Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
kobieta z pędzlami do makijażu
©Konstantin Yuganov/Fotolia
Fleszstyle

Modelowanie rysów twarzy makijażem

Rysy twarzy mogą ponoć zdradzać cechy charakteru, z całą pewnością zaś odpowiadają za atrakcyjność. Za piękne uznawane są te kobiety, które mają uwydatnione oczy, usta czy kości policzkowe, a twarz tym mocniej przykuwa uwagę, im mniej jest pospolita.

Rysy twarzy mogą ponoć zdradzać cechy charakteru, z całą pewnością zaś odpowiadają za atrakcyjność. Za piękne uznawane są te kobiety, które mają uwydatnione oczy, usta czy kości policzkowe, a twarz tym mocniej przykuwa uwagę, im mniej jest pospolita.

 

Niewiele kobiet może się jednak cieszyć wyrazistymi, lecz kształtnymi rysami twarzy. Na szczęście możemy to zmienić makijażem – wystarczy tylko nauczyć się go wykonywać tak, by uwydatniał atuty i ukrywał mankamenty.

Kto zachwyca naturalną urodą? Małgorzata Rozenek bez sztucznych rzęs wygląda zupełnie inaczej, ale nadal uroczo!

Na czym polega rzeźbienie rysów twarzy?

Rzeźbienie rysów twarzy polega na rozświetleniu naturalnych uwypukleń i przyciemnieniu wgłębień. W efekcie powstają cienie, które wyostrzają rysy i nadają twarzy proporcjonalne kontury.

 

Makijaż nie powinien być płaskim malunkiem naniesionym na twarz, jest sztuką nadawania trójwymiarowości. Nie można jednak tej sztuki opanować bez odpowiedniego warsztatu. Do wykonania profesjonalnego makijażu niezbędne są pędzle o różnych rozmiarach i kształtach, najlepiej z naturalnego włosia, bo tylko takie rozprowadzają kosmetyki równomiernie. Trzeba też zaopatrzyć swoją kosmetyczkę – nie wystarczą korektor i podkład, do których ogranicza się większość Polek. Dzięki nim można jedynie ukryć niedoskonałości skórne, ale twarz staje się płaska i bez wyrazu. Warto więc dobrać bronzer i rozświetlacz, które potrafią zdziałać cuda – wyszczuplić i wydłużyć twarz, zmodyfikować kształt nosa i ust oraz podkreślić kości policzkowe. Bronzer powinien być o 2 tony ciemniejszy, a rozświetlacz o 2 tony jaśniejszy niż naturalna karnacja.

Owal – idealny kształt twarzy

Najbardziej proporcjonalnym kształtem twarzy jest owal, który możemy uzyskać dzięki makijażowi Kluczem do sukcesu jest odpowiednie rozłożenie ciemnych i jasnych pól na twarzy, a następnie zatarcie granic pomiędzy nimi. Przy owalnym typie twarzy przyciemnia się boki nosa, linie żuchwy, nosa i wgłębienia pod kośćmi policzkowymi, natomiast rozświetla się obszary nad kośćmi policzkowymi i ustami, czubek nosa i łuki brwiowe. Nie zawsze jednak takie rzeźbienie jest korzystne. Kiedy kształt twarzy odbiega od ideału, trzeba z niektórych pociągnięć zrezygnować, a innym nadać nowy kierunek.

Dopasowywanie makijażu do kształtu twarzy

Aby wyostrzyć rysy i ukryć dysproporcje, trzeba zacząć od określenia swojego kształtu twarzy, bo od niego zależne jest najkorzystniejsze rozmieszczenie ciemnych i jasnych plam:

 

1. Twarz okrągła:

  • bronzer: żuchwa, boki policzków, skronie, skrzydełka nosa,
  • rozświetlacz: linia brwi, kości policzkowe, górna część nosa, powieki.

 

2. Twarz kwadratowa:

  • bronzer: żuchwa (bez podbródka), skronie, skrzydełka nosa,
  • roświetlacz: górna część nosa, środek czoła.

 

3. Twarz trójkątna:

  • bronzer: skronie, boki policzków, skrzydełka nosa,
  • rozświetlacz: górna część nosa, żuchwa, broda, obszar nad kośćmi policzkowymi.

 

4. Twarz prostokątna:

  • bronzer: linia włosów, podbródek,
  • rozświetlacz: kości policzkowe, powieki, środek nosa.

 

Dzięki makijażowi można też modelować kształt nosa. Zbyt szeroki da się zamaskować nakładając rozświetlacz na jego górną część lub bronzer na skrzydełka. 


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
kobieta z ładną twarzą
©edwardderule/Fotolia
Fleszstyle
Konturowanie twarzy samodzielnie w domu
Konturowanie twarzy pozwoli zakryć niedoskonałości i uwydatnić najładniejsze jej elementy. Polega na podkreśleniu (za pomocą jasnych kolorów) rysów twarzy i na zakryciu (za pomocą ciemnych odcieni) niedoskonałości.

Konturowanie twarzy pozwoli zakryć niedoskonałości i uwydatnić najładniejsze jej elementy. Polega na podkreśleniu (za pomocą jasnych kolorów) rysów twarzy i na zakryciu (za pomocą ciemnych odcieni) niedoskonałości. Konturowanie twarzy w domu – jak podkreślić rysy twarzy? Dzięki konturowaniu podkreślisz rysy twarzy i zamaskujesz niedoskonałości. Konturując możesz też optycznie wyszczuplić twarz. Pamiętaj, że przed zabiegiem musisz nałożyć na twarz podkład .   Krok I – Nakładanie jasnego korektora na poszczególne części twarzy Wzdłuż nosa i pomiędzy brwi nałóż jasny korektor , po czym rozetrzyj go gąbką do makijażu. Ten sam kosmetyk połóż na czole, podbródku, policzkach, łuku kupidyna (linii górnej wargi)i również rozsmaruj za pomocą gąbeczki.   Krok II – Nakładanie ciemnego korektora lub podkładu na policzkach, czole i nosie Za pomocą pędzelka narysuj poziomą linię na środku policzka (pod kością policzkową) ciemniejszym korektorem lub podkładem. Jeśli chcesz zmniejszyć optycznie czoło, możesz nałożyć ciemniejszy kosmetyk również na czoło, zaraz pod linią włosów . Wszystko dokładnie rozsmaruj gąbeczką. Narysuj ciemną linię wzdłuż linii nosa, by wymodelować i wyszczuplić go. Nie zapominaj, by dokładnie rozetrzeć kosmetyk.   Krok III – Podkreślenie kości policzkowych Kolejnym krokiem jest podkreślenie kości policzkowych. Pędzelkiem do różu nałóż bronzer zaraz pod kości policzkowe, po czym dokładnie go rozetrzyj. Na bronzer połóż róż, który także wetrzyj w policzki.   Krok IV – Rozświetlenie czoła, łuku kupidyna i policzków. Za pomocą palców nałóż na środek czoła, łuk kupidyna  i policzki malutką ilość korektora rozświetlającego, po czym dokładnie go rozprowadź. Gotowe! 

Makijażystka przy pracy
Pixabay/micahsimpson760/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Makijaż modelujący twarz krok po kroku
Modelowanie twarzy za pomocą makijażu w wielu przypadkach może zastąpić operację plastyczną. Za pomocą kosmetyków możesz nadać twarzy owalny kształt, optycznie zwęzić i skrócić nos.

Modelowanie twarzy za pomocą makijażu w wielu przypadkach może zastąpić operację plastyczną. Za pomocą kosmetyków możesz nadać twarzy owalny kształt, optycznie zwęzić i skrócić nos. Czego będziesz potrzebowała do makijażu modelującego? Do wykonania makijażu modelującego będziesz potrzebowała następujących kosmetyków i przyborów kosmetycznych: kremu nawilżającego, korektora, podkładu  w kolorze twojej karnacji, podkładu o ton jaśniejszego od koloru karnacji, bronzera (lub różu, jeśli masz bardzo jasną cerę) – powinien być o ton ciemniejszy od twojej karnacji, szerokiego, miękkiego pędzla. Jak przygotować skórę do makijażu modelującego? Na początku posmaruj skórę twarzy kremem nawilżającym lub innym, który stosujesz jako bazę pod podkład. Poczekaj 2-3 minuty, aż się wchłonie. Najpierw zamaskuj korektorem wszystkie przebarwienia i krostki i nałóż na skórę podkład w kolorze twojej skóry. Możesz przejść do nakładania jaśniejszego podkładu i bronzera lub różu. Jak modelować kształt twarzy makijażem? Makijaż może optycznie wyszczuplić twoją twarz lub nadać jej harmonijny, owalny kształt. Żeby uzyskać taki efekt, użyj bronzera. Nakładaj go na te części twarzy, które wystają poza owal. Inaczej nakłada się go na twarz okrągłą, prostokątną, kwadratową, trójkątną i podłużną.   Modelowanie twarzy okrągłej Nałóż bronzer na krawędzie twarzy: żuchwę, policzki i czoło tak, żeby nadać jej owalny kontur. Dodatkowo podkreśl kości policzkowe, po obu stronach twarzy nałóż bronzer ukośnie, linią prowadzącą od środka ucha do kącika ust.   Modelowanie twarzy prostokątnej Żeby skrócić optycznie twarz prostokątną, nałóż bronzer...

Kobieta o rudych włosach
Pixabay/PublicDomainPictures/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Fleszstyle
Dobierz fryzurę do twarzy
Dobierz fryzurę do kształtu twarzy i poczuj się wyjątkowo ładnie, gdyż nie każdemu pasuje każde uczesanie włosów. Fryzura dobrana do urody podkreśla mocne strony twarzy i maskuje te słabsze, dlatego ważne jest dobranie właściwego strzyżenia. Dobieranie fryzur rozpocznij od rozpoznania kształtu swojej twarzy.

Dobierz fryzurę do kształtu twarzy i poczuj się wyjątkowo ładnie, gdyż nie każdemu pasuje każde uczesanie włosów. Fryzura dobrana do urody podkreśla mocne strony twarzy i maskuje te słabsze, dlatego ważne jest dobranie właściwego strzyżenia. Dobieranie fryzur rozpocznij od rozpoznania kształtu swojej twarzy. Jak poznać swój kształt twarzy? Zanim podejmiesz się strzyżenia rozpoznaj swój kształt twarzy i sprawdź jakie cięcie włosów do ciebie pasuje. Zmierz: długość twarzy pomiędzy kośćmi policzkowymi, szerokość linii szczęki, najszerszy punkt czoła, wysokość twarzy od linii włosów do czubka głowy. Jak określić kształt twarzy? Jeśli masz problem z rozpoznaniem kształtu twarzy, stań przed lustrem i szminką obrysuj ją na tafli lustra. Otrzymaną formę porównaj z kształtami twarzy opisanymi poniżej.   1. Twarz owalna – jeśli długość naszej twarzy wynosi 1,5 jej szerokości to nasza twarz jest owalna. Jej kształt jest lekko podłużny z zaokrąglonymi policzkami. Czoło i szczęka są tej samej szerokości. 2. Twarz kwadratowa – czoło, kości policzkowe i linia szczęki mają zbliżoną długość. 3. Twarz okrągła – różnica pomiędzy szerokością a długością wynosi około 1-2 cm. 4. Twarz trójkątna – w tym wypadku czoło jest szerokie, a twarz zwęża się ku dołowi. 5. Twarz diamentowa – tutaj kości policzkowe są szerokie, a broda i czoło wąskie. 6. Twarz w kształcie gruszki – przy tej twarzy czoło jest wąskie, a broda szeroka. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? 1. Twarz owalna – uważana jest przez stylistów za idealny kształt twarzy, bo pasuje do niego prawie każda fryzura, bez względu na jej długość. Unikaj fryzur, które zasłaniają dużą jej część. 2....

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner