adrian-krupa-batonik-duplo
Adam Pluciński
Fleszstyle

Adrian Krupa - projektant i zdobywca prestiżowych nagród, którego uwielbiają gwiazdy!

Adrian Krupa - projektant i zdobywca prestiżowych nagród, którego uwielbiają gwiazdy!

Zdobył najważniejsze wyróżnienia w świecie polskiej mody, a jego projekty noszą największe gwiazdy w naszym kraju. Jest utalentowany, odważny, innowacyjny. Nie boi się iść pod prąd. Uwielbia fantazyjne konstrukcje, zabawę formą oraz tkaninami. Adrian Krupa to projektant przyszłości, który po prostu kocha modę. I z wzajemnością! Od kilku sezonów współpracuje z marką Duplo i... jest to bardzo udany duet :). Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda życie i zawód projektanta mody, koniecznie przeczytajcie nasz wywiad!

Jakie to uczucie, gdy największe polskie gwiazdy wybierają Twoje projekty?

Wspaniałe, naprawdę. Jak byłem młodszy, w Polsce był wielki boom na projektantów szyjących kreacje wieczorowe. Oglądałem transmisje pokazów w telewizji. Na czerwonych dywanach brylowały wtedy największe osobistości polskiej sceny filmowej i muzycznej, które oczywiście dumnie prezentowały kolekcje tych twórców. Już wtedy w mojej głowie zakiełkowała myśl, że fajnie byłoby kiedyś zobaczyć własny projekt na kimś znanym i lubianym. Wtedy to było dla mnie nieosiągalne - miałem ok. 14 lat i mieszkałem w małym mieście. Dlatego teraz niezmiernie się cieszę, kiedy gwiazdy wybierają moje kreacje. Tym bardziej że to projekty, które powstały według określonej, bardzo indywidualnej wizji. A wiele znanych kobiet decyduje się je założyć, mimo że ich styl jest totalnie odmienny. To dodatkowe wyróżnienie!

Czyli od dziecka marzyłeś, żeby zostać projektantem?

Zawsze interesowałem się sztuką, od małego rysowałem sukienki. Nie wiem skąd u mnie takie zainteresowania - nikt w rodzinie się tym nie zajmował wcześniej. Potem bardzo chciałem realizować moje projekty. Tu bardzo pomogła babcia - dała mi maszynę do szycia, starego Singera. Miałem wtedy ok. 16 lat. Obsługi tego sprzętu uczyłem się na zasadzie prób i błędów. Nie było wtedy kursów szycia ani tutoriali na Youtube. W rozwijaniu moich zainteresowań pomogło także ukończenie Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie na kierunku graficznym, a później także studiowanie Projektowania Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. To właśnie wtedy odkryłem, że projektowanie odzieży jest ciekawsze od klasycznych odłamów sztuki, ponieważ ubrania możemy założyć na siebie i w tym żyć. Projektowanie mody to dla mnie tworzenie żywego dzieła sztuki.

sukienki-inspirowane-batonikiem-duplo-adrian-krupa
Adam Pluciński

Co jest najważniejsze w pracy projektanta?

Moim zdaniem umiejętności techniczne. Wiem, jak zrealizować projekt od początku do końca. Potrafię uszyć, skonstruować i wykończyć całość sam.

Twoja kolekcja „Fun” z 2019 roku była niezwykle oryginalna, kolorowa, nieco psychodeliczna. A jak ten (specyficzny!) rok 2020 wpłynął na Twoją kreatywność?

Na początku roku przygotowywałem się do pokazania mojej kolekcji „FUN” w Moskwie. Wszystko było już spakowane, kierowca przyjechał po rzeczy i niestety dostaliśmy informację, że pokaz zostaje przełożony na późniejszy termin z powód pandemii. Lockdown dał mi za to czas na stworzenie nowych projektów, które prezentowałem w październiku podczas finału konkursu Fashion Designer Awards. Kolekcja nosi tytuł „Azyl”. Jej główną inspiracją była strefa komfortu psychicznego i fizycznego, który każdy człowiek stwarza, aby czuć się bezpiecznie w otaczającym go świecie. Do wyboru tego tematu, zainspirowały mnie zmiany norm społecznych i kulturowych spowodowane panującą pandemią. Ludzie podczas lockdownu tworzyli wokół siebie bezpieczną strefę, najczęściej w mieszkaniach. Nasza przestrzeń musiała zapewnić nam nie tylko schronienie, a także połączyć w sobie miejsce, w którym śpimy i pracujemy. Pokoje zaczęły pełnić funkcję buduaru, czyli pomieszczenia z XVIII w., które we francuskich pałacach znajdowało się między salonem a sypialnią. Takie przytulnie urządzone wnętrze pełniło rolę pokoju kąpielowego, garderoby i gabinetu. Styl buduarowy nadał mi kierunek przy projektowaniu kolekcji „Azyl”.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Inspiracje czerpię z życia. Z ludzi, którzy mnie otaczają. Z filmów, które oglądam. Z nocnego życia miasta. Często też tworzę różne konstrukcje z papieru. Szukam nowej formy w projektowaniu ubioru. Prawda jest taka, że w modzie został użyty już praktycznie każdy materiał i kolor. Uważam, że konstrukcja to ten dział, w którym jeszcze można coś odkryć. Traktuje modę nie jako rzeczy: sukienkę czy koszulę, ale układ płaszczyzn, linii i brył na modelce. Projektując, rysuję kilkanaście linii na sylwetce, które dopiero później układają się w całość. Dużo też zmieniam podczas tworzenia samej konstrukcji, bo wtedy przychodzi mi dużo, ciekawych pomysłów do głowy.

Zdobyłeś wiele prestiżowych nagród i wyróżnień: która z nich okazała się prawdziwym przełomem w karierze? 

Są dwa takie wyróżnienia. Pierwsze z nich to wygranie Złotej Nitki. Jest to najstarszy konkurs dla projektantów mody w Polsce. Dzięki temu zwycięstwu moje projekty zaczęły nosić gwiazdy. A ja sam wzbudziłem zainteresowanie stylistów. Drugi przełomowy konkurs to Fashion Designer Awards. Ta impreza bardzo pomaga zdobyć uwagę mediów, reklamodawców i otwiera drzwi do mainstream’u.

adrian-krupa-duplo
Mat.prasowe

W Twoich projektach widać duży dystans do mody - bawisz się nią, bywa też pewnego rodzaju komentarzem zjawisk społecznych. Co chciałabyś przekazać poprzez nową kolekcję, stworzoną we współpracy z marką Duplo?

Te kreacje zostały stworzone dzięki doświadczeniu, które zdobyłem podczas stażu u George’a Chakry w Libanie. To projektant, którego pokazy odbywają się podczas tygodnia mody haute couture w Paryżu! Zawsze chciałem zrealizować marzenie o kolekcji wieczorowej. Moim celem było zaprojektowanie sylwetek, które będą wyglądały, jak przestrzenne rzeźby nałożone na ciało. Kolorystykę pozostawiłem monochromatyczną, bo chciałem, żeby w kolekcji dominowało bogactwo struktur. Pojawia się również motyw roślinny (kwiaty 3D), który symbolizuje ucieczkę ludzi od codziennego miejskiego zgiełku do natury.

W jaki sposób selekcjonujesz współprace? 

Moi partnerzy muszą pasować do stylu marki. Duplo daje mi dużą swobodę twórczą. Sam produkt jest bardzo inspirujący. Kolorystyka i struktura batonika znajdują odzwierciedlenie w moich projektach.

duplo-adrian-krupa
Mat.prasowe

Co zmieniło się w Twoim życiu, odkąd rozpocząłeś współpracę z marką Duplo?

Nasza wspólna przygoda zaczęła się od finału konkursu Fashion Designer Awards. Wzięcie udziału w tym wydarzeniu otworzyło przede mną wiele nowych możliwości. Dzięki współpracy z partnerem głównym konkursu, miałem okazję zaprezentować suknie inspirowaną batonikiem Duplo na Flesz Fashion Night, czyli najważniejszej imprezie modowej w Polsce. Cieszę się, że batonik Duplo jest obecny na kolejnych etapach mojego rozwoju. Mam obok siebie markę, która inspiruje, wspiera i pozwala realizować kolejne projekty i... po prostu pomaga mi spełniać marzenia.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie Duplo Inspiruje i być na bieżąco z trendami, odwiedźcie profil batonika Duplo na Instagramie!

Materiał powstał z udziałem marki Duplo
 

duplo-inspiruje
Mat.prasowe
Fleszstyle
Te suknie zapierają dech w piersiach! Zobaczcie, backstage z sesji zdjęciowej kreacji Adriana Krupy!
Te suknie zapierają dech w piersiach! Zobaczcie, backstage z sesji zdjęciowej kreacji Adriana Krupy!

Młody, utalentowany projektant i pyszny, czekoladowo-orzechowy batonik Duplo. Co wyszło z tego duetu? Przepiękna sesja zdjęciowa i 7 spektakularnych sukni haute couture! Adrian Krupa, stworzył wyjątkowe kreacje inspirowane batonikiem Duplo, które możemy podziwiać w wideo. Dokładnie przemyślane detale, niebanalne konstrukcje, intensywna czerwień i metaliczny połysk sprawiają, że trudno przejść obok tych sukni obojętnie. Jak mówi projektant: Moim celem było zaprojektowanie sylwetek, które będą wyglądały, jak przestrzenne rzeźby nałożone na ciało. Kolorystykę pozostawiłem monochromatyczną, bo chciałem, żeby w kolekcji dominowało bogactwo struktur. Pojawia się również motyw roślinny (kwiaty 3D), który symbolizuje ucieczkę ludzi od codziennego miejskiego zgiełku do natury. Projekt "Duplo Inspiruje" Jest to kolejna udana współpraca Adriana Krupy i firmy Ferrero - producenta batonika Duplo, która stworzyła ogólnopolski projekt „Duplo Inspiruje”. Jego celem jest inspirowanie młodego pokolenia projektantów do poszukiwania kreatywnych i nieoczywistych rozwiązań w obszarze sztuki stosowanej. Cieszę się, że batonik Duplo jest obecny na kolejnych etapach mojego rozwoju. Mam obok siebie markę, która inspiruje, wspiera i pozwala realizować kolejne projekty i po prostu pomaga mi spełniać marzenia" - zdradził nam Adrian Krupa. Zapraszamy was do zobaczenia przepięknego wideo z backstage’u sesji zdjęciowej. Było radośnie, pięknie i… pysznie :). Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie Duplo Inspiruje i być na bieżąco z trendami, odwiedźcie profil batonika Duplo na Instagramie! Materiał powstał z udziałem marki Duplo

Duplo moda
Piotr Porębski
Fleszstyle
Duplo inspiruje. Ta marka wspiera polskie talenty!
Duplo inspiruje. Ta marka wspiera polskie talenty!

Jeśli zastanawiacie się jakie marki wpierają młode talenty z branży fashion, to warto przyjrzeć się działaniom marki Duplo firmy Ferrero. Duplo to orzechowo-chrupiący batonik, który stawia na młodych! Angażując się jako partner w pokazy i imprezy fashion, szczególnie wspiera debiutujące polskie talenty. Jakie są wyniki tych działań? Robią wrażenie! Zobacz, co działo się na Fashion Designer Awards 2019, Łódź Young Fashion 2019 czy finale Złotej Nitki 2019 - jednych z najbardziej gorących imprez w świecie mody!  Fasion Designer Awards 2019 z Duplo Marka Duplo była głównym partnerem 10. edycji FDA 2019: „Be Italian, Be Glamour” , prestiżowego konkursu dla młodych projektantów. Zwycięzcą został Adrian Krupa - student łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureat razem z Duplo pojechał na targi White Milano. Warto podkreślić, że Krupa przygotował także sukienkę inspirowaną batonikiem Duplo, którą zaprezentował przed szeroką publicznością podczas Flesz Fashion Night 2019. Dla młodego projektanta była to doskonała okazja, by pokazać swój warsztat i sposób widzenia mody. Zobacz wideorealcję z imprezy: Duplo na Łódź Young Fashion Award 2019  Kolejną inicjatywą Duplo była organizacja kreatywnych warsztatów na Łódź Young Fashion 2019 . Uczestnicy, zainspirowani batonikiem, tworzyli autorskie projekty t-shirtów. Rzecz wydaje się prosta, ale też pokazuje, na ile kreatywnie potrafimy myśleć!  Batonik Duplo obecny był także na finałowej gali ogólnopolskiego konkursu Złotej Nitki 2019. Zwycięzcą konkursu został Maciej Jóźwicki . Jego kolekcja prezentowała odważny styl i nowe spojrzenie na światowe trendy. Doskonale wpisała się w hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu, którym była...

Newsy
Roberto Musso w przyszłym tygodniu w Warszawie!
Mediolański projektant przyjedzie na galę Fashion Designer Awards

28. maja podczas gali  Fashion Designer Awards  będziemy mogli podziwiać najnowszą kolekcję  jesień - zima 2012/13 „ Room of desires”   mediolańskiego projektanta  Roberto Musso .    Jego perfekcyjnie skrojone płaszcze w kolorach ziemi, zieleni i szarości to sam szyk i klasa. Na kolejny sezon projektant przygotował  też oryginalne formy sukienek wykonanych z surowego jedwabiu w kolorze  antycznego różu oraz morskiej zieleni. Musso postawił w tej kolekcji na wyrafinowany i zmysłowy look .   Kunszt kreacji i rzemiosła  Roberta Musso  będzie mógł zgłębiać finalista Fashion Designer Awards. Jako jedyny pojedzie  na staż do atelier Mistrza,do samego centrum mody – Mediolanu.  Tam także  będzie przygotowywał kolekcje  z projektantem na  Milan Fashion Week i weźmie w nim udział, a następnym krokiem  będzie wyjazd na Paris Fashion Week z Cisowianką Perlage.  Już nie możemy się doczekać Gali Fashion Designer Awards, podczas której wyjaśni się kto w tym roku zostanie laureatem konkursu.   Zobaczcie poniżej projekty uzdolnionego Roberto Musso.  

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik