sukienko-płaszcz adrian krupa duplo
Adam Pluciński

Awangardowy, oryginalny i piękny. Taki jest płaszcz inspirowany batonikiem Duplo!

sukienko-płaszcz adrian krupa duplo
Adam Pluciński

Skromnie już było! - wołała z wybiegów moda lat 80. Ulice światowych miast zapełniały się wtedy kreacjami szytymi z rozmachem w wielkiej ilości tkanin. Te tkaniny, nie tylko w wieczorowych sukniach, musiały błyszczeć i szeleścić. Tak było modnie, z fasonem i elegancko. Tak jest teraz w kreacji Adriana Krupy, która powstała właśnie z inspiracji latami 80.

Duplo Inspiruje - niezwykła współpraca marki i Adriana Krupy

Krwistoczerwona burza falban w sukience-płaszczu uszytym z francuskiej tafty po prostu wprawia w zachwyt każdego, kto na nią spojrzy. Bo jak coś robić, to z sercem i z rozmachem. Tak samo, jak w przypadku doskonale skomponowanych słodyczy, w modzie nie ma miejsca na kompromisy. Ma być apetycznie, zmysłowo i niepowtarzalnie? To jest! Oczywiście jeśli sięgniemy po kruchy i czekoladowy baton Duplo z orzechowym nadzieniem:). Podobnie dzieje się z wielką modą. Ma być z pięknie i rozmachem? Proszę bardzo, dorzućmy trochę falban! Dodatkowo wykorzystajmy najpiękniejszą czerwień, jaką stworzyła natura, taką, od które nie da się oderwać wzroku. I szalejmy!

sukienki-inspirowane-batonikiem-duplo-adrian-krupa
Adam Pluciński

Tak właśnie batonik Duplo inspiruje świat polskiej mody. Marka od kilku lat patronuje młodym i zdolnym projektantom, stwarza im warunki do rozwoju i zaistnienia na światowych wybiegach. Adrian Krupa dostał swoją szansę już niemal dwa lata temu, gdy wygrał prestiżowy konkurs Fashion Designer Awards i doskonale ją wykorzystuje. Od tego czasu pracuje nad projektami, dla których inspiracji szuka również w eleganckiej, subtelnej kruchości i wyważonym smaku batoników Duplo. Bo równowaga między formą a treścią zawsze jest najważniejsza. Kolor najnowszych kreacji młodego twórcy też nie jest przypadkowy – czysta, energetyzująca czerwień jest przecież barwą marki Duplo.

Suknia-płaszcz z nowej kolekcji Adriana Krupy

plaszcz-sukienka-adrian-krupa-duplo
Adam Pluciński

Ale co właściwie tu mamy? To suknia-płaszcz czy płaszcz-suknia? Tę kreację z pewnością można nosić na kilka sposobów. I bardzo dobrze, bo moda przecież nie znosi ograniczeń. Sukienki-płaszcze pojawiły się w niej już w latach 30 ubiegłego stulecia i nowoczesne kobiety chętnie je wtedy nosiły. Ponownie zdobyły serca pań w latach 70. A jak jest teraz? Wciąż lubimy ubrania, które mają więcej niż jedną funkcję, a ich wygląd i zastosowanie zależy tylko od naszej fantazji.  

W przypadku kreacji Adriana Krupy wyobraźnia może pogalopować, gdzie tylko zechce. Francuska tafta, z której uszyto kreację jest sztywna i pozwala się doskonale układać. W każdej więc chwili ten i tak niebanalny strój może zmienić formę i stać się na przykład skromniejszy lub jeszcze bardziej strojny. Płaszcz można związać w talii szerokim paskiem i podkreślić walory kobiecej sylwetki lub niczego nie związywać i po prostu płynąć przed siebie w morzu falban.

Tak pięknie układa się współistnienie kultowych batonów Duplo z wielką modą. Wszystko po to, by pobudzać zmysły, cieszyć i sprawiać, że życie będzie smakowało lepiej, a świat był piękniejszy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie Duplo Inspiruje i być na bieżąco z trendami, odwiedźcie profil batonika Duplo na Instagramie!

Materiał powstał z udziałem marki Duplo

Więcej na temat moda
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43