Typ figury klepsydra cechuje obfity biust, wąska talia i szerokie biodra. Uważany jest za najbardziej seksowny i kobiecy, ze względu na krągłości oraz proporcjonalność między dolnymi a górnymi partiami ciała. Biodra i ramiona mają podobną szerokość, biust jest obfity, a talia wyraźnie zaznaczona.

Reklama

Jak dobierać ubrania w typie figury klepsydra?

Mimo idealnych kształtów nie jest tak, że klepsydra we wszystkim będzie wyglądała oszałamiająco. Powinna przede wszystkim podkreślać swoje kobiece krągłości (biodra, piersi).

Bluzki i swetry dla typu figury klepsydra

Klepsydra powinna podkreślać talię i biust, a co za tym idzie – wybierać ubrania dopasowane. Marynarki, żakiety, bluzki z dekoltem w kształcie litery V bardzo ładnie podkreślą kobiece kształty. Także obcisłe sweterki z dekoltem w serek będą strzałem w dziesiątkę. Kroje powinny być proste, ponieważ w tym typie figury problematyczne mogą być masywne ramiona, których nie należy podkreślać. Dlatego należy uważać na kokardy i falbanki, które mogą obciążyć sylwetkę.

Spodnie i spódnice dla sylwetki klepsydra

Klepsydry mogą sobie pozwolić zarówno na spódnice ołówkowe jak i wąskie spódniczki. Jeśli chodzi o spodnie – stanowią one zwykle problem. Lepiej postawić na prosty, luźny krój z szerokimi nogawkami. Sukienki powinny podkreślać talię – mogą być zarówno obcisłe, jak i lejące się.

Dodatki dla kobiety-klepsydry

Kobiety o typie figury klepsydra powinny ostrożnie dobierać biżuterię, by nie przeciążyć sylwetki. Lepiej wybrać subtelne delikatne ozdoby na szyję, niż grube i ciężkie korale.

Zobacz także

Czego nie powinna nosić klepsydra?

Klepsydra jest bardzo kobiecym typem figury, dlatego nie powinna swojej kobiecości ukrywać. Będzie wyglądała niekorzystnie w spodniach typu moro, prostych tunikach, bluzkach i sukienkach zabudowanych pod samą szyję. Szerokie rękawy również nie są czymś, co wpłynie korzystnie na wygląd sylwetki.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama