duplo-adrian-krupa
Mat.prasowe
Fleszstyle

Która marka najbardziej wpływa na świat mody w Polsce? My już wiemy!

Która marka najbardziej wpływa na świat mody w Polsce? My już wiemy!

Czy czekoladowy batonik może mieć coś wspólnego ze światem mody? Wbrew pozorom, jak najbardziej! Najlepszym przykładem jest Duplo, czyli pyszny orzechowo-chrupiący batonik oblany delikatną czekoladą. Od 2018 roku odkrywa i wspiera młode talenty w drodze do osiągnięcia sukcesu w branży fashion. W jaki sposób? Firma Ferrero, producent batonika Duplo, stworzyła ogólnopolski projekt „Duplo Inspiruje”. Jego celem jest inspirowanie młodego pokolenia projektantów do poszukiwania kreatywnych i nieoczywistych rozwiązań w obszarze sztuki stosowanej. Postanowiliśmy przybliżyć wam niezwykły wpływ batonika Duplo na polską modę, ponieważ uwielbiamy marki, które promują młodych i zdolnych! 

Flesz Fashion Night 2018

Batonik Duplo zadebiutował w świecie fashion podczas gali Flesz Fashion Night 2018. Był również patronem konkursu "Zostań muzą Duplo na Flesz Fashion Night", w którym nagrodą była sesja zdjęciowa w dwutygodniku „Flesh”. W trakcie wydarzenia nie mogło zabraknąć również pysznych batoników Duplo:). 

duplo inspiruje
Mat.prasowe

10. edycja Fashion Designer Awards 

Batonik Duplo był partnerem głównym podczas 10. edycji Fashion Designer Awards - największego konkursu w Polsce dla młodych projektantów. Motywem przewodnim zaprezentowanych kolekcji było hasło "Be Italian Be Glamor". Zwycięzcą jubileuszowej edycji konkursu został Adrian Krupa – absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Już wtedy było jasne, że jest on niezwykle utalentowanym, młodym człowiekiem, przed którym świat mody stoi otworem! Jego autorska kolekcja wykraczała daleko poza ramy nowoczesnego myślenia o ubraniach. Geometryczne konstrukcje, asymetria i oryginalne tkaniny brokatowe oraz oryginalne dodatki stworzyły iście teatralne kostiumy prosto z weneckiego karnawału. Zwycięstwo w tym konkursie zaowocowało wieloma sukcesami w życiu Adriana Krupy, o czym przekonacie się za chwilę. 

adrian-krupa-duplo
Mat.prasowe

Flesz Fashion Night 2019

Adrian Krupa i batonik Duplo połączyli siły w 2019 roku. Marka była sponsorem gali Flesz Fashion Night 2019 oraz patronem plebiscytu "Suknia marzeń Duplo". Natomiast Adrian Krupa stworzył i zaprezentował zwycięską suknię podczas wcześniej wspomnianej gali. Gdy pojawiła się na wybiegu, wszystkim aż zabrakło tchu w piersiach. Krótka, czerwona sukienka z grubym paskiem w talii wyglądała przepięknie. Jej materiał idealnie nawiązywał do struktury produktu, a kolor do opakowania batonika Duplo. W trakcie imprezy marka była również obecna ze swoją niebanalną strefą oraz każdy z gości mógł rozkoszować się pysznym batonikiem. Po evencie odbyła się sesja fotograficzna zwycięskiej sukni, która potem opublikowano na łamach magazynu Flesz oraz Party.

adrian-krupa-duplo
Mat.prasowe

Łódź Young Fashion 2019

Kolejny patronat batonika Duplo? Łódź Young Fashion 2019! Jest to pięciodniowe wydarzenie modowe organizowane przez łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Składa się z wielu pokazów mody, konkursów dla projektantów i studentów oraz warsztatów dla osób rozpoczynających karierę w modzie. Batonik Duplo był obecny podczas trzech dni imprezy – na gali Złota Nitka, gali Łódź Young Fashion Awards oraz warsztatów, których patronem było właśnie Duplo. Tematem przewodnim konkursu Złota Nitka była "Przyszłość", a jego zwycięzcą został Maciej Jóźwicki. Najważniejszym kryterium konkursowym była użyteczność kolekcji, jednak jury brało pod uwagę także świeże spojrzenie na światowe trendy i odwagę w prezentowaniu własnego stylu. Taka właśnie okazała się kolekcja "Wiesia" Macieja Józwickiego, która opowiadała historię Polski oraz słowiańskiej kultury. Dlatego nie mogło w niej zabraknąć delikatnych koronek, góralskich haftów, a nawet printu inspirowanego słynną ceramiką Bolesławiec! A wszystko w nowoczesnym wydaniu. Swoje propozycje młody projektant podsumował w taki sposób: „Przyszłość nie mogłaby istnieć bez tego, co już minęło”.

maciej-jozwicki-duplo
Mat.prasowe

Gala Łódź Young Fashion Awards to finał i najważniejszy pokaz całego wydarzenia. Jest to międzynarodowy konkurs dla projektantów - profesjonalistów i debiutantów. W 2019 roku wzięło w nim udział 12 projektantów z całego świata. Tematem przewodnim tamtej edycji była "Metropolia". Zwyciężczynią została Marlou Breuls  i jej kolekcja „The icon collection". Dla projektantki inspiracją byli bohaterowie podwodnego miasta przedstawionego w popularnej kreskówce Sponge Bob. Awangardowa, nieoczywista i zachwycająca! Jury doceniło przede wszystkim wysoką kreatywność projektów i ich doskonałe wykonanie – mówił w uzasadnieniu werdyktu przewodniczący tegorocznego jury, Leslie Holden.

marlo-brelus-duplo
Mat.prasowe

Podczas Łódź Young Fashion 2019 odbyła się również Gala Dyplomowa, podczas której można było zobaczyć pokaz najlepszych tegorocznych kolekcji dyplomowych Instytutu Ubioru łódzkiej ASP. Główne nagrody dla uczestników tego święta studenckiej mody trafiły do: Agnieszki Szlagi za kolekcję „Walka piękna i brzydoty w nowej estetyce ubioru. Kolekcja ubiorów damskich” (nagroda Rektora) oraz Magdaleny Pupczyk, która za propozycję „Nomadyczna koncepcja współczesności".

11. edycja Fashion Designer Awards

Czy coś działo się ciekawego w 2020 roku? Tak! Batonik Duplo został partnerem głównym 11. edycji Fashion Designer Awards, która odbyła się pod hasłem "My city, my energy". W tym roku zwyciężyła Wiktoria Frankowska, 22-letnia absolwentka MSKPU. Inspiracją do stworzenia zwycięskiej kolekcji dla młodej projektantki był Nowy Jork i serial “Seks w wielkim mieście”. Jednak nie jest to kolekcja dla delikatnych, a dla pewnych siebie kobiet, które zamiast stroić się w obcisłe, krótkie sukienki, wybierają oversizowe kroje. Stawiają na garnitury, trencze i sukienki maxi oraz niebanalne nakrycia głowy. Przyznajemy, że chętnie przygarnęłybyśmy jedną z kreacji Wiktorii :).

Zachwyciła jurorów swoją niesamowitą energią już podczas 2. obrad. Wiktoria jest młodą projektantką pełną pasji, co od razu się czuje" – powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis.

wiktoria-frankowska-duplo
Mat.prasowe

Podczas gali finałowej dodatkową atrakcją był pokaz najnowszej kolekcji Adriana Krupy “Azyl”, laureata 10. edycji konkursu. Po raz kolejny udowodnił swój niezwykły talent oraz kreatywność! Jej główną inspiracją była strefa komfortu psychicznego i fizycznego, który każdy człowiek stwarza, aby czuć się bezpiecznie w otaczającym go świecie. Do wyboru tego tematu, zainspirowały go zmiany norm społecznych i kulturowych spowodowane panującą pandemią.

duplo-inspiruje
Mat.prasowe

W tym roku pod patronatem batonika Duplo zostały dodatkowo zorganizowane warsztaty dla uczestników Fashion Designer Awards 2020. Warsztaty były podzielone na dwie części - część pierwsza dotyczyła zrównoważonej mody i poprowadził ją Rafał Reif, ekspert branży mody oraz szef działu mody i handlu w firmie doradczej Accenture. Część drugą na temat wprowadzania swojej kolekcji na rynek, poprowadził znany i ceniony Rafał Michalak, z duetu modowego MMC. Wiemy, że uczestnicy warsztatów byli nimi zachwyceni!

Jak widzicie, batonik Duplo naprawdę wspiera polską modę i daje szansę na rozwój młodym projektantom. Mamy nadzieję, że inne marki również pójdą w ślady Duplo!

Chcecie wiedzieć co dzieje się w świecie mody?

Obserwujcie profil na Instagramie batonika Duplo!

#duploinspiruje #batonikduplo

Materiał powstał z udziałem marki Duplo

Duplo moda
Piotr Porębski
Fleszstyle
Duplo inspiruje. Ta marka wspiera polskie talenty!
Duplo inspiruje. Ta marka wspiera polskie talenty!

Jeśli zastanawiacie się jakie marki wpierają młode talenty z branży fashion, to warto przyjrzeć się działaniom marki Duplo firmy Ferrero. Duplo to orzechowo-chrupiący batonik, który stawia na młodych! Angażując się jako partner w pokazy i imprezy fashion, szczególnie wspiera debiutujące polskie talenty. Jakie są wyniki tych działań? Robią wrażenie! Zobacz, co działo się na Fashion Designer Awards 2019, Łódź Young Fashion 2019 czy finale Złotej Nitki 2019 - jednych z najbardziej gorących imprez w świecie mody!  Fasion Designer Awards 2019 z Duplo Marka Duplo była głównym partnerem 10. edycji FDA 2019: „Be Italian, Be Glamour” , prestiżowego konkursu dla młodych projektantów. Zwycięzcą został Adrian Krupa - student łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureat razem z Duplo pojechał na targi White Milano. Warto podkreślić, że Krupa przygotował także sukienkę inspirowaną batonikiem Duplo, którą zaprezentował przed szeroką publicznością podczas Flesz Fashion Night 2019. Dla młodego projektanta była to doskonała okazja, by pokazać swój warsztat i sposób widzenia mody. Zobacz wideorealcję z imprezy: Duplo na Łódź Young Fashion Award 2019  Kolejną inicjatywą Duplo była organizacja kreatywnych warsztatów na Łódź Young Fashion 2019 . Uczestnicy, zainspirowani batonikiem, tworzyli autorskie projekty t-shirtów. Rzecz wydaje się prosta, ale też pokazuje, na ile kreatywnie potrafimy myśleć!  Batonik Duplo obecny był także na finałowej gali ogólnopolskiego konkursu Złotej Nitki 2019. Zwycięzcą konkursu został Maciej Jóźwicki . Jego kolekcja prezentowała odważny styl i nowe spojrzenie na światowe trendy. Doskonale wpisała się w hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu, którym była...

konkurs_duplo
Mat.prasowe
Newsy
WYNIKI KONKURSU! Wybraliście suknię marzeń inspirowaną batonikiem Duplo!
WYNIKI KONKURSU! Wybraliście suknię marzeń inspirowaną batonikiem Duplo!

3 września już po raz 8 odbędzie się Flesz Fashion Night , czyli największa impreza modowa roku! Jak w kilku słowach możemy opisać ten wyjątkowy event? Najlepsi polscy projektanci, gwiazdy w pięknych kreacjach oraz zabawa do białego rana. W dniach 12-23 sierpnia mieliście możliwość wziąć udział w naszym konkursie i wygrać wspaniałe nagrody! Komu się udało? Koniecznie sprawdźcie! Plebiscyt na suknię marzeń z batonikiem Duplo Co trzeba było zrobić? Wystarczyło zadecydować w głosowaniu, która z dwóch sukienek zaprojektowanych przez Adriana Krupę zostanie uszyta na Flesz Fashion Night! Inspiracją dla projektanta był pyszny, orzechowy batonik Duplo. Adrian Krupa to młody, zdolny projektant. Jest zdobywcą prestiżowych nagród - Fashion Designers Awards 2019 oraz Złota Nitka 2018. Adrian projektował ubrania dla takich gwiazd jak Natalia Nykiel, Margaret czy Natasza Urbańska! Specjalnie dla marki Duplo, która od kilku sezonów wspiera młode polskie talenty modowe, stworzył dwie wspaniałe kreacje, inspirowane orzechowym i chrupiącym batonikiem. Po podliczeniu waszych głosów okazało się, że ostatecznie zwyciężyła  suknia nr ... 1 i to właśnie ona zostanie uszyta! Przyznajemy, że ta kreacja jest naprawdę niepowtarzalna i już nie możemy doczekać się, aż zobaczymy ją na żywo 3 września!   A kto wygrał? Sprawdźcie listę laureatów!   Nagroda Główna: Agnieszka T., Warszawa Małgorzata J., Warszawa   Nagroda II stopnia: Anna B., Tarnów Krystyna G., Kleczew Kamila O., Szczecin Izabela K., Cieszyn Agnieszka J., Kretomino Katarzyna P., Trzebaw Anna B., Kraków Ewa M., Chojnice Natalia Ś., Gdów Edyta M., Siemiatyczne   Nagroda III stopnia: Karolina...

IMG_8069.jpg
Newsy
Redakcja "Flesza" przedstawia wiosenne trendy
W ramach Fashion Designer Awards 2012

W sobotę w warszawskich Złotych Tarasach odbył się półfinał konkursu Fashion Designer Awards z magazynem " Flesz " jako głównym patronem medialnym konkursu. Podczas sobotniej imprezy nasz dział mody przygotował pokaz stylizacji. Temat? Oczywiście trendy na wiosnę i lato 2012. Redakcja w składzie Barbara Łubko (szefowa działu „styl”), Joanna Białaszek-Woźniak (redaktor działu styl) oraz Agnieszka Dębska (stylistka) wybrały ich ulubione sezonowe trendy. Wśród nich znalazły się: klimat retro (lata 20. i 50.), pastele, printy, black&white i  baskinka. Wszystkie stylizacje wykreowane zostały z ubrań marek dostępnych w Złotych Tarasach. Specjalnie dla was prezentujemy ekskluzywne zdjęcia z pokazu stylizacji „Flesza” Więcej wiosennych trendów znajdziesz TUTAJ

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner