów w taekwondo. Po powrocie do USA założył kilka szkół karate, do których uczęszczały gwiazdy Hollywood. Podobno sam Steve McQuinn zasugerował mu karierę aktorską.Chuck Norris poszedł za tą radą i w 1968 roku zadebiutował w filmie "The Wrecking Crew". Zasłynął natomiast rolą przeciwnika Bruce'a Lee w filmie "Droga smoka". Przełom w jego karierze nastąpił na początku lat osiemdziesiątych. Wtedy to zagrał tytułową rolę w filmie "Samotny wilk McQuade", opowiadającą historię szeryfa walczącego z przestępcami. Jego kolejne filmy właściwie opierały się na tym samym schemacie - główny bohater samotnie lub we współpracy z innymi walczy ze złem. W latach 1983-1990 zagrał w trzech częściach filmu "Zaginiony w akcji" oraz dwóch z serii "Oddział Delta". W sumie Chuck Norris ma na koncie około 50 ról filmowych.

  Znana z: Chuck Norris znany jest z wielu filmów akcji, ale największą popularność, również w Polsce, przyniósł mu serial "Strażnik Teksasu", w którym grał w latach 1993-2001. W popkulturze Chuck Norris znany jest z dowcipów o jego nadprzyrodzonych zdolnościach.

  Funkcja w filmie: - rola drugoplanowa w filmie "The Wrecking Crew" (1968); - rola drugoplanowa w filmie "Droga smoka" (1972); - rola drugoplanowa w filmie "Masakra w San Francisco" (1974); - rola drugoplanowa w filmie "Zabijaka, zabijaka" (1977); - rola główna w filmie "Jednoosobowy oddział" (1979); - rola główna w filmie "Porządni faceci ubierają się na czarno" (1979); - rola główna w filmie "Mściciel z Hongkongu" (1982); - rola główna w filmie "Samotny wilk McQuade" (1983); - rola główna w filmie "Zaginiony w akcji" (1984); - rola główna w filmie "Zaginiony w akcji 2: Początek" (1985); - rola główna w filmie "Oddział Delta" (1986); - rola główna w filmie "Zaginiony w akcji 3" (1987); - rola główna w filmie "Oddział Delta 2" (1990); - rola główna w serialu "Strażnik Teksasu" (1993-2001); - rola główna w filmie "Człowiek prezydenta" (2000); - rola główna w filmie "Człowiek prezydenta 2: Punkt zero" ( 2001); - rola drugoplanowa w filmie "Zabawy z piłką" (2004); - rola główna w filmie "Zadanie specjalne" (2005); - rola główna w filmie "Strażnik Teksasu: Próba ognia" (2005); - rola drugoplanowa w filmie "Niezniszczalni 2" (2012).

  Płyty: -

  Książki:"Tajemnica siły wewnętrznej" (1998);"Łamiąc Bariery" (2004);"Black Belt Patriotism" (2008).

  Nagrody: -

  LINK Instagram: https://www.instagram.com/chucknorris/?hl=pl


  Link FB: https://www.facebook.com/officialchucknorrispage
  Chuck Norris

  Chuck Norris przyjedzie do Polski!

  "Strażnik Teksasu" wystąpi w reklamie banku
  Nasze akcje
  Douglas
  Styl życia
  Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
  Współpraca reklamowa
  wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
  Newsy
  Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
  Współpraca reklamowa
  Gwiazdy
  Newsy
  Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
  Współpraca reklamowa
  Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
  Newsy
  Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
  Współpraca reklamowa