kosmetyki-weleda
Mat.prasowe
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Odkryj markę kosmetyczną ze 100-letnią tradycją!

Weleda to nie tylko firma wytwarzająca farmaceutyki i kosmetyki. To marka, której działanie opiera się na filozofii kompleksowego dbania o ciało i umysł, ale też o pracowników firmy i o całą planetę. To niezmienne wartości, które trwają od wieku.

Historia marki Weleda

Sto lat temu Weledę stworzyli: austriacki filozof i badacz nauk przyrodniczych Rudolf Steiner, holenderska lekarka Ita Wegman, oraz niemiecki chemik i farmaceuta z Monachium Oskar Schmiedel. Obecność filozofa w tym gronie może dziwić, ale to właśnie Steiner opracował zasady, na których do dziś opiera się sukces marki. Weleda i jej nowoczesne przedsięwzięcia opierają się niezmiennie na filozoficznej ideologii i wzniosłych wartościach antropozofii.

kosmetyki-weleda
Mat.prasowe

Antropozofia - trudne słowo, ale idea prosta

U podstaw działania marki stoi holistyczne i kompleksowe pojmowanie natury ludzkiej. Według antropozofii Steinera, na naszą naturę w równym stopniu składa się ciało, dusza i duch. Dlatego o wszystkie te elementy należy troszczyć się tak samo. Marka Weleda trzyma się tych wartości od stu lat i wciąż znajduje kolejne sposoby, żeby je w pełni realizować.

Ważne dla marki Weleda

Dbanie o dobrostan ludzi nie może być oddzielone od dobrostanu środowiska i całej planety. Najważniejsze jest, by wszystkie te elementy pozostawały w harmonii. Weleda osiąga równowagę dzięki trzymaniu się niezmiennych zasad, takich jak:

 • dbałość o najwyższą jakość produktów, wytworzonych z naturalnych składników,
 • stałe łączenie nauk przyrodniczych i duchowych w badaniach i rozwoju firmy,
 • uczciwe traktowanie klientów, partnerów i dostawców,
 • dbałość o zasoby naturalne planety,
 • etyczne pozyskiwanie surowców z szacunkiem dla ludzi, roślin i zwierząt,
 • zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej,
 • w 100% naturalne zapachy stworzone przez własnych perfumiarzy.

kosmetyki-weleda
Mat.prasowe

Do produkcji Weleda wykorzystuje ponad 1000 surowców

Produkty Weleda są w 100% certyfikowane, a składniki kosmetyków pochodzą między innymi z certyfikowanych upraw ekologicznych, gospodarstw biodynamicznych, kontrolowanych dzikich zbiorów lub własnych ogrodów. Ponad 81% pozyskanych surowców jest w pełni organicznych. Zarówno zbiory, jak i uprawa, prowadzone są z poszanowaniem bioróżnorodności. Marka z wyjątkowym szacunkiem traktuje też zasoby energetyczne planety, od lat skutecznie ograniczając zużycie wody, oraz zwiększając udział energii odnawialnej niezbędnej do produkcji.

Jakość i natura w marce Weleda

Marka, to nie tylko filozofia i dbałość o planetę. Za jej sukcesem stoi przede wszystkim jakość produktów. A ta w Weleda opiera się na szczególnej i niezmiennej dbałości o kilka ważnych zasad. Oto one:

 • naturalne surowce, używane do produkcji kosmetyków i farmaceutyków Weleda przetwarzane są w sposób selektywny i ostrożny, aby zawarte w nich substancje i aktywne składniki mogły rozwinąć cały swój potencjał,
 • podczas tworzenia formuł i produkcji swoich preparatów, Weleda nie dodaje sztucznych barwików, aromatów, konserwantów ani organizmów modyfikowanych genetycznie,
 • produkty marki Weleda nie zawierają także silikonów, parafiny i innych składników  ropopochodnych czy syntetycznych tłuszczów,
 • kiedy to tylko możliwe, surowce do produkcji pochodzą z certyfikowanych upraw organicznych i biodynamicznych oraz z kontrolowanych zbiorów roślinności dziko rosnącej,
 • żaden produkt Weledy nie był testowany na zwierzętach, zarówno na etapie tworzenia, jak i produkcji.

Zrównoważony rozwój

Od 1921 roku Weleda dotrzymuje zobowiązania, by działać odpowiedzialnie w sferach społecznej, ekonomicznej i ekologicznej. To zobowiązanie obejmuje teraz także sprostanie surowym kryteriom określonym przez Unię na rzecz Etycznego Bio Handlu (UEBT). Jest to organizacja non-profit, która określa międzynarodowe standardy etycznego pozyskiwania naturalnych składników. Działanie zgodne z tymi standardami oznacza, że podczas uprawy, zbioru i przetwarzania surowców zachowana jest  bioróżnorodność, a dodatkowo wszyscy partnerzy w łańcuchu dostaw muszą być traktowania sprawiedliwie i uczciwie opłacani.

Pełny wybór, czyli kosmetyki dla każdego

W wyniku przestrzegania wszystkich powyższych zasad i opierając się na stuletnim doświadczeniu, marka Weleda tworzy dziś kosmetyki i farmaceutyki o jakości, którą trudno przecenić. Powstają one na bazie roślin, których właściwości znane są od wieków, takich jak nagietek, brzoza, arnika, dzika róża, migdał, granat, lawenda i wiele innych.

kosmetyki-weleda
Mat.prasowe

Preparaty ze znakiem Weleda są bezpieczne. Te dedykowane dzieciom można stosować już od pierwszego dnia życia. Produkty zaspokajają potrzeby skóry ludzi w każdym wieku. Mamy tu więc do wyboru kosmetyki do twarzy, ciała, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W ofercie są kosmetyki i farmaceutyki wspierające funkcje zdrowej skóry, ale też radzące sobie ze skórą problematyczną.

Motto marki: „W harmonii z naturą i człowiekiem” to ważna myśl przewodnia, która przyświeca jej w całym procesie produkcji. W wyniku tego dostajemy doskonałej jakość preparaty, a Weleda od stu lat wciąż podtrzymuje zaufanie klientów i niezmiennie zdobywa nowych zwolenników, zachwyconych jakością produktów i misją firmy.

Zapraszamy na spacer do ogrodów Weleda: https://opengarden.weleda.pl/360!

Materiał powstał z udziałem marki Weleda

Strefa luksusu
René Furterer. Modny eko marketing czy wizjonerski plan sprzed półwiecza?
René Furterer. Modny eko marketing czy wizjonerski plan sprzed półwiecza?

Eko kosmetyki, troska o środowisko naturalne czy bioróżnorodność – wydaje się, że hasła te powstały i stały się popularne dopiero niedawno. We Francji już w latach 50. tych ubiegłego wieku żył ktoś, kto walczył o same rośliny i ich środowisko, aby korzystać z terapeutycznych mocy rośliny bez wyrzutów sumienia. W 1957r. francuski farmaceuta-wizjoner René Furterer, kierując się filozofią, że „Zdrowe włosy rosną na zdrowej skórze głowy”, stworzył produkty, które opierają się w 100% na naturalnych olejkach eterycznych i ekstraktach roślinnych. Jego marka została okrzyknięta numerem 1 wśród marek premium do pielęgnacji włosów i skóry głowy we Francji, pokochały ją też rzesze klientek na całym świecie. René Furterer chciał od zawsze uczciwie, solidarnie i odpowiedzialnie podchodzić do pozyskiwania roślin. René Furterer i jego botanicy sprawili, że poszukiwanie cennych zasobów stało się bardziej humanitarne. Postawili na wymianę wiedzy i szacunek dla tradycyjnych metod uprawy, troskę o przyrodę i przede wszystkim dla pracowników zgodnie z zasadą etycznego pozyskiwania surowców. Etycznie uzyskany surowiec Gdy René Furterer sięgnął po egzotyczne, cenne rośliny zrobił to we współpracy z lokalnymi spółdzielniami kobiecymi w wielu krajach trzeciego świata.  Stworzył łańcuchy dostaw, dzięki któremu pochodzące z Burkina Faso masło shea  czy marokański olej arganowy otrzymywane są zgodnie z zasadą etycznego pozyskiwania surowców. Zakup surowca po cenie wyższej niż rynkowa przyczynia się do poprawy jakości życia nie tylko kobiet zatrudnionych w tych spółdzielniach, ale również tysięcy innych osób zajmujących się produkcją i zbiorem roślin. Przez lata poprzez kształtowanie postaw proekologicznych...

kosmetyki naturalne
©9dreamstudio/Fotolia.com
Fleszstyle
Stosowanie kosmetyków naturalnych – współpraca z naturalnym rytmem skóry
Kosmetyki naturalne zawierają surowce roślinne i mineralne. Są wolne od szkodliwych chemicznych dodatków i mają prosty skład. Rzadziej powodują reakcje alergiczne skóry i współdziałają z jej naturalnym rytmem.

Kosmetyki naturalne zawierają surowce roślinne i mineralne. Są wolne od szkodliwych chemicznych dodatków i mają prosty skład. Rzadziej powodują reakcje alergiczne skóry i współdziałają z jej naturalnym rytmem.   Naturalne kosmetyki muszą spełniać wysokie wymagania polityki jakości. Najlepsze produkty sygnowane są znakami jakości, takimi jak: BDIH, NaTru czy ECOCERT. Kosmetyki naturalne – czym są i jak je przechowywać Kosmetyki naturalne są to produkty uzyskiwane z surowców mineralnych i roślinnych pochodzących głównie z upraw organicznych. Zawierają olejki eteryczne , witaminy i wyciągi z ziół. Naturalne kosmetyki nie są testowane na zwierzętach i nie znajdują się w nich żadne odzwierzęce produkty. Wykorzystywane do przygotowania kosmetyków składniki uzyskiwane są w procesach fizycznych, takich jak: filtrowanie, destylacja, tłoczenie. Biokomsetyki nie zawierają sztucznych substancji , dlatego ważną kwestią jest właściwe ich przechowywanie, które zmniejsza ryzyko rozwoju mikroorganizmów powodujących psucie produktu. Korzystając z naturalnych kosmetyków, należy pamiętać o: przechowywaniu ich w temperaturze pokojowej, unikaniu miejsc wilgotnych i nasłonecznionych, przestrzeganiu terminu ważności, zużyciu kosmetyku w przeciągu 3-6 miesięcy od momentu otwarcia opakowania. Zalety stosowania kosmetyków naturalnych Używanie kosmetyków zawierających organiczne składniki ma szeroki wachlarz korzyści. Do najważniejszych należą: Kosmetyki naturalne są bezpieczniejsze i lepiej tolerowane przez skórę niż produkty konwencjonalne. Harmonijnie współdziałają z rytmem skóry i pozostawiają na niej długotrwały efekt. Umożliwiają regulację poziomu sebum i pobudzają warstwy skóry do samoregeneracji. Dzięki temu, że...

Pielęgnacja cery
Adobe Stock
Newsy
Młodsza skóra bez skalpela. Co robić, aby długo cieszyć się gładką cerą?
Odmładzanie skóry bez ingerencji medycyny estetycznej jest możliwe, ale trzeba wiedzieć, jakich kosmetyków używać, aby uzyskać efekt gładkiej cery, pozbawionej bruzd i załamań.

Zanim jednak do tego przejdziemy, musicie wiedzieć, że jeśli zależy wam na jak najdłuższym unikaniu igieł oraz skalpela, musicie zadbać o dobrą dietę, odpowiednie nawodnienie i prawidłowy sen. Bez tego nawet najskuteczniejszy krem świata nie zadziała, jeśli regularnie, choć nieświadomie, będziecie sabotować odmładzające działania. Ciało nie jest koszem i trzeba o nie zadbać od wewnątrz, żeby móc zobaczyć efekty na zewnątrz.  W diecie bardzo ważne jest urozmaicanie posiłków. Na pewno wiecie, że dania muszą być zbilansowane, a porcje nie powinny być wielkie. Bardzo ważne jest jednak unikanie wysokoprzetworzonej żywności, która opiera się na niezdrowych tłuszczach, polepszaczach smaku czy innych regulatorach. Efekt? Zdecydowanie mniej wyprysków, ponieważ skóra nie musi pozbyć się już tak ogromnej ilości toksyn. Druga kwestia to nawadnia organizmu . Regularne picie wody znacząco wpływa na jakość skóry - dzięki niej jest sprężysta, a to przecież jedna z ważniejszych cech, jeśli chodzi o zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Staje się bardziej miękka w dotyku i zdecydowanie lepszej przyjmuje nakładane na nią kosmetyki.  Do kompletu przyda się również sen , który pozwala się zrelaksować naszemu ciału. W tym czasie mija stres i napięcie, które odbierają cerze prawidłowy koloryt, a na domiar złego pogłębiają charakterystyczne podkówki pod oczami. Nieodpowiedni czas snu, jak i jego jakość sprawiają, że zmęczenie mamy wymalowane na twarzy. Pewnie niektórzy woleliby pójść na łatwiznę i zafundować sobie zabieg w gabinecie, który rozwiązałby niestosowanie się do podstawowych zasad. Droga na skróty to jednak tymczasowe działanie. Mimo że medycyna estetyczna zdecydowanie ułatwia zachowanie młodego wyglądu na dłużej, powstaje coraz więcej...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner