Party Stories
	Tak Eobuwie.pl walczy z koronawirusem!
Eobuwie.pl/Instagram
Fleszstyle

Tak Eobuwie.pl walczy z koronawirusem!

W obliczu epidemii COVID-19 firmy z dnia na dzień musiały dostosować się do nowych warunków pracy i przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Eobuwie.pl, jeden z liderów sprzedaży butów online w Europie Środkowej, potraktowało zagrożenie bardzo poważnie, wprowadzając szereg ponadstandardowych procedur już w połowie marca. Dzięki temu zachowane jest bezpieczeństwo pracowników i klientów. Główna siedziba firmy znajduje się w Zielonej Górze, czyli miejscu, gdzie zdiagnozowano pierwsze w Polsce zakażenie wirusem.

Od razu potraktowaliśmy sprawę bardzo poważnie. Z przedstawicielami szpitala oraz sanepidu konsultowaliśmy procedury, jakie należy wdrożyć w dobie takiego zagrożenia. Następstwem tego było wprowadzenie restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa - mówi Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl S.A.

Ponad 90% kadry biurowej zostało niezwłocznie oddelegowane do pracy zdalnej. Na tzw. home office przeniesiono niemal 500 osób, w niecałe 5 dni. Inne rozwiązania, mające na celu zminimalizowanie ryzyk, wprowadzono w logistyce. Część magazynowa jest regularnie dezynfekowana. Pracownicy dwa razy dziennie mają mierzoną temperaturę, osoby mające kontakt z paczkami pracują w rękawiczkach jednorazowych; osoby w dziale dostaw, dodatkowo w maseczkach. Zespoły podzielono na mniejsze, stałe teamy, by do absolutnego minimum ograniczyć kontakty międzyludzkie. Wszystkie niepokojące objawy: kaszel, osłabienie, ogólne złe samopoczucie, pracownicy mają obowiązek zgłaszać liderom.

W ten sposób możemy jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo, jak i zachować płynność procesów w naszej firmie. Pracownicy, wykonujący swoje obowiązki w ramach home office, szybko zaadaptowali się do nowych warunków i zadania realizują zgodnie z wcześniejszymi harmonogramami. Najważniejsze jest dla nas jednak utrzymanie ciągłości wysyłek. Magazyn to serce naszej firmy i dokładamy starań, aby zachowując bezpieczeństwo pracowników, utrzymywać stabilność usługi - dodaje M. Grzymkowski.

W ramach walki z epidemią eobuwie.pl wspiera materialnie Uniwersytecki Szpital w Zielonej Górze. Firma raz w tygodniu, z własnych zasobów, przekazuje podstawowe środki higieniczne: maseczki, rękawiczki, przyłbice, płyny dezynfekujące.

Firma zorganizowała także specjalną akcję na rzecz pomocy Uniwersyteckiemu Szpitalowi w Zielonej Górze, w którą zaangażowała się popularna hollywoodzka aktorka Eva Longoria.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Respirator dla zielonogórskiego szpitala od Eobuwie.pl
Newsy
Respirator dla zielonogórskiego szpitala od Eobuwie.pl

Eobuwie.pl ma siedzibę w Zielonej Górze, miejscu, gdzie zdiagnozowano pierwszą osobę w Polsce zakażoną koronawirusem. Od początku stanu zagrożenia epidemicznego eobuwie.pl regularnie wspiera Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego. W wyniku specjalnej akcji, którą wspierała popularna aktorka Eva Longoria, firma przekazała szpitalowi nowy respirator. W związku z zagrożeniem epidemicznym zielonogórski szpital - jak każdy w Polsce - powinien przygotować się na dowolny scenariusz. Wg. szacunków prognozowany szczyt zachorowań jest jeszcze przed Polską. Każda forma wsparcia ma znaczenie, bo przełoży się na konkretną liczbę podstawowych narzędzi, w jakie wyposażeni zostaną lekarze i ratownicy medyczni. A to przecież oni są na pierwszej linii frontu w walce o ludzkie życie. Eobuwie.pl co tydzień dostarcza z własnych zasobów niezbędne materiały higieniczne: maseczki, rękawiczki jednorazowe, mydła antybakteryjne, płyny do dezynfekcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami szpitala - mówi Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl SA. By jeszcze aktywniej zaangażować się w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii, firma pozyskała wyjątkowego sojusznika, to sama Eva Longoria. - To nie tylko popularna aktorka, ale również aktywistka społeczna. Jako nasz partner biznesowy wspierała inicjatywę, informując o niej w swoich mediach społecznościowych. Wspólnie zdecydowaliśmy o przekazaniu 10% ze sprzedaży kolekcji Eva Longoria na wsparcie dla szpitala. Te środki pozwoliły sfinansować zakup respiratora w krótkim czasie. To nie tylko popularna aktorka, ale również aktywistka społeczna. Jako nasz partner biznesowy wspierała inicjatywę, informując o niej w swoich mediach społecznościowych. Wspólnie zdecydowaliśmy o przekazaniu 10% ze sprzedaży kolekcji Eva Longoria na wsparcie dla...

Koronawirus - poradnik
Newsy
Koronawirus – jak przeżyć pandemię? Nie lekceważ zaleceń! Zwłaszcza w pracy! 
Jak zachowywać się w pracy przez koronawirusa? Co możesz a czego nie możesz robić?

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas nadzwyczajnej ostrożności. Bo choć wiele osób przejdzie koronawirusa bez objawów, ci, którzy zachorują na wywoływane przez SARS-CoV-2 zapalenie płuc, znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Nie ma w tym żadnej przesady. Stąd tak surowe zalecenia dotyczące naszego codziennego zachowania. Także te, które kierowane są do osób każdego dnia idących do swojej pracy. Od ich odpowiedzialności zależy nie tylko ich zdrowie i bezpieczeństwo ich bliskich, ale też dobro publiczne. Niewiedza o obowiązujących zasadach może nas kosztować życie. Home office (czyli „domowe biuro”) –termin ten dotąd określał nowy trend w zasadach świadczenia pracy. Wraz z pojawieniem się koronawirusa praca z domu dla wielu stała się trybem obowiązkowym. Ale nie wszyscy mogą wykonywać swoje obowiązki w ten sposób. Pamiętając o zachowaniu zasad w miejscu publicznym, a takim jest też nasze stanowisko w pracy bez względu na to, jaki mamy zawód, upomnijmy się u pracodawcy o zapewnienie nam odpowiednich warunków w tym szczególnym czasie. Ministerstwo Rozwoju wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało zalecenia, które ułatwiają zrozumienie i spełnienie właściwych norm.   O czym powinien pomyśleć pracodawca: O odpowiednim zorganizowaniu przestrzeni tak, by udawało się zachować bezpieczną odległość od innych (1-1,5 metra). O promowaniu poprzez ulotki i obwieszczenia  regularnego  i dokładnego mycia rąk przez osoby przebywające w miejscach użyteczności publicznej: wodą z mydłem lub zdezynfekowanie dłoni środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). Wywieszeniu w toaletach i na tablicach informacyjnych instrukcji ułatwiających prawidłowe wykonanie tej czynności. O upewnieniu się, że pracownicy, klienci i kontrahenci mają...

Dziecko w sklepie
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada!
Czy można wybrać się do sklepu z dzieckiem? Czy rodzic z dzieckiem zostanie wpuszczony do Biedronki?

Epidemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że rząd wprowadza coraz więcej ograniczeń. Z kolei sklepy spożywcze same decydują się dodatkowe obostrzenia takie jak: zmiana godzin otwarcia i rotacyjny system pracy pracowników, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Przy kasach może przebywać tylko jedna osoba, a w kolejce należy zachować metrowy odstęp. W dużych sklepach maksymalnie może przebywać 50 klientów w tym samym czasie, czego sieci restrykcyjnie przestrzegają. A jak wygląda sytuacja zakupów z dziećmi w czasie epidemii koronawirusa? Czy można wejść z dzieckiem do sklepu? Czy pracownicy mają prawo nie wpuścić rodzica z dzieckiem? Na to pytanie odpowiedział w rozmowie z TVN24 dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych: Wszystkie ograniczenia, które od środy są wprowadzone, służą ograniczeniu kontaktów między ludźmi. Rozumiem, że zdarzają się sytuacje życiowe, kiedy nie ma, z kim zostawić dziecka, to z konieczności trzeba je zabrać. Natomiast staramy się ograniczać kontakty, czyli jeżeli nie musimy, lepiej zostawić je w domu pod opieką kogoś innego - powiedział w TVN24. Kontrowersyjne zakupy z dzieckiem w czasie epidemii koronawirusa Ogłoszenia o zakazie wstępu z dziećmi zostały wywieszone na witrynach niektórych sklepów. Takie sytuacje miały miejsce między innymi w Andrespolu czy Zielonej Górze. Jednak była to jedynie indywidualna decyzja kierowników lub właścicieli. W jednym ze sklepów sieci Pepco klienci byli witani taką informacją: Z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli oraz objęciu dzieci kwarantanną zakazujemy dzieci i młodzieży wejścia na teren sklepu. Każde złamanie przepisu będzie zgłaszane na policję. Mandat za niedostosowanie się do kwarantanny wynosi 5 tys. zł - taki komunikat klienci Pepco przy ul. Rokicińskiej w Andrespolu mogli...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner